Polecane posty

sajmon8526    0

W  sklepie Pakos z tego co widzę na chwile obecna jest dostępne Delaro , Capalo , input, soligor. Według was Delaro  czy Capalo ? który lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pomiędzy Delaro a Capalo wybierałbym ten który wychodzi taniej. Oba zabiegi będą ok. Delaro da dłuższy efekt zieloności, Capalo może trochę bardziej czyszczące

5 godzin temu, loquito napisał:

A jak Track wypadł by w zabiegu T2, tak w dawce 1,1-1,2l/ha? Środków z boskalidem dedykowanych na T2 za bardzo nie ma, zazwyczaj na T1 boskalid jest polecany, z kolei kiedyś chyba @Tomek90 pisał że dał Pictora z epoksykonazolem na T2 w pszenicy i efekt zieloności był bardzo długi. 

Może być Track w T2. W sumie zamiast boskalidu lepszy byłby biksafen czy fluksapyroksad, ale Track wyjdzie dość korzystnie cenowo

2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

czyli nie polecasz duet star plus prochloraz ?

Polecam, pisałem że pomiędzy artemisem a wirtuozem wybierałbym artemis


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mintaj    0

witam czy mialo by sens do 1,5l Artemisu dodac 0,15 Taliusa, czy sam Artemis w dawce 2l, pszenica arkadia i patras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Na t1 w pszenicy i pszenżycie mam protendo 300ec (protiokonazol) i corbel 750ec (fenpropimorf). W jakiej dawce to dać i ewentualnie co dodać do tej mieszaniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie a co będzie lepsze na T1 Capalo 1.5l/ha czy Duett Star 1l + Mirage 1l /ha (pszenica po pszenicy) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o mączniaka, to wariant z Capalo trochę lepszy, bo metrafenon ma jakieś tam działanie zapobiegawcze, oprócz interwencyjnego fenpropimorfu. Z kolei podstawa źdźbła, podobnie do prochlorazu. Epoksykonazol ten sam w jednym i drugim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
11 godzin temu, mintaj napisał:

witam czy mialo by sens do 1,5l Artemisu dodac 0,15 Taliusa, czy sam Artemis w dawce 2l, pszenica arkadia i patras

Prościej byłoby 2 l artermisa. Przy arkadii, jeżeli nie będzie dużo maczniaka przed zabiegiem to lepiej dodać talius

11 godzin temu, krilan06 napisał:

Na t1 w pszenicy i pszenżycie mam protendo 300ec (protiokonazol) i corbel 750ec (fenpropimorf). W jakiej dawce to dać i ewentualnie co dodać do tej mieszaniny?

0,5 protendo 0,5 corbel


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
54 minuty temu, losktos napisał:

Prościej byłoby 2 l artermisa. Przy arkadii, jeżeli nie będzie dużo maczniaka przed zabiegiem to lepiej dodać talius

0,5 protendo 0,5 corbel

Myślisz że to dobra mieszanina? W jakiej temp to stosować? 12 stopni musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Myślisz że to dobra mieszanina? W jakiej temp to stosować? 12 stopni musi być?

corbel mógłby iść od 5, ale patrząc na dodatek triazola to bliżej 10 trzeba celować


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
losktos napisał:

Pomiędzy Delaro a Capalo wybierałbym ten który wychodzi taniej. Oba zabiegi będą ok. Delaro da dłuższy efekt zieloności, Capalo może trochę bardziej czyszczące

5 godzin temu, loquito napisał:

A jak Track wypadł by w zabiegu T2, tak w dawce 1,1-1,2l/ha? Środków z boskalidem dedykowanych na T2 za bardzo nie ma, zazwyczaj na T1 boskalid jest polecany, z kolei kiedyś chyba @Tomek90 pisał że dał Pictora z epoksykonazolem na T2 w pszenicy i efekt zieloności był bardzo długi. 

Może być Track w T2. W sumie zamiast boskalidu lepszy byłby biksafen czy fluksapyroksad, ale Track wyjdzie dość korzystnie cenowo

2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

czyli nie polecasz duet star plus prochloraz ?

Polecam, pisałem że pomiędzy artemisem a wirtuozem wybierałbym artemis

W takim razie na pszenżyto i pszenicę kupuje 1l duet star + o.8 l mirage. Będzie ok ? Dzięki za pomoc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Jeśli stosujecie tylko jeden zabieg, to bardziej w okolicach t1 czy T2? Ja daje na T2 ale wszędzie piszą że t1 najważniejszy.. czy jest coś lepszego w podobnej cenie od duett ultra? Pozd

Edytowano przez reniu86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Witam Bardzo proszę o poradę jaki mam wybrać herbicyd przeciwko grzybiczny na pszenice ozima pszenżyto . zależny mina w miare dobrym oprysku oraz dostępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"herbicyd przeciwko grzybiczny".... coraz lepiej na tym forum 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakie znaczenie ma tebukonazol w mieszaninie z prochlorazem i fenpropidyną?

 

Na pszenżyto prochloraz 360 + fenpropidyna 270 + tebu 180 czy prochloraz 360 + fenpropidyna 300 + tebu 100 ? Różnica w cenie 10zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Co na t2 w pszenicy polecacie tak do 130 zl moze troche wiecej. Myslalem azokstrybina i cos jeszcze ale nie wiem co. Moze falcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Falcon tylko zapasy , Bayer już nie robi tego środka . Do azoksy.  duet star pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Na drugi. Duett star z prochlorazem kupiony juz na pierwszy. A pol litra priaxora plus pol azokstrobiny. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Priaxor już ma w sobie strobilurynę i niema sensu dodawać kolejnej , może być sam priaxor lub z dodatkiem triazola , najtaniej tebukonazol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

100-120 g priotiokonazolu do tej azoksystrobiny  , ale w internetach tego nie kupisz , u przedstawicieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj