Polecane posty

loquito    240

To co dokładać do zabiegu to zależy od tego w jakiej technologii prowadzisz uprawę i jaki jest potencjał plonowania. Bo to że ktoś wydaje dużo pieniędzy na środki i robi nie wiadomo jakie kombinacje i nie wiadomo jakie środki kupuje nie koniecznie musi świadczyć o tym że robi dobrze. Co innego doradzać komuś w przypadku siewu 550szt/m2 na V klasie w monokulturze, a co innego w przypadku siewu 300 szt/m2 na I czy II klasie z dobrym przedplonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan07    1

Witam,  rolnictwem zajmuje po pracy , nie jest to moje jedyne źródło utrzymania . Ale jak coś robię staram się wykonać to dobrze. Pszenica została posiana pod koniec września ok 400 szt m2. Rozkrzewiła się bardzo 4-5   czasami 6 rozkrzewień. Na jesieni odchwaszczania nie było. Pszenica w monokulturze po pszenicy. Gleba kl II b  i III a

zawartość P,K, Mg bardzo wysokie  PH 5,6.   Plony jakie osiągałem do tej pory to do 6t /ha. Nadmienię że bez regulacji i 1 oprysk fungicydowy. Obecnie chciałbym się troszkę bardziej zagłębić w uprawę pszenicy i może jakieś lepsze plony osiągnąć. Na mojej małej powierzchni  kwota 1 zabiegu nie jest aż tak ważną. Ale oczywiście w granicach rozsądku.  Proszę o sugestie czym popryskać. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Poczytaj sobie ten temat i za rok bedziesz duzo wiecej wiedzial o uprawie zbóż

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zapraszam zainteresowanych

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja mam takie pytanie co lepsze na T2 w pszenicy ozimej Adexar Plus 1.5l/ha czy Elatus Era 1l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jeszcze pytanie bo w propozycjach jest Prochloraz 300-400 g/ha, fenpropidyna 225-300 g/ha tebukonazol 150-200 g/ha, i zamiast tego tebukonazolu ile dać epokzykonazolu ewentualnie i w czym to będzie lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ten epoksykonazol w tym roku ma być wycofany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Co  będzie lepsze w pszenżyto i żyto hybrydowe  w zabiegu t1, uprawy częściowo po rzepaku i zbożu  :

1}  1L -boogie 

2}   1L  tango star + 0,15 kendo 

głownie  w pszenżycie chodzi mi o mączniaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jednak u mnie wyszło trochę inaczej 300 fenpropidyna

400 prochloraz 

60 protiokonazol

koszt 160 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

60g protiokonazolu poradzi sobie z septoriozą i rdzą? Nie lepiej było dać większą dawkę protiokonazolu a zrezygnować z prochlorazu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

Jednak u mnie wyszło trochę inaczej 300 fenpropidyna

400 prochloraz 

60 protiokonazol

koszt 160 zł 

mało protiokonazolu

3 godziny temu, ralf3635 napisał:

Co  będzie lepsze w pszenżyto i żyto hybrydowe  w zabiegu t1, uprawy częściowo po rzepaku i zbożu  :

1}  1L -boogie 

2}   1L  tango star + 0,15 kendo 

głownie  w pszenżycie chodzi mi o mączniaka .

Nie ma sensu łaczyć tango star i kendo. Boogie na pewno wyjdzie skuteczniej ale czy warto na pszenżyto i żyto? No chyba że masz w jakiejś super korzystnej cenie. Może spróbuj protiokonazol solo + kendo. Np. 150 g protiokonazolu + 0,15 kendo.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Priaxor. Jeżeli będzie T3 to 1 l będzie ok


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31
11 minut temu, losktos napisał:

mało protiokonazolu

Nie ma sensu łaczyć tango star i kendo. Boogie na pewno wyjdzie skuteczniej ale czy warto na pszenżyto i żyto? No chyba że masz w jakiejś super korzystnej cenie. Może spróbuj protiokonazol solo + kendo. Np. 150 g protiokonazolu + 0,15 kendo.

Fajnie wychodzi kendo ale w zamienniku cindo plus od syngenta  cena niecałe 350 zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
58 minut temu, losktos napisał:

mało protiokonazolu

Nie ma sensu łaczyć tango star i kendo. Boogie na pewno wyjdzie skuteczniej ale czy warto na pszenżyto i żyto? No chyba że masz w jakiejś super korzystnej cenie. Może spróbuj protiokonazol solo + kendo. Np. 150 g protiokonazolu + 0,15 kendo.

Dzieki losktos  , powiedz mi jeszcze tylko czy 1l boogie da radę (czy jednak to mało i zrezygnować ) -na kilku ha zyta i pszenzyta bym spróbował .Może to boogie jednak  przeznaczyć na jeczmien zimowy -1 litr będzie ok ?Przedplon rzepak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

300 fenpropidyna

 

400 prochloraz 

 

60 protiokonazol

Mówicie żeby wywalić prochloraz a dać więcej protiokonazol tzn ile? 

200g protiokonazolu to koszt 150zl. 

Początkowo miał być tebukonazol który został zamieniony za protiokonazol - tebukonazol byłby lepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0
1 godzinę temu, losktos napisał:

Priaxor. Jeżeli będzie T3 to 1 l będzie ok

na t1 poszło 0.8l mondataku i 0.8 duetu starr. T3 miałem zamiar już nie robić. W takim wypadku priaxor też da rade na łaczone t2/t3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
1 godzinę temu, losktos napisał:

mało protiokonazolu

Nie ma sensu łaczyć tango star i kendo. Boogie na pewno wyjdzie skuteczniej ale czy warto na pszenżyto i żyto? No chyba że masz w jakiejś super korzystnej cenie. Może spróbuj protiokonazol solo + kendo. Np. 150 g protiokonazolu + 0,15 kendo.

Skolko kosztuje protiokonazol solo??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj