Polecane posty

loquito    240

Co do T3 to według tej tabeli najlepiej chyba zadziała tebukonazol i prochloraz, tylko że ta tabelka mówi o fuzariozach. 

t3 substancje.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
9 godzin temu, mraukot napisał:

Pewnie chodzi o Prosaro. Dwa triazole idealne na T3 ( jeszcze metkonazol). Cena wzięta z kosmosu.

Bardziej ogólnie mnie to zastanawia , są te dwa triazole łączone też w Tilmorze i Huttonie(+ spiroksamina). Priotiokonazol super triazol "na wszystko" ,to co daje dodatek tebukonazolu ? Nie ukrywam , że  na T1 w zbożach dam coś podobnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Protiokonazol i tebukonazol w T3 ma jedno wytłumaczenie. Dobre substancje na fuzarioze i przede wszystkim 2 substancje. Sam tebukonazol nie zwalczy tylu szczepów choroby co dwie substancje

9 godzin temu, miwigos napisał:

A co lepsze na T-3

protiokonazol93,7 g +tebukonazol 94,7 g = prosaro 0,75 litra 

czy matkonazol 48 g +tebukonazol150 g =conatra 0,8litra +orius 0,6 litra 

ceny porownywalne 110 i 108 netto

oba warianty bardzo porównywalne


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spotkał się już ktoś z "czystym" protiokonazolem ? Jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

zależy od dystrybutora i ilości jaka kupujesz, ale ok 200 netto za litr takiego o mocy 300 (w procam i scandagra) oraz koło 150 za litr takiego o mocy 250 w agro sieci. więc wyraźnie taniej od inputa, gdzie musisz dać koło 150 netto za litr przy mocy 160.

Co prawda w impucie jest jeszcze spiroksamina, ale wg wszelkich tabel zbyt wielkiej skutecznossci to ona nie ma,

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spiroksamina porównywalna jest do fenpropimorfu, ale przy takich cenach protiokonazolu jak podałeś, o wiele bardziej sensownym wydaje się połączenie samego protio, z np. Corbelem, zamiast Inputa (ew. Proline Max z Agrii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Co sądzicie o tym aby zamiast morfolina dać kendo 0.2 podobno jest w sprzedaży zamiennik po 350 brutto opłaca się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
morfolina dziala interwencyjnie i bardzo skutecznie, ale przy tym króciutko, max kilka dni. zapobiegawczo mało co. kendo natomiast działa zdecydowanie dłużej i tym wg mnie wygrywa, bo skuteczność ma na dobrym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
17 godzin temu, losktos napisał:

 

A czy pół litra prosaro na T-3 to nie za mało ,bo przedstawiciel twierdzi że wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Też macie problemy z dostawą środków? Do mnie już 2 tyg przesyłka idzie z Agrochemu Puławy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

może czekają na skompletowanie całości, bo ponoć niektórzy producenci mają spore opóźnienia z dostawą oprysków do dystrybutorów, no Adama czy dow agro.


swoją drogą jak tam agrochem, dobre ceny ma? i dobry wybór środków? bo kiedyś mocno próbowali w mojej okolicy wejść na rynek, ale fajne ceny mieli tylko na nawozy, a na opryski dość wysokie i po dwóch latach słuch po nich zaginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Witam

Bardzo proszę o pomoc w ochronie pszenicy zimowej

W tamtym roku moja pszenica miala tzw. murch w ziarno kulki czarne.

W tym roku Chcialbym spryskać na choroby grzybowe zeby tego problemu juz nie miał. Ziarno do siewu bylo Nowe.

Jakimi środkami jest najtaniej i kiedy je mam wykonać. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Trzeba zaprawiać ziarno

4 godziny temu, miwigos napisał:

A czy pół litra prosaro na T-3 to nie za mało ,bo przedstawiciel twierdzi że wystarczy

Trochę mało.. Bardziej w stronę 0,7-0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka średnia dobowa temperatura ma być do oprysku T1+ skracanie? Powyżej +5 stopni przez 3 doby po oprysku wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To zależy czym pryskasz, jakimi substancjami. Większość substancji to nie mniej jak 8-10 stopni. Przy wahaniach temperatury na pewno zabieg w godzinach przed południowych, tak żeby substancja zdążyła się wchłonąć przed spadkiem temperatury na noc


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Co zastosować na taką pszenicę? 

 

IMG_20200314_102730.jpg

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

co sądzicie o tym całym turbo paku z syngenty metkonazol+fenpropidyna ceno niby ok 110-120zł na hektar po ich zwrocie 10% ale dlaczego syngenta poleca ten produkt na t1 jak żadna z tych substancji nie działa wogóle na łamliwość źdbła ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19
25 minut temu, Karol0134 napisał:

co sądzicie o tym całym turbo paku z syngenty metkonazol+fenpropidyna ceno niby ok 110-120zł na hektar po ich zwrocie 10% ale dlaczego syngenta poleca ten produkt na t1 jak żadna z tych substancji nie działa wogóle na łamliwość źdbła ???

Odpuść temat. To jeszcze bardziej okrojone jest niż tilt turbo, który z prochlorazem był całkiem niezłym rozwiązaniem. W tym roku presja chorób jest ogromna, a ten pak im nie podoła moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

polecają bo muszą coś polecać żeby nie wypaść z rynku. Do typowego T1 został im tylko Unix lub Vangard, co jest drogim rozwiązaniem i wielu rolników w to nie zechce iść. Po wycofaniu Tiltu nie mają nic budżetowego na T1. O ile Tilt nie był kompletny bo nie miał nic na podstawę, o tyle tak samo jest z tym turbo pakiem. Żeby to miało ręce i nogi trzeba by dołożyć prochloraz do tego. Wtedy z kolei cenowo jest nie za wesoło


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Propikonazol jakoś "lepiej" pasował na T1 niż metkonazol. Syngenta to już wogóle fungicydów nie ma, za wyjątkiem Unixa, Amistaru i Elatusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Będziecie  w polu pracować czy też się ograniczacie w związku z Korona wirus ? Ja jak będzie pogoda to coś będę robił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A co robota w polu przeszkadzia. Tam raczej wirusa u ujrzysz. Fabryki tam nikt nic nie zamyka a tam jest wieksze prawdopodobienstwo o roznoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

najbezpieczniej to spać i pracować w traktorze ,oczywiście samemu ,bez osoby towarzyszącej

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj