Polecane posty

krychu    153

Dokładnie. Niemcy wszystkich najpierw podkupują następnie zrobią ceny z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

wczoraj poszlo t2 priaxor warunki idealne pszenżyto rotondo pochewka peka pszenica arkadia flaga juz spora wilejka miejscami flagi nie ma jeszcze ale t3 planuje a dobrych warunków predko nie będzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
9 godzin temu, zdzichu124 napisał:

Ja właśnie też od jakiegoś czasu próbuje się dowiedzieć ale chyba nikt nie wie na tym forum , jutro jadę pryskać i zdam się na siebie. Zapytam jeszcze raz jeśli ktoś byłby łaskaw odpowiedzieć byłbym wdzięczny. azoksystrobina 150g Tebukonazol 180g i chce dolozyc do tego Fenpropidyne, chce zapytać ile dołożyć i czy w ogóle jest sens ?

Przecież Ci @losktos odpisał kilka postow pod twoim poprzednim w tym temacie. Czeka kilka dni aż mu ktoś na forum odpodowie, a sprawdziłeś cokolwiek na temat tej substancji, w jakich dawkach się ją stosuje, na jakie choroby działa, przeglądnąłeś forum żeby cos sie dowiedziec w temacie zabiegu T2?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na ten temat , odpowiedział mi ze jak jest mączniak mogę dodać , mi chodzi o to ile gram do tej mieszaniny aby czegoś nie sknocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

3 sekundy wystarczyło żeby znaleźć odpowiedz na twoje pytanie, ile daje się fenpropidyny w zabiegu - drugi link
w okolicach 300 gram, na których liściach masz mączniaka ?

Link.PNG

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Po zabiegu T1 mam czysto i praktycznie mączniaka nie ma , ale że mam 10l Fenpropidyny pomyślałem żeby zapobiegawczo wrzucić trochę do T2 i stąd ten dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No właśnie, dlatego chyba zostawię ją na kolejny sezon na T1 albo dorzucę na jęczmień jary na T1 w tym sezonie jeszcze. Wyobraźcie sobie że doradca od którego biorę środki kazal mi dać Fenpropidyne 560g + Tebukonazol 100g co o Tym myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Zależy, jeśli był pod wpływem czy mówił to na serio, bo jeśli na serio to więcej razy bym go nie słuchał i poświęciłbym trochę czasu na zdobycie podstawowej wiedzy na temat stosowania, działania środków ochrony roślin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie napisał:

epoks to najlepszy/najbardziej uniwersalny triazol; następny jest tebukonazol, któremu kończy się zezwolenie; likwidują te bez ochrony patentowej żeby więcej kasy kosić na nowych, głownie basf i bayer

Oczywistym jest fakt, że generyki psują rynek takim koncernom jak bayer czy basf.. w dodatku niemieckim koncernom. Więc ujnia europejska którą de facto, rządzą niemcy, robi wszystko by "chronić" swoje firmy. Nawet ludzie z bayeru nieśmiało potwierdzają, że koncern "dopłacił" (cokolwiek to oznacza) producentom generycznego protiokonazolu, w zamian za utrzymanie ceny tej substancji na rynku. Dlatego tworzenie własnych mieszanin z samym protio, jest nieopłacalne na dzień dzisiejszy. Najlepszym przykładem jest Syngenta i jej Amistar, którego litr 15 lat temu kosztował ok. 250 zł. Dzisiaj 130, a producent raczej nie dokłada do interesu 😋 Podobnie z Moddusem.. Z kolei, brak na rynku epoksykonazolu solo, to wyłącznie "zasługa" potentata Basf, któremu wszelkie Safiry, Rubriki, psuły rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

Oj te złe Niemce, wszystko na przekór polskiemu chłopu 😂

Nikt nie "likwiduje" substancji aktywnych jak eposky czy tebu, tylko kończy im się dopuszczenie do stosowania. Ktoś je wymyślił, opatentował, wpuścił na rynek, po drodze załatwiając wszelkie badania i dopuszczenia. Skończył się patent, to zaczęły je produkować wszystkie firmy i wszyscy na tym zarabiali, zgarniając kawałeczek tortu. A to że teraz kończy się zezwolenie to nie wina "złych niemcuf", tylko biurokracji i bierności waszych ukochanych firm kopiujących czyjeś produkty. Bayer czy Basf raz już zapłacili za dopuszczenie (bo to nie jest za friko), zarobili swoje w trakcie ochrony patentowej, a także w mniejszej części po niej, więc raczej średnio im się kalkuluje odnawiać pozwolenie, z którego będzie głównie korzystać konkurencja. A wasze kochane firmy od generyków albo patrzą jedna po drugiej czy ktoś wykona ruch (a nie wykona, bo trzeba by zapłacić), albo mają to w nosie bo spiją śmietankę na innych SA, którym skończy się ochrona patentowa. W końcu chłop i tak kupi, przy okazji psiocząc na koncerny, którym chce się coś robić i prowadzić badania.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
lukasz222 napisał:

Oj te złe Niemce, wszystko na przekór polskiemu chłopu 😂

Nikt nie "likwiduje" substancji aktywnych jak eposky czy tebu, tylko kończy im się dopuszczenie do stosowania. Ktoś je wymyślił, opatentował, wpuścił na rynek, po drodze załatwiając wszelkie badania i dopuszczenia. Skończył się patent, to zaczęły je produkować wszystkie firmy i wszyscy na tym zarabiali, zgarniając kawałeczek tortu. A to że teraz kończy się zezwolenie to nie wina "złych niemcuf", tylko biurokracji i bierności waszych ukochanych firm kopiujących czyjeś produkty. Bayer czy Basf raz już zapłacili za dopuszczenie (bo to nie jest za friko), zarobili swoje w trakcie ochrony patentowej, a także w mniejszej części po niej, więc raczej średnio im się kalkuluje odnawiać pozwolenie, z którego będzie głównie korzystać konkurencja. A wasze kochane firmy od generyków albo patrzą jedna po drugiej czy ktoś wykona ruch (a nie wykona, bo trzeba by zapłacić), albo mają to w nosie bo spiją śmietankę na innych SA, którym skończy się ochrona patentowa. W końcu chłop i tak kupi, przy okazji psiocząc na koncerny, którym chce się coś robić i prowadzić badania.

Na tym polega ochrona patentowa, że kiedyś "wygasa" i właściciel traci do niej prawa.. A w tym przypadku wielkie korporacje (dziwnym trafem akurat germańskie) nada próbują wywierać naciski na inne podmioty wprowadzające na rynek konkurencyjny produkt zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No tak, bo takie np. Monsanto nigdy na nikogo nacisków nie wywiera. Biznes nie zna narodowości, może kiedyś się o tym przekonasz. Gdyby tym "niegermańskim" firmom zależało na konsumencie, to by się w takie gierki nie bawili, tylko dali produkt w dobrej cenie. Nie doszukuj się sensacji tam gdzie jej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciekawe czy Ty stosujesz oryginalny niemiecki "opatentowany" tebukonazol (Folicur), czy napierdalasz jednak jakimś Oriusem czy inną Tarczą 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli już to wykonuję oprysk :)  nie napier.. bo kultura osobista nie pozwala

Próbujesz znów szukać sensacji tam gdzie jej nie ma. Jako, że prowadzę biznes tak samo jak i firmy chemiczne, szukam rozwiązań które dla mnie będą najbardziej ekonomiczne. Nie stosuję Folicuru, ale też nie będę jęczał jakie to "złe Niemce", bo zniknie z rynku z racji braku przedłużenia pozwoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Prosiłbym moderatora o reakcję na wulgaryzm. Jeszcze kilka lat temu było by to z automatu zauważone i kolega dostałby ostrzeżenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0
Napisano (edytowany)

Artemis w dawce 1L/ha bedzie dobrym rozwiązaniem  w pszenicy ozimej na T3 ?

 

Edytowano przez sajmon8526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
lukasz222 napisał:

Jeśli już to wykonuję oprysk :)  nie napier.. bo kultura osobista nie pozwala

Próbujesz znów szukać sensacji tam gdzie jej nie ma. Jako, że prowadzę biznes tak samo jak i firmy chemiczne, szukam rozwiązań które dla mnie będą najbardziej ekonomiczne. Nie stosuję Folicuru, ale też nie będę jęczał jakie to "złe Niemce", bo zniknie z rynku z racji braku przedłużenia pozwoleń.

A zdajesz sobie sprawę z tego, że ten wspaniałomyślny niemiecki "bajer" chciał podnieść cenę Proteusa w tym roku (na polski rynek) aż o 40 % ?! Tylko dzięki naszym głównym, polskim dystrybutorom do tego nie doszło, bo zbojkotowali tą pseudo ofertę. Bayer żeby nie stracić naszego rynku na Proteus (ostatni sezon) w końcu podniósł cenę o ok 10%, pod warunkiem że odbiorcy (polskie hurtownie) zamówią także inne produkty, mniej "chodliwe" i doszło do tego, że teraz niektóre hurtownie są zasypane jakimś np. Meister'ami, w regionach w których praktycznie nie uprawia się kukurydzy !

loquito napisał:

Prosiłbym moderatora o reakcję na wulgaryzm. Jeszcze kilka lat temu było by to z automatu zauważone i kolega dostałby ostrzeżenie. 

Taki wrażliwy kolega jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Ja dużo bayera stosuje ,ale mi nie przszkadza że są generyki ,choć nie mam przekonania do nich ,przynajmniej jest równowaga na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj