Polecane posty

isentor    81

A co ma powiedzieć? Każdy kupuje na własną odpowiedzialność. Jak ludzie dursbany pokupowali na zapasy parę lat do przodu to też z własnej nieprzymuszonej woli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Największe "zapasy" robią obszarowcy, a ich pioriny nie ruszają. Nie ma w dzisiejszych realiach urzędnika, którego nie da się "kupić"... Kwestią jest stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Zrób zapasy na 10 tyś ha ,gdzie to zmagazynować na zimę ,mały to niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903
7 godzin temu, masa24 napisał:

Obejrzałem tego wariata z hektara wiedzy. Gość rozpacza ze tiofanat wycofują i nawołuje do zapasów. Kto to w zbożach stosuje i po co?😀

Nie pamiętam co tam dokładnie mówił przy tiofanacie ale świat nie kończy się na zbożach :)

Co do nawozów zależy od regionu kraju i gleby. Niektóre tematy warto rozrzucić jeśli warunki pozwalają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
6 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Ciekawe co powie tym rolnikom ze zrobionymi zapasami, jak Piorin będzie robił masowe naloty.

Gdyby tylko piorin równie chętnie badał pszenice z ukrainy na obecność niedozwolonych śor jak tą wyprodukowaną w ue to nawet bym im kibicował jakby cofali transporty na granicy. 

U małych rolników te zapasy za 2-3 lata się skończą a za nim nasi się bujną aby badać to z 5 lat minie. A dużych jak to już było tu napisane kontrola nie ruszy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Paszowej raczej nie badają, ale podejrzewam, że konsumpcyjną pszenicę w większości badają, ale nie piorun tylko podmioty które tą pszenicę przetwarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

zluzuj gumkę w majtkach

11 godzin temu, masa24 napisał:

Obejrzałem tego wariata z hektara wiedzy. Gość rozpacza ze tiofanat wycofują i nawołuje do zapasów. Kto to w zbożach stosuje i po co?😀

Chciałem Cię delikatnie uspokoić ale nie mogę tego czytać , tiofanat był znakomitym preparatem na fuzariozę kłosów ,nazywanie Pana Cezarego wariatem świadczy o tym ze jesteś  kompletne zero ,miej trochę szacunku dla ludzi którzy stukrotnie przewyższają cię wiedzą  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

A takie pytanie 260 prochlorazu i 130 tebukonazolu na T1 to coś podziała? bo przy plonie poniżej  6 ton nie chce zbytnio sie pchać w środki za 200 zł A jeśli nie to co sensownego w niedużych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

zluzuj gumkę w majtkach

Chciałem Cię delikatnie uspokoić ale nie mogę tego czytać , tiofanat był znakomitym preparatem na fuzariozę kłosów ,nazywanie Pana Cezarego wariatem świadczy o tym ze jesteś  kompletne zero ,miej trochę szacunku dla ludzi którzy stukrotnie przewyższają cię wiedzą  !

No super preparatem był na fuzarioze. Włącz trochę myślenia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3596
Wicherek napisał:

nie mogę tego czytać , tiofanat był znakomitym preparatem na fuzariozę kłosów

na fuzariozy najlepszy jest metkonazol, tebukonazol i odziwo prochloraz, a tiofanat jest nawet do 30 krotnie słabszy od tych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Tiofanat to tylko walka z kiłą kapustnych. W pozostałych popularnych uprawach polowych typu zboża, kukurydza, buraki, strączkowe jest mało wartościowy.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ciekawe, to w Niemczech jest zalecany jako dodatek do innych substancji (gotowe paki handlowe) w T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Dnia 27.01.2021 o 23:09, MaXtzTS napisał:

A takie pytanie 260 prochlorazu i 130 tebukonazolu na T1 to coś podziała? bo przy plonie poniżej  6 ton nie chce zbytnio sie pchać w środki za 200 zł A jeśli nie to co sensownego w niedużych pieniądzach?

Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja sie zastanawiam nad takimi wariantami :

1.160g Protiokonazolu+7g cyflufenamidu

2.450g cyprodynil + 75g epoksykonazolu + 250 fenpropidyny lub 7g cyflu

3.290g boskalidu + 85g epoksy + 7g cyflu

4.130g metrafenon+108g epoksy + 250g fenpropidyny

I co tu wybrać w monokulturze,polowa jęczmień ozimy i pszenżyto, połowa jeczmień jary ??

Ceny ok 170zł/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17
14 godzin temu, drobny napisał:

Ja sie zastanawiam nad takimi wariantami :

1.160g Protiokonazolu+7g cyflufenamidu

2.450g cyprodynil + 75g epoksykonazolu + 250 fenpropidyny lub 7g cyflu

3.290g boskalidu + 85g epoksy + 7g cyflu

4.130g metrafenon+108g epoksy + 250g fenpropidyny

I co tu wybrać w monokulturze,polowa jęczmień ozimy i pszenżyto, połowa jeczmień jary ??

Ceny ok 170zł/ha

 

Ja bym wybrał wariant nr 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
mysza103 napisał:

Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da .

bardzo dobre rozwiązanie na pszenice na słabych glebach pelna dawka prochlorazu z tebu to koszt poniżej 110zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
dzikiWschód napisał:

mysza103 napisał:

Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da .

bardzo dobre rozwiązanie na pszenice na słabych glebach pelna dawka prochlorazu z tebu to koszt poniżej 110zl

O to to to


lolq1660 napisał:

dzikiWschód napisał: mysza103 napisał: Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da . bardzo dobre rozwiązanie na pszenice na słabych glebach pelna dawka prochlorazu z tebu to koszt poniżej 110zl

O to to to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
Dnia 27.01.2021 o 23:22, masa24 napisał:

No super preparatem był na fuzarioze. Włącz trochę myślenia 

Profesor Zuzanna Sawińska robiła z nim badania i opublikowała że był b . dobry w mieszaninach  z metkonazolem , tebukonazolem ,prochlorazem

Edytowano przez Wicherek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj