Polecane posty

FarmerDyzio    1127

no to jak wytłumaczysz fakt że tam gdzie nie opryskalem nie ma przebarwień a gdzie zrobiłem zabieg są ?


powyższy post liczy się do Tommiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Na etykiecie axiala masz info, że "może powodować krótkotrwałe przyhamowanie wzrostu rośliny uprawnej oraz przemijające, niewielkie zmiany chlorotyczne na liściach, bez wpływu na plon" .


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Panowie. Panowie z syngenty na swoich webinarach wspominali kilka razy, że według badań chyba niemieckich ciekawą budżetową opcją na t2 jest elatus era 0,5l+ tebu. Może na pszenżyto byłoby ok, ale pomyślałem nad taką kombinacją.. Powiedzcie co o tym myślicie. Według mnie może mieć to sens za w miarę rozsądne pieniądze. Elatus era 0,5l+ azoksy 0,4l+ protiokonazol 300 0,15l. W sumie mielibyśmy:

solatenol- 37,5g

protiokonazol- 120g

azoksystrobina- 100g

Skoro same triazole z azoksy robiły do tej pory dobrą robotę to dodatkowa dawka solatenolu powinna chyba zrobić z tego kosę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja daje 65g solatenolu i 125g tebukonazolu, testowane w jęczmieniu ozimym na 10 ton. dało rade


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Osadkowski, Ampol-Merol, ale tylko w pakietach z Metko. Ja metko przerzucam na T3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Właśnie, a mi nie bardzo pasuje metko. Wolałbym pójść w prochloraz z tebu na t3, ale jeszcze to przemyśle. Z ciekawości, ile orientacyjnie kosztuje taki pak oraz jakie są to opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Usiądź sobie z żoną dziećmi, zabierz je w miejsca których jeszcze nie widziały, a nie tylko rycie w tym polu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
12 godzin temu, yacenty napisał:

Osadkowski, Ampol-Merol, ale tylko w pakietach z Metko. Ja metko przerzucam na T3

Ile kosztuje ten pak ? PS . Ampol-Merol ma w paku tebu+ bromukonazol i nie wydaje się zbyt atrakcyjny.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
marcus1998 napisał:

Właśnie, a mi nie bardzo pasuje metko. Wolałbym pójść w prochloraz z tebu na t3, ale jeszcze to przemyśle. Z ciekawości, ile orientacyjnie kosztuje taki pak oraz jakie są to opakowania?

Elatus 7.5ha (Jęczmień) - elatus plus + sakura 1650,00 pakiet 8,5-10ha więc od 160 do 200zl, zalezy jaką dawkę przyjmiesz. jak pisałem ja metko zostawiam na kłos, a do T2 daje tebu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
24 minuty temu, yacenty napisał:

Elatus 7.5ha (Jęczmień) - elatus plus + sakura 1650,00 pakiet 8,5-10ha więc od 160 do 200zl, zalezy jaką dawkę przyjmiesz. jak pisałem ja metko zostawiam na kłos, a do T2 daje tebu

Czyli zamiast 150g protiokonazolu (z Elatus Era) dostajemy 80g bromukonazolu (słabego triazolu) i 125g tebukonazolu (przy pewnych zastosowaniach jest OK) i jeśli to ma być na T2, to dla nie to jest łagodnie mówiąc "słaba alternatywa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@fezoi yacenty ma pack z Plexeo jeżeli pisze że metko zostawia na T3. Sakura to mieszanina bromukonazolu i tebukonazolu

@metrax12 pomyliłeś proporcje jeżeli piszesz o Sakurze. W 1l mamy 167 bromukonazolu i 107 tebukonazolu, no a Elatus Plus to oczcywiście solo solatenol 100g/1l

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
fezoi napisał:

Masz Pak z Plexeo czy z Sekurą ?

to miałem na mailu. a finalnie wziąłem z osa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Jak oceniacie zabieg lenvyor 1 l + comet 0.5 l? Skusiłem się na pakiet procamu. T1 trochę udoskonalam bo proponują venture 0.5 + input 0.5 + halny. Ja dodaje czystego protio żeby w sumie protio było 100 g minimum . 
i tak myśle czy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
ile odstępu czasu zachować pomiędzy T 1 i R 1 a herbicydami ? jeden dzień starczy ? Czy w takiej sytuacji zmniejszyć ilość regulatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2141
15 godzin temu, marcus1998 napisał:

Panowie. Panowie z syngenty na swoich webinarach wspominali kilka razy, że według badań chyba niemieckich ciekawą budżetową opcją na t2 jest elatus era 0,5l+ tebu. Może na pszenżyto byłoby ok, ale pomyślałem nad taką kombinacją.. Powiedzcie co o tym myślicie. Według mnie może mieć to sens za w miarę rozsądne pieniądze. Elatus era 0,5l+ azoksy 0,4l+ protiokonazol 300 0,15l. W sumie mielibyśmy:

solatenol- 37,5g

protiokonazol- 120g

azoksystrobina- 100g

Skoro same triazole z azoksy robiły do tej pory dobrą robotę to dodatkowa dawka solatenolu powinna chyba zrobić z tego kosę?

Moim zdaniem tak, ponadto taka kombinacja na szybko licząc dalej wychodzi taniej od 0,8l Elatusa ery.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
4 godziny temu, isentor napisał:

@fezoi yacenty ma pack z Plexeo jeżeli pisze że metko zostawia na T3. Sakura to mieszanina bromukonazolu i tebukonazolu

@metrax12 pomyliłeś proporcje jeżeli piszesz o Sakurze. W 1l mamy 167 bromukonazolu i 107 tebukonazolu, no a Elatus Plus to oczcywiście solo solatenol 100g/1l

Ale to jest policzone z 0,75 l Sakury i 0,75 l Elatus Plus, tak aby porównać do 1l Elatus Era.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

U mnie dziś koledzy pryskają na chwasta w pszenicy nie zważając że był przymrozek i dziś ma być też. Terminy gonią chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj