Polecane posty

loquito    240

Jednemu z Was chodziło o 100zł a drugiemu o 100g. Tomek miał na myśli że za 100zł nie kupi 150g.

12 minut temu, hardkor113 napisał:

Jak myslisz dobra opcjia?

Czy cos lepszego w tych pieniądziach da sie zrobić?

zawsze możesz wymienić proqionazid na cyflufenamid np. kendo 0,1-0,15

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
2 godziny temu, mraukot napisał:

Przecież metrafenon odstaje od cyprodynilu i protiokonazolu pod względem skuteczności na podstawę, więc skąd ten pseudo zachwyt nad tym rozwiązaniem ? Jeśli największym problem ma być podstawa, to albo pełna dawka protio (160 - 170g), albo pełna cyprodynilu (ok. 700g).

Żaden zachwyt, czysta ekonomia.. Pełna dawka Unixu czyści podstawę ale nie rusza septoriozy, mączniak też ledwo trącony. Dodając nawet tylko morfolinę to robi nam się 200 zł/ha a i tak problem z septoriozą zostaje. Dodatek protiokonazolu do Unixu trochę rozwiązuje ten problem, bo septoriozę mamy praktycznie z głowy, mączniak też będzie trącony a i podstawa załatwiona. Mowa o dawkach 0,5 kg Unix + 0,5 protiokonazol 250tki lub 0,4 300tki. Cenowo pewnie w granicach 190 zł

38 minut temu, hardkor113 napisał:

To wyjdzie troche ponad 240 zł jak dla mnie za drogo.

 

Coś tańszego w miarę sensownego?

Input Triple śmiało można zastąpić czystym protiokonazolem 160g + cyflufenamid 5-10 g. Powinno zamknąć się w 200 zł


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@losktos ile dać Mirage na pszenice po pszenicy 0,8l wystarczy czy lepiej dołożyć na 1l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
1 minutę temu, dzikiWschód napisał:

w jakim srodku znajdę sam protiokonazol?

PRAKTIS 250EC, albo PROTENDO 300 EC

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
49 minut temu, hardkor113 napisał:

To wyjdzie troche ponad 240 zł jak dla mnie za drogo.

 

Coś tańszego w miarę sensownego?

U mnie idzie standardowo prawie co roku T1 - prochloraz 0,8 - 1 litr /ha + tebukonazol  0,8 - 1 litr /ha ( wyższe dawki po monokulturze , niższe po przedplonie nie zbożowym )   T2 idzie ala soligor ( input - 0,3 l + tebu 0,6 + jeszcze na wzmocnienie 0,3 l  tazer ) T3 - nie zawsze daję , ale jeśli już to 0,8 - 1 l /ha tebu . Cenowo wychodzi T1 od 85 do 105 zł /ha , T2 - w tamtym roku jak liczyłem to wyszło coś koło  108 zł , T3 - od 40 do 50 zł . W sumie od 233  do 263 zł /ha . Ja jestem z tej ochrony zadowolony . A skoro nie widzę różnicy to po co mam przepłacać .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

czysty protiokonazol będzie jeszcze w Poleposition 300EC lub Wadera 300EC

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
51 minut temu, XTRO napisał:

Jak? Przy 100g wychodzi 85zl a daj więcej

69 za 100g z kanonika, jakby 10l to jeszcze by uciął. 

 

2 minuty temu, mysza103 napisał:

U mnie idzie standardowo prawie co roku T1 - prochloraz 0,8 - 1 litr /ha + tebukonazol  0,8 - 1 litr /ha ( wyższe dawki po monokulturze , niższe po przedplonie nie zbożowym )   T2 idzie ala soligor ( input - 0,3 l + tebu 0,6 + jeszcze na wzmocnienie 0,3 l  tazer ) T3 - nie zawsze daję , ale jeśli już to 0,8 - 1 l /ha tebu . Cenowo wychodzi T1 od 85 do 105 zł /ha , T2 - w tamtym roku jak liczyłem to wyszło coś koło  108 zł , T3 - od 40 do 50 zł . W sumie od 233  do 263 zł /ha . Ja jestem z tej ochrony zadowolony . A skoro nie widzę różnicy to po co mam przepłacać .

Fajno i to mi się podoba, a nie po 250zl t1 😋

Edytowano przez Tomek90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

a Track 300 ec w dawce 1.2l będzie skuteczniejszy od 0,5kg unixu+125g protiokonazolu ?? cenowo podobnie ok 155zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

To jest taki głupi paradoks bo ceny środków ochrony roślin przez ostatnie 5 lat wzrosły dosyć sporo a zboza praktycznie co rok taka sama cena.. Trzeba pakować środki po 200 i więcej złoty a cena płodu nie rosnie.. Masakra jakaś, ciekawe czy kiedykolwiek się to zmieni i chociaż ta pszenica będzie po te 900zl/t

Edytowano przez Junak19
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Mam plan w jęczmień jarym jeden zabieg zrobić dać adexar plus ile go dać i czy będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

Wycofać czysty protiokonazol !!!, same nieporozumienia przez to są. 

tak jest ! w dodatku konkurencję bajerowi robią 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

pamietam te czasy jak prochloraz kosztował ok40zł za 1l :/

Edytowano przez drobny
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

a 60zł to zła cena w porównaniu z ceną z roku ubiegłego

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
7 minut temu, drobny napisał:

pamietam te czasy jak prochloraz kosztował ok40zł za 1l :/

Trzy lata temu tak się kupywało  Faxer 5 l był 200 - 220 zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
losktos napisał:

Input Triple śmiało można zastąpić czystym protiokonazolem 160g + cyflufenamid 5-10 g. Powinno zamknąć się w 200 zł

To już lepiej sam Input 460 w dawce 1l. Koszt ok. 170 pln, ale pokrycie roślin środkiem Bayera a np. Shardy, to niebo a ziemia 😉 Ktoś tam wcześniej wspominał o cenie ok.970 pln za 5l. Input triple, netto oczywiście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

co powiecie na taka mieszankę pszenica po pszenicy MIRAGE 0.9l+ ANDROS- 0.4L + TARCZA ŁAN 0.6L koszt ok 160zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44

Co powiecie o takim t1

Mondatak 1l

Safir 0.4

Cindo plus lub kendo 0.2 

Druga propozycja

Unix 0.6

Mondatak 0.6

Andros  lub Ferm 0.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po co mieszać Unix z prochlorazem, skoro oba zwalczają podstawę, ale nie zabezpieczają liścia? Zamiast Mondataku daj tebukonazol

13 minut temu, dzikiWschód napisał:

co powiecie na taka mieszankę pszenica po pszenicy MIRAGE 0.9l+ ANDROS- 0.4L + TARCZA ŁAN 0.6L koszt ok 160zl brutto

Jeśli odmiana nie jest podatna na mączniaka i choroby podstawy, to można zejść do 0,6 prochlorazu i 0,25-0,3 Androsa. W zeszłym roku dawałem 0,9 Zamiru (240g prochlorazu i 120g tebu) + 0,25 Andros i nie miałem problemów z chorobami

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44
12 minut temu, lukasz222 napisał:

Po co mieszać Unix z prochlorazem, skoro oba zwalczają podstawę, ale nie zabezpieczają liścia? Zamiast Mondataku daj tebukonazol

Jeśli odmiana nie jest podatna na mączniaka i choroby podstawy, to można zejść do 0,6 prochlorazu i 0,25-0,3 Androsa. W zeszłym roku dawałem 0,9 Zamiru (240g prochlorazu i 120g tebu) + 0,25 Andros i nie miałem problemów z chorobami

Czyli Unix 0.6

Tebukonazol 0.6

I Andros lub ferm. 0.3

Powiem jeszcze że Pszenica w monokulturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
29 minut temu, lukasz222 napisał:

Po co mieszać Unix z prochlorazem, skoro oba zwalczają podstawę, ale nie zabezpieczają liścia? Zamiast Mondataku daj tebukonazol

Jeśli odmiana nie jest podatna na mączniaka i choroby podstawy, to można zejść do 0,6 prochlorazu i 0,25-0,3 Androsa. W zeszłym roku dawałem 0,9 Zamiru (240g prochlorazu i 120g tebu) + 0,25 Andros i nie miałem problemów z chorobami

Prochloraz podobno dobrze radzi sobie z srptprioza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W miarę, tylko że działa zapobiegawczo i leczniczo, a tebu dodatkowo działa wyniszczająco i jest ciut mocniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj