Polecane posty

Uziu92    7969

basf na t2 miał piraxor , jakoś na ha drogo nie wychodziło. Chyba ze ceny się zmienią na nowy sezon.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
10 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Czy można zmieszać Praxior z Tazerem na T2 w jarym jęczmieniu? Mam mało pola i Tazera mi zostanie po T3 w pszenicy. Na T1 pójdzie Tilt i Mirage (wiem, że Tilt wycofany ale ostała mi się nie otwierana butelka, która miała iść w 2019 na pszenicę ale warunki pogodowe nie pozwoliły opryskać).

Trochę słabo bo Priaxor ma już strobiluryne, ja bym dodał triazolu. Nie drogo kupisz Spekfree (tebukonazol), jeśli chcesz oszczędnie. Jeśli mocno to epoxy chociaż 60g. 

Zostaw sobie Tazer na coś innego. 

 

Co do wcześniejszego postu odnośnie Metrofenonomu... Oczywiście, że jest to substancja ktora skierowana jest przede wszystkim w kierunku podstaw zdzbla. O ile prochloraz jest skuteczny o tyle uważam, że metrafenon jest mocniejszy. Na maczniaka to przede wszystkim morfoliny i triazole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie Tazer miałby iść na pszenicę ozimą i go zostanie to resztę chciałem na jęczmień dać. Mając łącznie ze znajomym hektar zboża trudno żonglować tak żeby wykorzystać wszystko i nie zostawiać nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sam Tazer niczego nie załatwi i chyba na późniejsze zabiegi bardziej się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tzn na jakie późniejsze?

T1 to dam Tilt i Mirage

T2 Praxior

T1 i T2 takie samo w pszenicy i jęczmieniu jarym i chciałem coś na pszenicę na T3 ale takie żeby od razu wykorzystać na jeden zabieg ale problem jest bo nie ma małych opakowań a pszenicy w sumie u znajomego i u mnie 60 arów. I chciałem dać na pszenicę Tazera jako T3 a na jęczmień dodać go do Praxiora przy T2 i wszystko wyjdzie i nic nie zostanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tilta nie, ale całkiem możliwe że będzie dostępny Tern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tilta mam już z zeszłego roku nie otwartego bo pogoda nie pozwoliła opryskać.

Zboże dla swojego drobiu, chcę spróbować jeden sezon na bogato pryskać ale cudów się nie spodziewam, teraz małe opakowania śor coraz ciężej kupić i pewnie wrócę do uprawy jak wcześniej czyli tylko oprysk na chwasty i ewentualnie antywylegacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

A tern fenpropidyna+ cyprodinil i jaki triazol dodać bądź strobilurynę? Tern, unix Dobra tern zawiera propikonazol, ale chyba nie dostanie się fenopropidyny w solówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Fungicydów coraz mniej. Zostają tylko te z wyższej półki. Trzeba kombinować. Cały czas myśle co i jak zrobić żeby było w miare tanio i skutecznie na t1, W planach jest dać Duet Star po przedplonie gdzie była soja. Koszt jakieś 105 zł brutto. A po pszenicach dołożyć te 0,8-0,9l prochlorazu bo tak w moim przypadku by wyszło i podstwawa była by zabiezpieczona. Koszt około 175 zł. Sredni koszt by mi wyszedł około 130 zł więc nie jest źle. A na T2/T3 azoksystrobina z tebukonazolem. Napewno lepiej by było z epoksykonazolem ale solo też już problem dostać, prochloraz też wywindowany że szok

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
kamil2963 napisał:

Lotus jest morfolina.

No to Lotus + unix + plochloraz w rozsądnych dawkach i tak wyjdzie 180 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
28 minut temu, Mich9 napisał:

No to Lotus + unix + plochloraz w rozsądnych dawkach i tak wyjdzie 180 zł na ha

Lotus 0,6 + prochloraz 0,7 + Spekfree 0,4 = poniżej 150 zl. Zabieg na T1 w miarę ekonomiczny jeśli nie możesz dostać tiltu lub duetu. Na dłuższą metę na prawdę nie będzie czym chronić, tzn. tanio chronić. Capallo które i tak nie było tanie jest wycofane i ma wejść pakiet zamiast niego składający się z dwóch środków. Będzie chyba nowa substancja, ale wiadomo że nie będzie taniej na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Capalo da radę jeszcze kupić, ale za tę cenę to szału i tak nie robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzwonilem do pakosa i pytalem sie o przyszlosc prochlorazu to mowili ze w tym roku napewno bedzie dostepny i w nastepnym tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
15 minut temu, andrzej1988 napisał:

dzwonilem do pakosa i pytalem sie o przyszlosc prochlorazu to mowili ze w tym roku napewno bedzie dostepny i w nastepnym tez.

Ciekawe jak z tiltem. Bo obecnie go nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

I mieć nie będą , propikonazol był w sprzedaży ( legalnej) do 19 października 2019 i trzeba go zużyć ( legalnie ) do 19 marca 2020 r. to są ogólnie dostępne informacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a pakiety z bayeru sa dastepne chodzi mi o fusaro xpro?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
4 minuty temu, Pajej napisał:

a pakiety z bayeru sa dastepne chodzi mi o fusaro xpro?

Czemu bu miały być niedostępne ,od kiku lat stosuje pakiety bayera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
andrzej1988 napisał:

dzwonilem do pakosa i pytalem sie o przyszlosc prochlorazu to mowili ze w tym roku napewno bedzie dostepny i w nastepnym tez.

W Pakosie na sklepie niby jest obecnie dostępny Faxer, ale w ubiegłym sezonie zamówiłem u nich Boogie (u mnie nikt nie chciał sprzedawać Boogie solo), to po tygodniu dopiero otrzymałem odp. że "oczekują na dostawę". Zrezygnowałem z zamówienia i od tamtej pory omijam tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Tilta nie ma ale co za problem wziąć 

fenpropidynale i tebukonazol i sobie zmieszać. Będzie jeszcze lepsze działanie bo tebu działa lepiej od propikonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
16 godzin temu, miwigos napisał:

Czemu bu miały być niedostępne ,od kiku lat stosuje pakiety bayera

bo teraz wycofuja różne substancje w takim tempie ze mozna sie pogubić


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj