Polecane posty

XTRO    1534
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

Pewnie zamiast na  matematykę to na wagary chodziłeś😀

Unix 5kg 897/5=180zł przy pełnej dawce, przy dawce 0,7 126zł

Atak 5l 258/5= 52zł 

2,5-3,5x droższy.

W poprzednich latach mowa była żeby do tiltu lub duetu dodawać 0,7-0,8 prochorazu. 

Co to yamato to działa od 5° a ostatnie wiosny były chłodne. Nieraz trudno się wstrzelić z T1 jak dajemy triazol żeby chociaż przez parę dni w nocy temp. nie spadała w poniżej 12°

Trochę rozsądku nie zaszkodzi bo nie sztuką jest wszystko co się zarobi wywalić na opryski i nawozy.

Też chyba niektórzy nie wiedzą że od chemii bardzo wyjaławia się gleba. Co rok to więcej sypią a mniej zbierają.

Poza tym tak jak pisałem pszenicę mam po ziemniakach i rzepaku a pszenżyto po owsie.

Co z septoriozą?

nikt nie daje unixa w pelnej tylko 0,5kg max 0,6 i idzie on w mieszaninie. bo sam zwalczy tylko podstawę tak samo jak prochloraz, dając yamato nie wierzę że miałeś zwalczoną podstawę, chyba że przedplon masz jeszcze ok i mała presja na nią. Poczekaj jeszcze trochę i z taką ochroną nie będzie co wjeżdżać. Nikt nie mówi żeby dawać z grubej rury od razu, ale takie gadanie że za 100 czy 120 zł zrobi się dobry zabieg t1 to chyba nikt w to nie uwierzy, zwłaszcza patrząc na ostatnie lata, gdzie nie ma zimy i choroby tym bardziej się rozwijają.  Pytanie drugie, czy jak zainwestuję więcej w ochronę od Ciebie 300 zł na ha a koszę 1t więcej to kto na tym bardziej zyskuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
47 minut temu, hardkor113 napisał:

Unix powiedzmy 0.6kg plus tern 0.6-0.7 co powiecie?

 

robiłem ze 3-4lata temu, elegancko poszło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
54 minuty temu, drobny napisał:

Gdzie macie prochloraz po 250zł/5l ?

 

15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

też ciekaw jestem bo poniżej 3 stówek nie widziałem.

w sklepie internetowym dlaroslin.pl jest  Faxer 5L z Belchimu za 280zł/brutto taniej nie widziałem jak ktoś wie gdzie to może napisać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
32 minuty temu, XTRO napisał:

nikt nie daje unixa w pelnej tylko 0,5kg max 0,6 i idzie on w mieszaninie. bo sam zwalczy tylko podstawę tak samo jak prochloraz, dając yamato nie wierzę że miałeś zwalczoną podstawę, chyba że przedplon masz jeszcze ok i mała presja na nią. Poczekaj jeszcze trochę i z taką ochroną nie będzie co wjeżdżać. Nikt nie mówi żeby dawać z grubej rury od razu, ale takie gadanie że za 100 czy 120 zł zrobi się dobry zabieg t1 to chyba nikt w to nie uwierzy, zwłaszcza patrząc na ostatnie lata, gdzie nie ma zimy i choroby tym bardziej się rozwijają.  Pytanie drugie, czy jak zainwestuję więcej w ochronę od Ciebie 300 zł na ha a koszę 1t więcej to kto na tym bardziej zyskuje ?

Skąd ta pewność że jak dołożysz 300 stówki to tonę więcej nakosisz? A jak będzie susza i nakosisz 3-4 tony to nawet koszty Ci się nie zwrócą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Nie ma pewności, a jak będzie fajny rok albo normalny i ja nakosze 10 ton a Ty 7 ? Nie ugadniesz. Trochę nie wierzę w te yamato solo, groch siejesz nie w dużych ilościach, ziemniaki też, rzepak dopiero 2 rok to zboża po zbożach wychodzą nie ma opcji że nie ma chorób podstawy.  

Pozatym kosi się dla ludzi i widać gołym okiem co i jak jest. Jak ktoś w ogóle nie robi fungi to kosza po 3 max 4 tony 

Trzecia sprawa, czemu robisz w ziemniaku carialem albo infinito a nie zwykłym miedzianem albo ridomilem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Michał zejdź na ziemię czy Ty kiedyś nakosiłeś 10t/ha?

Pryskam ridomilem a nawet tańszym zamiennikiem który ma mniej substancji. Nie słyszałem żeby ktoś pryskał ziemniaki miedzianem😀

Po prostu zadałem pytanie czy unix będąc 3x droższy jest też 3x lepszy od prochorazu? 

Tak samo było że środkiem na stonkę wprowadzili coragen po którym u mnie pozostały pojedyńcze sztuki a po proteusie 2x tańszym było czyściutko. U każdego działa co innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Agrii ceny za 5 l 

Track 648 

proline max  859

wadera 1242- protiokonazol 300 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, masa24 napisał:

Agrii ceny za 5 l 

Track 648 

proline max  859

wadera 1242- protiokonazol 300 g

Ceny netto? A jaka lokalizacja sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny aktualne, czy z zeszłego sezonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Możesz zamawiać przez przedstawiciela . To są ilości dla 100 l każdego. Nie wiem czy ceny się zmienia przy mniejszych ilościach czy są poprostu takie same

Ceny z dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Na pewno, każdy ma inny pułap cenowy. Jak zamawiałem z kolegą co ma 300 ha i później po to przyjeżdzałem to się wkurzali :P Akurat nie Agrii ale inny sklep.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Polece 1.2 track + coś minimalnie na mączniaka i myśle ze do 180-190 brutto będzie bardzo dobry zabieg .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mondatak 53,4l(267zł brutto za 5l) , Praktis (250g) 185zł/l ( brutto w bańce10 l) Agrolok , ceny aktualne .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Tak się zastanawiam co lepsze 10g cyflufenamidu czy 50g cyprokonazolu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534
2 godziny temu, Daro20 napisał:

Michał zejdź na ziemię czy Ty kiedyś nakosiłeś 10t/ha?

Pryskam ridomilem a nawet tańszym zamiennikiem który ma mniej substancji. Nie słyszałem żeby ktoś pryskał ziemniaki miedzianem😀

Po prostu zadałem pytanie czy unix będąc 3x droższy jest też 3x lepszy od prochorazu? 

Tak samo było że środkiem na stonkę wprowadzili coragen po którym u mnie pozostały pojedyńcze sztuki a po proteusie 2x tańszym było czyściutko. U każdego działa co innego. 

Rekord ponad 11 ton z działki 2ha więc daje radę. Widzisz. A miedź ogólnie na zarazę jest dobra z tym że to typowy kontakt. 

Pryskasz taką chemią tyle razy ziemniaki a ziemia nie lubi chemii jak to Ty mówisz, a jednak zboża najładniejsze po ziemniaku

Na pewno w pełnej dawce unix jest 3x lepszy od 1l prochlorazu na podstawę 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jaka dawka cyflufenamidu , w badaniach widzę 25 g tu pisaliście chyba o 50 . Ma to rejestracje w pszenicy bo znalazłem w necie kendo i tam jabłoń wiśnia. Pytam z ciekawości bo i rejestracji się pryśnie. Zawsze mówiło się o morfolinach na mączniaka a tu fajny środek i niska cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Kedno często się pojawiało  i było polecane w propozycjach na forum w dawce +-/0,15L, koszt pewnie koło 60zł. Jakbyś chciał dać 25g cyflufenamidu to cena by wyszła kosmiczna. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
57 minut temu, masa24 napisał:

Jaka dawka cyflufenamidu , w badaniach widzę 25 g tu pisaliście chyba o 50 . Ma to rejestracje w pszenicy bo znalazłem w necie kendo i tam jabłoń wiśnia. Pytam z ciekawości bo i rejestracji się pryśnie. Zawsze mówiło się o morfolinach na mączniaka a tu fajny środek i niska cena

https://agrosimex.pl/product/clayton-cyflux/  płaciłem po 280 zł/l  brutto W mieszankach 0,1-0,2  l/ha preparatu Cyflux czyli 5-10g/ha s.a. cyflufenamid.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to moze jakieś zestawionko na zasadzie produkt (S.A), dawka - cena za litr, cena za srodek i sumarycznie cena za kombinacje na hektar


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj