Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Dla pewności im wyższa wartość tym grzyb bardziej się rozwijał? 

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Siarczan magnezu na t3 w trakcie kwitnienia? Przecież w trakcie kwitnienia nie dokarmiamy dolistnie. Aczkolwiek zostały mi 3 kg na ha 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
22 godziny temu, marian_machler napisał:

A co ten mocznik i siarczan ma zdziałać teraz ? 😋

Mocznik ja stosuje w większości jako adiuwant, a siarczan zmniejsza ryzyko przypaleń. Przynajmniej Ja Sobie tak tłumacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
eagle19 napisał:

4 godziny temu, kamil2963 napisał:

Mocznik wpłynie na poprawę parametrów ziarna. Osobiście jednak nie praktykuje tego, z jednej strony boje się, żeby nie przypalić a z drugiej trochę mi się to kłóci z ochroną grzybową. Chronię przed grzybem a później mocznikiem otwieram drogę patogenom. 

Jeśli chodzi o skuteczność substancji na T 3 to poniżej przedstawiam wyniki doświadczeń z Uniwersytetu z Poznania z sezonu 2018. 

 

Masz może informacje w jakich dawkach były podawane substancje aktywne?

Azoksystrobina 150 g/ha metkonazol 72 g. difenokonazol 150 g. prochloraz 450 g. tebukonazol 125 g. protiokonazol 200 g. epoksykonazol 125 g. tiofanat metylu 700 g.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Przecież na dole jest napisane ,, średni % skuteczności,, więc... Chyba 90% skuteczności jest większe niż 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
Dnia 5.06.2019 o 20:40, staszek131415 napisał:

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

nie ma głupich pytań, są tylko głupawe odpowiedzi przemądrzały cwaniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tylko że większość cenowo akceptowalnych preparatów zostanie wycofane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Który z wariantów będzie lepszy na t2 w życie hybrydowym. Chodzi głównie o rdze która mocno atakuje po przekwitnieniu żyta. Zabieg chce wykonać przed kwitnięciem. 

1. Priaxor EC 0,75 l/ha + Orius Extra 0,5 l/ha

2. Tocata Duo 0,65 l/ha + Tazer 0,5 l/ha

3. Intizam 497 SC 0,5 l/ha + Tazer 0,5 l,ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

W związku z wycofaniem pewnych s.a jaka ochronę polecalibyscie na t1 i t2 w pszenicy i pszenzycie ozimym. Ochrona z średniej półki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

myślałem że zacznie się tak luty-marzec robić zakupy żeby wiedzieć co i jak przezimowało ;)

Ja na wszelki wypadek prochloraz+dimetoat+chloropiryfos kupiłem, ciekawe nad czym wiszą jeszcze czarne chmury.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Dla mnie optymalnie było tilt turbo +prochloraz,niedtety tilt wycofany a prochloraz na początku tego roku 100% podrożal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

serio tiltu już nie ma? Trza będzie szukać fenpropidyny procholoraz mam, i jakiegoś triazolu bo pszenice strasznie żółkną u nas w okolicy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jak już nic nie wymyślę to wezmę capallo, bo samemu mieszać to coraz drożej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jako, że temat popularny to pozwolę się tu zapytać... gdzie idzie dostać asl na górnym Śląsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja i tak opryskam Tiltem+ Mirage bo Tilt już kupiony, najwyżej do ewidencji go nie wpiszę. Dopłat nie pobieram to mi ich nie obetną jak by coś wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

co można dodać do tiltu na podstawę źdźbła w miarę dobrych pieniądzach? Unix trochę drogo wychodzi, a prochlorazu już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
3 godziny temu, Rolnik200598 napisał:

Ja i tak opryskam Tiltem+ Mirage bo Tilt już kupiony, najwyżej do ewidencji go nie wpiszę. Dopłat nie pobieram to mi ich nie obetną jak by coś wyszło.

Ile cię to wyjdzie finansowo? Ja liczyłem capallo 1,66l na ha i wychodzi chyba coś koło 220zl. Nie wiem czy ciąć koszty i stosowac coś innego czy zostać przy capallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za Tilta płaciłem 120zł a Mirage jeszcze nie kupiony ale trzeba liczyć około 210-220zł/ha jeśli się pryska maksymalnymi dawkami. Ja będę chyba pryskał mniej tzn 0,8l Tilta i 0,8l Mirage bo dodam do tego jeszcze skracanie i Plonvit i boję się, że przedobrze. Ja mam problem bo mam mało ziemi i muszę kupować takie coś żeby w jednym sezonie to zużyć i pierwszy rok będę stosował fungicydy. Tilt już miał iść na pszenicę w tym roku bo był kupiony ale pogoda nie pozwoliła wjechać i został na przyszły rok.

Ogólnie planuję tak:

T1 Tilt + Mirage

T2 Praxior

T3 Tarcza Łan

Mówimy tu o pszenicy, na jęczmień jary pójdzie to samo oprócz T3 czyli T1 Tilt i Mirage a T2 Praxior

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
20 minut temu, vortigon napisał:

RevyFlex co sądzicie o nowości z bsf. będzie ktoś z was tym pryskał w tym roku??

Jaka nowość, jaki koszt?

1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Za Tilta płaciłem 120zł a Mirage jeszcze nie kupiony ale trzeba liczyć około 210-220zł/ha jeśli się pryska maksymalnymi dawkami. Ja będę chyba pryskał mniej tzn 0,8l Tilta i 0,8l Mirage bo dodam do tego jeszcze skracanie i Plonvit i boję się, że przedobrze. Ja mam problem bo mam mało ziemi i muszę kupować takie coś żeby w jednym sezonie to zużyć i pierwszy rok będę stosował fungicydy. Tilt już miał iść na pszenicę w tym roku bo był kupiony ale pogoda nie pozwoliła wjechać i został na przyszły rok.

Ogólnie planuję tak:

T1 Tilt + Mirage

T2 Praxior

T3 Tarcza Łan

Mówimy tu o pszenicy, na jęczmień jary pójdzie to samo oprócz T3 czyli T1 Tilt i Mirage a T2 Praxior

Spoko, a z tym t3... niby sam tebukonazol starczy, ale ja bym uważał na maksymalną dawkę bo czasem szkodzi.

Niektórzy robią zabieg t2/t3 czyli późne t2 (liść flagowy i powiedzmy, że początek kłoszenia). Dużo zależy od przebiegu pogody. Nie warto oszczędzać na ochronie, bo spał nie będziesz i poprawki się kłaniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj