Polecane posty

losktos    356

Przy dodatku epoksykonazolu lub protiokonazolu można z Priaxorem zejść nawet do 0,7. Sam będę coś takiego próbował w tym sezonie, Priaxor + Tebu po 0,7


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Napisano (edytowany)

Lepiej przeczekać te mam nadzieję ostatnie chłodne noce, czy mimo wszystko polecieć z priaxorem na T2 ( przy aplikacji 15°C i taka temp. utrzyma się ze 3-4h po zabiegu)?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam czy ktoś stosował protiokonazol w burakach cukrowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie w pszenicy Ozimej gdzie niegdzie pojawiają się fiołki mogę to jeszcze czymś zwalczyć? Jest liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież ten oprysk nawet nie doleciałby teraz do tego fiołka w dolnej części łanu... Nie wiem jak wiosną, bo dawno nie odchwaszczałem w tym terminie, ale diflufenikan jesienią czyści z fiołka kapitalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Napisano (edytowany)

Panowie co będzie leprzym rozwiązaniem na T2 elatus 0,6 l/ha+ plexeo(metkonazol) 0,8 l/ ha, czy Praxior. 0,8 l/ha+soprano(epoksynazol) 0,5 l/ha???? 

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie druga opcja. Po cholerę w T2 walić dwa triazole, protiokonazol (z Elatusa) i metkonazol, który praktycznie jest zbędny przy protiokonazolu.. Metko bardziej na T3, ale spektum działania praktycznie takie samo jak tebu, a koszt 1,5 × wyższy.. Jedynie co, to epoksy zwiększyć do 0,7 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wydaje mi się że kolegedze mogli chodzić o Elatus plus czyli czysty solateol. Co do zwiększania epoksykonazolu to się nie zgodzę bo w dawce adexara plus 1.5l czyli w górnej dawce dajemy rownoważność 0.5l soprano, więc po co zwiększać dawkę aż do 0.7l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie... przy dawce 2 litry jakoś to wygląda, ale cenowo - paranoja. Standardowa dawka epoksy, to 125 g/ha. W mieszaninach powinno to być ok. 100 (90 to absolutne minimum). Nie sugerujmy się dawkami gotowych "koncerniaków", bo w tym przypadku chodzi o efekt komercyjny. Napchamy kilka substancji w śmiesznych ilościach, zrobimy agresywną kampanię reklamową i chłopy tłumnie będą kupować, bo komu by się tam chciało liczyć, przeliczać, porównywać.. Swoją drogą, ciekaw jestem czy macie aż tak silną presję patogenów, że konieczne są najdroższe (co wcale nie oznacza że najskuteczniejsze) rozwiązania ? Jeszcze słowo n.t. Elatusa Era. litr tego wynalazku zawierającego 150 g. protiokonazolu i 75 g. karboksyamidu, kosztuje ok. 240 zł. Za niecałe 240 można mieć 1.15 l. Ascry, a to daje dokładnie tyle samo protiokonazolu (150 g) oraz 2×75 g. karboksyamidu (biksafen i fluopyram). Nadmienię tylko, że to także preparat stworzony pod komercję, bo po kiego wuja 2 karboksyamidy ? O wiele sensowniejszy jest dodatek strobi, jako trzeciej substancji. No ale że szał na strobi już przeminął na rzecz sdhi, to Bayer wpadł na niezły pomysł marketingowy. Nie łudźmy się.. czasy w których nadrzędnym celem producentów środków było dostarczanie na rynek najskuteczniejszych rozwiązań w dziedzinie ochrony roślin, dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj koncernami chmicznymi "rządzą" ekonomiści i marketingowcy, których zadaniem jest wyłącznie minimalizacja kosztów i maksymalizacja przychodów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, sisu napisał:

Dawka ADEXARA PLUS to 2 litry na ha

To Ty stosuj 2 litry, a drugi będzie stosował tyle ile uważa za odpowiednie. 

25 minut temu, mraukot napisał:

No właśnie... przy dawce 2 litry jakoś to wygląda, ale cenowo - paranoja. Standardowa dawka epoksy, to 125 g/ha. W mieszaninach powinno to być ok. 100 (90 to absolutne minimum). Nie sugerujmy się dawkami gotowych "koncerniaków", bo w tym przypadku chodzi o efekt komercyjny. Napchamy kilka substancji w śmiesznych ilościach, zrobimy agresywną kampanię reklamową i chłopy tłumnie będą kupować, bo komu by się tam chciało liczyć, przeliczać, porównywać.. Swoją drogą, ciekaw jestem czy macie aż tak silną presję patogenów, że konieczne są najdroższe (co wcale nie oznacza że najskuteczniejsze) rozwiązania ? Jeszcze słowo n.t. Elatusa Era. litr tego wynalazku zawierającego 150 g. protiokonazolu i 75 g. karboksyamidu, kosztuje ok. 240 zł. Za niecałe 240 można mieć 1.15 l. Ascry, a to daje dokładnie tyle samo protiokonazolu (150 g) oraz 2×75 g. karboksyamidu (biksafen i fluopyram). Nadmienię tylko, że to także preparat stworzony pod komercję, bo po kiego wuja 2 karboksyamidy ? O wiele sensowniejszy jest dodatek strobi, jako trzeciej substancji. No ale że szał na strobi już przeminął na rzecz sdhi, to Bayer wpadł na niezły pomysł marketingowy. Nie łudźmy się.. czasy w których nadrzędnym celem producentów środków było dostarczanie na rynek najskuteczniejszych rozwiązań w dziedzinie ochrony roślin, dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj koncernami chmicznymi "rządzą" ekonomiści i marketingowcy, których zadaniem jest wyłącznie minimalizacja kosztów i maksymalizacja przychodów..

Mogli by ograniczyć ilość znaków w jednym poście. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zameldować koniowi, może weźmie to pod uwagę podczas następnej aktualizacji 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miało być "kuniowi" 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Planuje na T2 w pszenżycie propikonazol 125g azoksystrobina 125g i tebukonazol 100g co myślicie o takiej mieszaninie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Niektórzy są przewrażliwieniu na punkcie jednej kropki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255\    0
Napisano (edytowany)

Witam mam takie pytanie, pojawiło u mnie troche mączniaka w pszenżycie (jest praktycznie wykłoszone) nie było T1 bo było czyściutko i sucho, został mi Artemis pytanie czy można by tym polecieć czy kupić coś innego?

Edytowano przez MF255\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 25.05.2020 o 15:07, Pedro napisał:

Planuje na T2 w pszenżycie propikonazol 125g azoksystrobina 125g i tebukonazol 100g co myślicie o takiej mieszaninie?

Też jestem ciekaw co do mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Witam wielu z was na pewno nie zrobiło zabiegu T2 bo brakło okienka pogodowego cały czas wieje i pada pszenica się już wykłosi i teraz zanim będzie poprawa pogody to pszenica wyrzucać pylniki trzeba chronić kłos na strobi może być za późno i pszenica niepotrzebnie wydłuży wedekacje w konsekwencji będzie narażona na choroby fuzarioza i inne jakich środków użyć ? By miało to sens 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeszcze nie jest aż tak późno jak na strobiluryny, bynajmniej u mnie. Pszenica jeszcze nie rozpoczęła kłoszenia na dobre. Ewentualnie można urwać delikatnie dawkę strobiluryny. Co do substancji typowych na kłos: protiokonazol, tebukonazol, metkonazol, tiofanat, epoksykonazol.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj