Polecane posty

Arek    218

Co polecicie na pszenice sianą 10.10 ? Narazie bardzo czysta, brak oznak chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

czy Delaro w dawce 1l/ha poradzi sobie na T2/T3

czy ewentualnie polecacie coś innego w tym sezonie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
13 godzin temu, Arek napisał:

Co polecicie na pszenice sianą 10.10 ? Narazie bardzo czysta, brak oznak chorób.

Jak jest b.czysta to tylko obserwacje polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko czy później nie będzie problemu z podstawą źdźbła jak się spóźnię z zabiegiem teraz. Siana była po poplonie z facelii i słonecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jak Track wypadł by w zabiegu T2, tak w dawce 1,1-1,2l/ha? Środków z boskalidem dedykowanych na T2 za bardzo nie ma, zazwyczaj na T1 boskalid jest polecany, z kolei kiedyś chyba @Tomek90 pisał że dał Pictora z epoksykonazolem na T2 w pszenicy i efekt zieloności był bardzo długi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Potrzebuje porady ,mam do dyspozycji środki na T1iT2 

Proline,talius,acanta250,bumper,dolaro,

Wjakiej dawce zastosować w pszenicy i w życie hybrydzie?

Z Góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

200 zł za litr, to drogo. Cena za 5l. Delaro to jakieś 820 - 840 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
losktos napisał:

6 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

Artemis 2 l na ha za 170 zł, czy wirtuoz 1l za 170. Co będzie lepsze

 

czy duet star plus prochloraz

 

czy capalo

Zdecydowanie lepiej 2 l artemisa niż 1l wirtuozu

czyli nie polecasz duet star plus prochloraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2555    0

kupilem wirtuoza i chcialbym dodac 1 substancje chlorotalonil 150-200g wariant 2 u kolegi losktos w jakim srodku go kupic i jaka proporcja i jak to cenowo sie przedstawia za wirtuoza placilem 155zl dzieki bardzo za odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Delaro 5l - 786 brutto, produkcja styczeń 2020. Minus 50 zł karta paliwowa to już wychodzi bardo korzystnie ;) Jak śnieg stopnieje to pójdzie w ruch :P tam gdzie najwięcej mączniaka dodam z 0,5l środka z fenpropidyną na T.. bo mi trochę zostało z zeszłego roku i szkoda go wylać :).
Mam też troche zeszłorocznego prochlorazu i planuje go wykorzystać z Tebu na T3 jeśli pszenica będzie dobrze rokować i zabieg będzie konieczny, albo doleje na płatka w rzepaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Cene patrzyłem pierwsza lepsza z neta także to i lepiej. 

Kwestia tego czy będzie to skuteczny zabieg. Zboza są porażone dość mocno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta cena za Delaro, to w pakiecie z Variano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Na t2 co polecicie dorzucić do priaxora? W tamtym roku dałem 0.8l priaxora i 0.5l bumper. Znajdzie się coś lepszego od propikonazolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Jeśli Ci zbywa i musiałbyś go zutylizować albo wylać do rowu to dodaj, ale jeśli chcesz go specjalnie dokupić to ja bym się wstrzymał...
Mam takie wrażenie, że co niektórzy to chcą za wszelką cenę wydać jak najwięcej pieniędzy na fungicydy, żeby pochwalić się ile to zabieg nie kosztował i ile substancji by nie miał. Przy obecnych cenach trzeba optymalizować koszty, a nie je zwiększać i potem narzekać, że opłacalności brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Chce zrobić mocny zabieg.W sklepach nie maja Boogie w 4.5l pojemnikach  na chwile obecna wiec bedę musiał coś kupić wiec myslę o Delaro.Z jesieni został mi Artemis 5l.Chciałem zrobić t0 w pszenicy ale w ciągu kilku dni ciepła grzyby zaatakowały i po tych mrozach chce zrobić zabieg dobrymi środkami.Na cenie mi nie zależy ile wydam oczywiście w granicach rozsądku.. I nie mam zamiaru się niczym chwalić i żalić więc mnie  nie atakuj...

Edytowano przez sajmon8526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Nie atakuje Ciebie tylko mówię ogólnie. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym na części zabieg Artemisem w dawce 1,8-2l a pozostałe Delaro 1-1,1l i przy okazji miałbyś porównanie i wiedzę co lepiej zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Spoko rozumiem :) Mam kilka dni na zakup środków  bo teraz mam okres z dużymi mrozami ale grzyby już wlazły i robi się żółto miejscami.Jedno pole mam pszenica po pszenicy  a drugie po rzepaku.Powiem  szczerze że nie chciałbym robić doświadczeń i oba pola dobrze zabezpieczyć jednakowo.Jak jeśli nie uda mi się kupić boogie to  zdecyduje się na Delaro i mam nadzieje że sobie poradzi dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj