Polecane posty

adamos012    16

Mam pytanie czy w pszenżycie ozimym mogę zastosować fungicyd PROKARB ? W etykiecie jest tylko pszenica ozima. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Nie robilem jeszcze t1 ze względu na warunki. Mam topsin i tazer. Pąk miejscami w liscicach,  miejscami powoli wychodzi. Załatwic to osobno czy 1 przejazd? 

Jako, że rzepak mam 1 raz to nie wiem za ile zacznie kwitnąć a mam na robale inazuma i mospilan i resztki dursbanu z zeszłego roku.

Na płatka leci pictor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 pytanie do tych którzy zamierzają stosować na T2 Priaxor w pszenicy ozimej, jedziecie nim solo czy zamierzacie coś jeszcze do niego dołożyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
45 minut temu, tomekZ058 napisał:

 pytanie do tych którzy zamierzają stosować na T2 Priaxor w pszenicy ozimej, jedziecie nim solo czy zamierzacie coś jeszcze do niego dołożyć ?

0,7 Rubric 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

również dokładam tebukonazol, ale w zabiegu T2/T3


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
20 minut temu, fezoi napisał:

0,7 Rubric 

Chyba nie trzeba aż 0,7l Rubic, można przyjąć dawkę Adexara 1,5l i wtedy wychodzi epoksykonazolu 62,5g więc tyle ile w 0,5l Rubica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Zobaczę jaka będzie sytuacja przed T2 , w 2019 dawałem 0,5 propico .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Propikonazol, a eposykonazol to jednak jest różnica mimo wyższej dawki substancji w przypadku propikonazolu to raczej wygrywa eposykonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie kolanko w pszenicy miejscami 0.8cm miejscami 1cm. Czy mogę zastosować moddus 0.25l i 0.8l CCC? Nie zaszkodzi jeśli nie wszędzie jest faza 1 kolanka? Nie obniży to plonu? I druga sprawa  jeśli w noc po zabiegu będzie poniżej 5 stopni obniży to działanie środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Panowie mam pytanie. Czy stosował może ktoś na T1 środek TOPSIN tiofanat metylowy ?. Ponoć jest na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Proszę o komentarz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Witam, zostało mi trochę środków z zeszłego sezonu , po litrze tebu, azoksystrobiny i prochlorazu. Z tegorocznych zapasów 4l yamato . Można to jakoś połączyć? zostało mi 3ha pszenżyta i 1ha jęczmienia ozimego . Np zamiast 1.5l yamato 1litr plus 0.5 tebu albo prochlorazu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby_LoLo    0

panowie mam  zamiar opryskać pszenice dzisiaj T1, a z poniedziałku na wtorek i z wtork na środę moze być lekki przymrozek -1/-2.   bedzie to dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
tomekZ058 napisał:

a co powiecie jak by dorzucić do tego Priaxoru jeszcze protiokonazol (75-100g/ha)

Jak najbardziej ok

adamos012 napisał:

Panowie mam pytanie. Czy stosował może ktoś na T1 środek TOPSIN tiofanat metylowy ?. Ponoć jest na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Proszę o komentarz dzięki.

Masz rację, ponoć jest na.... Tiofanat to stara substancja która dość dobrze działała 20 lat temu. Obecnie wykazuje działanie jedynie na fuzarioze kłosów (i nie jest to jakieś rewelacyjne działanie). Tak więc odpowiedź jest prosta


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Losktos a co według Ciebie leprze  na T1 1,6 l/ha Capalo, czy nowość także BASF Revycare + Flexity w pełnych dawkach (1+0,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Revycare + Flexity ma tą zaletę że ma nowy triazol. Nowa substancja to zawsze zaleta. Stosować nie stosowałem także zbyt wiele powiedzieć nie mogę. Ogólnie nie jest zwolennikiem strobiluryny z T1. Capalo sprawdzone, jest może nie najlepsze ale działa dobrze. Jeżeli nie ma dużej różnicy w cenie to brałbym Revycare


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Dzięki za odpowiedź. Cena ciut wyższa niż za Capalo, bo za ten pak Revycer+ Flexity płaciłem coś ok 2100 zł brutto i można zrobić tym 10 do 12,5 ha, tak człowiek z BASF -a doradzał, wszystko zależy od presji chorób . Cena wysoka, ale wziolem na próbę, żeby się przekonać jak to w praktyce wygląda. Na resztę szło Capalo, więc do tego będę porównywał. Na jednym polu pszenica opryskana po połowie obydwoma środkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
losktos napisał:

tomekZ058 napisał:

a co powiecie jak by dorzucić do tego Priaxoru jeszcze protiokonazol (75-100g/ha)

Jak najbardziej ok

adamos012 napisał:

Panowie mam pytanie. Czy stosował może ktoś na T1 środek TOPSIN tiofanat metylowy ?. Ponoć jest na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Proszę o komentarz dzięki.

Masz rację, ponoć jest na.... Tiofanat to stara substancja która dość dobrze działała 20 lat temu. Obecnie wykazuje działanie jedynie na fuzarioze kłosów (i nie jest to jakieś rewelacyjne działanie). Tak więc odpowiedź jest prosta

Kolego losktos to co byś poradził na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Bo mnie zawsze występuje ponieważ sieje tylko zboża. Czy jest jakiś środek dobry na to? Z góry dzięki za info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj