Polecane posty

Zigi94    282

w nocy jest wyższa wilgotność więc środki działają skuteczniej, lepiej się wchłaniają. tylko rosa nie może być gigantyczna, o 2 w nocy bym już nie pryskał bo blisko punktu rosy i zacznie płynąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Ale o 24 jest już mocna rosa i pytanie czy nie spłynie środek jak przyjdzie jeszcze większa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

W sobote pryskalem buraki od jednolisciennych o 5 rano jak byla rosa. Dzisiaj widzie juz perz zolty sie robi wiec wszystko dziala tak jak trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ja wczoraj po 20 piaxor plus triazol . Pszenica wygląda narazie super ale do żniw jeszcze daleko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
40 minut temu, miwigos napisał:

O 5 to juz słońce mocno świeci

Ale roślina odzyła i żadnych przypaleń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
ansu napisał:

Płynie już po zachodzie słońca 

Czyli nie ma kiedy pryskać. w ubiegłym roku pryskałem groch proteusem o 1 w nocy, był bardzo mokry a i tak zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Wczoraj o 12 zjechalem z pola, rosa była ale nie lało się z roślin. Rano insektycyd idpada wiec tylko wieczory i ewentualnie troszkę dawkę zwiększyć jak duża rosa.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Znacie taka firme clayton plant ? Agrii ma środki tego np clayton navarro. To jakiś wynalazek czy jakaś znana marka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

co mogę powiedzieć. 2 ochrony stosowałem . Pierwsza to pakiet procam. T1 venture 0.5 input 0.5 . T2 lenvyor comet , t3 fandango caramba. Drugi to input 1l  i t2 t3 podobne w zasadzie . W pszenicy po pszenicy wszędzie puściło podstawę i zdarzają się czarne puste kłosy . Po rzepaku i to w pszenicy sianej 350 roślin na metrze po pakiecie procam tez są te czarne puste kłosy . Po rzepaku i input 1 l problemu nie ma. Mój wniosek taki ze na podstawę lepszy 1 l inputu niż jakies składanki po pol dawki jak polecają w tym pakiecie +10 procam. Drugi wniosek ze pszenica po pszenicy rokująca na 7+ to sam input za slaby.  
chyba ze się mylę i te czarne puste kłosy to nie wina t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Zastanawiam się nad użyciem Zamiru w zabiegu na płatek lub wcześniej, na zielony pąk. W tym roku przed kwitnieniem poszedł tebu + azoksy, czytałem jednak dobre recęzje dla prochlorazu. Jakie Wy macie opinie o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Koszenie swoją drogą, a czy ono przeszkadza w prowadzeniu dyskusji na temat ochrony fungicydowej? Jestem na forum zabiegi fungicydowe, a nie na rzepaku. Po drugie, to ochrona jest jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych, a właśnie odbywa się weryfikacja umiejętności prowadzenia łanu, w tym stosowania fungicydow. Zadawanie dość istotnych pytań, jest co najmniej dziwne tydzień przed ich stosowaniem. Takie zabiegi trzeba przemyśleć, zaplanowac, kupić. Po co robić coś na ostatnią chwilę, a potem żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamij sie teraz robotą, a nie zawracaniem dupy 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Jeśli nie macie czasu to po co tu zaglądajcie? A może zaglądacie bo macie za dużo czasu? Jeśli nie ma się nic ciekawego do zaproponowania, to po co się wypowiadać?  Pozwólcie rozmawiać, nie nalegam by mi ktoś natychmiast odpisał, poczekam. Jest to form o fungicydach, rozmawiam o fungicydach, chyba nie przeszkadzam nikomu na innych tematach? Jeśli ktoś kompetentny znajdzie czas, zapewne mi odpisze. Życzę oczywiście Wszystkim pięknej pogody i szybkich żniw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

W naszych okolicach ochrona 2-zabiegowa już nie daje rady. Brak zmianowania, jak okiem sięgnąć jedynie rzepak i pszenica, trochę kukurydzy. Zgnilizna twardzikowa jest główną chorobą ograniczającą plon. Można bez problemu odróżnić pola 2 zabiegowe i 3 zabiegowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Chyba wszędzie ten problem, na skupie byłem to większość miała obniżona cenę za gęstość. Moja jeszcze nie koszona ale też drobne ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Drobne ziarno wcale nie oznacza słabej gęstości. Nie raz drobne ma większą gęstość jak grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj