Polecane posty

loquito    240
37 minut temu, FarmerDyzio napisał:

a unix 0.7 kg plus Andros 0.7l dobre by to było ?

Tak średnio bym powiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213
15 godzin temu, AndrzejLempart napisał:

A co myślicie o środku ceando 183 SC? metrafenon zwalcza łamliwość i mączniaka a epoksykonazol resztę.

Bardzo ciekawy srodek przy dawce 1.2l wyczyści podstawę dodatkowo metrafenon fajnie zabezpieczy przed mączniakiem a epoksy na septoriozę>to takie prawie Capalo.Tylko gdzie to dostać i czy poradzi sobie w monokulturze zbóż??

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chemirol powinien tym handlować, no właśnie prawie takie capalo, bo brakuje morfoliny która działa interwencyjnie na maczniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
1 minutę temu, masa24 napisał:

co z maczniakiem w takim zestawieniu?

Jak odmiana podatna to dołożyłbym 0,1l cyflufenamidu. W ten sposób zamierzam oblecieć zboże po zbożu. 

@loquito, po niezbożowych przedplonach 1l Delaro wystarczy? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Z tym Delaro to nie wiadomo jak będzie z mączniakiem. Jeśli przedplon niezbożowy więc zagrożenie od strony chorób podstawy źdźbła mniejsze to lepiej chyba zejść z dawką do 0,8-0,9 i dać coś na mączniaka. 

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
loquito napisał:

Chemirol powinien tym handlować, no właśnie prawie takie capalo, bo brakuje morfoliny która działa interwencyjnie na maczniaka. 

Do 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
37 minut temu, FarmerDyzio napisał:

to co zmienic ? zboże po zbożu. przede wszystkim boje się łamliwości podstawy.

Dołożyć triazol. Sam unix załatwi Ci podstawę ale w połaczeniu wyłącznie z androsem nie masz nic na septoriozę, a i rdze będą tylko trochę trącone przez fenpropidyne.

Opcja full kasy i efektu - unix 0,5 + protiokonazol 0,5 + cyflufenamid 0,1

Opcja bardziej ekonomiczna - unix 0,6 + tebukonazol 0,5 + andros 0,3


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jak oceniasz unix + protio + cyflufenamid  w porownaniu do track 1,2 l + limeto ?  oczywiscie pod warunkiem ze sa zapasy tego srodka do 1 marca i cos sie kupi..  boskalid nie lepiej zabezpieczy podstawe  i choroby lisci  niz protio np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
23 minuty temu, losktos napisał:

Dołożyć triazol. Sam unix załatwi Ci podstawę ale w połaczeniu wyłącznie z androsem nie masz nic na septoriozę, a i rdze będą tylko trochę trącone przez fenpropidyne.

Opcja full kasy i efektu - unix 0,5 + protiokonazol 0,5 + cyflufenamid 0,1

Opcja bardziej ekonomiczna - unix 0,6 + tebukonazol 0,5 + andros 0,3

unix 0,5 + protiokonazol 0,5 + tern 0,250 będzie dobrym rozwiązaniem zamiat tego cyflufenamidu ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
1 godzinę temu, losktos napisał:

Dołożyć triazol. Sam unix załatwi Ci podstawę ale w połaczeniu wyłącznie z androsem nie masz nic na septoriozę, a i rdze będą tylko trochę trącone przez fenpropidyne.

Opcja full kasy i efektu - unix 0,5 + protiokonazol 0,5 + cyflufenamid 0,1

Opcja bardziej ekonomiczna - unix 0,6 + tebukonazol 0,5 + andros 0,3

a jak wypadnie do pierwszej opcji 1,5l Boogie ? bo niewiele drożej chyba wyjdzie boogie już w pełnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
1 godzinę temu, masa24 napisał:

jak oceniasz unix + protio + cyflufenamid  w porownaniu do track 1,2 l + limeto ?  oczywiscie pod warunkiem ze sa zapasy tego srodka do 1 marca i cos sie kupi..  boskalid nie lepiej zabezpieczy podstawe  i choroby lisci  niz protio np?

Limero (fenpropimorf) był w sprzedaży do końca października 2020 .Ps. 0,1 cyfluxu to koszt 28zł brutto .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Revyflex wychodzi 208 zł na ha. Będzie tu 150 g metrafenonu. To tyle co przy dawce 2 litrów capallo. U mnie 2 litry capallo świetnie się sprawdzało. Myślałem nad unixem + protio lecz bardziej podoba mi się kombinacja Revyflex na podstawę przy monokulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
28 minut temu, XTRO napisał:

a jak wypadnie do pierwszej opcji 1,5l Boogie ? bo niewiele drożej chyba wyjdzie boogie już w pełnej

Jeśli Boogie w dawce 1,5l/ha wychodziłby mi w takich samych kosztach jak ta mieszanina 3 środków to bym się nie zastanawiał i wybrał Boogie, biksafen, protiokonazol - podstawa, spetorioza i rdze, spiroksamina w tej dawce poradzi sobie z mączniakiem. Poza tym jak zostanie można go użyć na T2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
2 godziny temu, krychu napisał:

Revyflex wychodzi 208 zł na ha. Będzie tu 150 g metrafenonu. To tyle co przy dawce 2 litrów capallo. U mnie 2 litry capallo świetnie się sprawdzało. Myślałem nad unixem + protio lecz bardziej podoba mi się kombinacja Revyflex na podstawę przy monokulturze.

revyflex puściło mi ostro mączniaka przy pełnej dawce w Rotaxie

Protiokonazol nie jest tani i przy dawce 0,4l wychodzi jakieś 90 zł drugie tyle unix i 45 zł fenpropidyna i wychodzi niewiele taniej od boogie. pytanie czy ta mieszanka nie bedzie lepsza od boogie?

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
krychu napisał:

Revyflex wychodzi 208 zł na ha. Będzie tu 150 g metrafenonu. To tyle co przy dawce 2 litrów capallo. U mnie 2 litry capallo świetnie się sprawdzało. Myślałem nad unixem + protio lecz bardziej podoba mi się kombinacja Revyflex na podstawę przy monokulturze.

Metrafenon (podobna skuteczność na podstawę jak prochloraz) lepszy od cyprodynilu i protio, w monokulturze ??? Bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
2 godziny temu, XTRO napisał:

revyflex puściło mi ostro mączniaka przy pełnej dawce w Rotaxie

Protiokonazol nie jest tani i przy dawce 0,4l wychodzi jakieś 90 zł drugie tyle unix i 45 zł fenpropidyna i wychodzi niewiele taniej od boogie. pytanie czy ta mieszanka nie bedzie lepsza od boogie?

W chwili zabiegu mączniaka miałeś rozwiniętego , czy później się pojawił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonus25    4
losktos napisał:

Dołożyć triazol. Sam unix załatwi Ci podstawę ale w połaczeniu wyłącznie z androsem nie masz nic na septoriozę, a i rdze będą tylko trochę trącone przez fenpropidyne. Opcja full kasy i efektu - unix 0,5 + protiokonazol 0,5 + cyflufenamid 0,1 Opcja bardziej ekonomiczna - unix 0,6 + tebukonazol 0,5 + andros 0,3

a w pszenicy po rzepaku lub burakach ile można by było zejść z dawki w opcji bardziej ekonomicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
XTRO napisał:

2 godziny temu, krychu napisał:

Revyflex wychodzi 208 zł na ha. Będzie tu 150 g metrafenonu. To tyle co przy dawce 2 litrów capallo. U mnie 2 litry capallo świetnie się sprawdzało. Myślałem nad unixem + protio lecz bardziej podoba mi się kombinacja Revyflex na podstawę przy monokulturze.

revyflex puściło mi ostro mączniaka przy pełnej dawce w Rotaxie

Protiokonazol nie jest tani i przy dawce 0,4l wychodzi jakieś 90 zł drugie tyle unix i 45 zł fenpropidyna i wychodzi niewiele taniej od boogie. pytanie czy ta mieszanka nie bedzie lepsza od boogie?

Przy cenach ze sklepów internetowych i dawkach jakie podał losktos wychodzi ok 230 zł


sorki chodziło mi o cyprodynil, cyflufenamid i protiokonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
2 godziny temu, fezoi napisał:

W chwili zabiegu mączniaka miałeś rozwiniętego , czy później się pojawił ?

miałem już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2142
Dnia 1.01.2021 o 19:12, tytanowyJanusz napisał:

a Yamato? stosowałeś?

Yamato jest dobre zupełnie na nic.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Co lepsze na podstawę i w jakiej dawce w monokulturze zbożowej Metrafenon czy Boskalid ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj