Polecane posty

Uziu92    7883

tak bym zrobił ale duet + prochloraz wyjdzie praktycznie to samo jak capalo w dawce 1,4-1,5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

a masz może taką tabelkę na obecny rok? Szukam w necie ale nie wiem czy to aktualne czy sprzed kilku lat. Będę wdzięczny za linka albo zdjęcie ;) 

Z 2018 mam takie coś

tabela.PNG

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu724    0

@losktosA co byś polecił w takim razie? Nie chce znowu przesadzać i brać czegoś z górnej półki np. Boogie... Capallo w dawce 1.6 byłoby w porządku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    189

Duett +prochloraz teraz wychodzi 170 zł, muszę tak pojechać bo mi zostało 5l duetu z tamtego roku. 

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mam 2 litry - mondak       2 litry duet ultra     2 litry  tilt turbo      na razie czysto w zbożu  ,  mam  żyto i przenżyto  i chce zrobić tyle pola na ile wystarczy wymienionych środków , z racji ze chce 1 zabieg w fazie około 35 bbch jakto rozdzielić   ?  chciałbym to wykorzystać zeby nie zostało  .jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy nie za mocne to będzie

Tilt 0,9+ Faxer 1l Meros 0,4 Stabilan1l wszystko w jednym zabiegu .Meros to zamienniki Modusa wszystko w pszenicy .i po jakim czasie mogę wjechać  z odżywką PK

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co panowie sądzicie o połączeniu zabiegu t2/t3 ? Jakie środki proponujecie ? Mam pszenzyto i pszenice będzie szła ona na paszówke także jako takich parametrów nie oczekuje ale mam nadzieje że coś podpowiecie doradzacie. Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Ostatnie dwa lata w pszenicy robiłem T2/T3 Fandango 1,2 l/ha i było czysto do zbioru. Pszenica na konsumpcję. Wszystko zależy od pogody, ale ostatnie sezony raczej nie obfitują w częste opady w fazie kwitnienia i nalewania ziarna, więc nie było potrzeby robienia typowego T3 np. w fazie kwitnienia lub dojrzałości wodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Pszenżyto ozimę T1 0,8l Bumper Super, a potem T2 na drugie kolanko Falcon 0,6l +0,4kg Tazer i pełna ochrona zamknięta w 200zł/ha. Robił ktoś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

A mam taką propozycje CEANDO 183 SC 1l do tego PROPICO 250 EC 0,5l ha ,może być?

 pszenica julius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Mam pytanie zaobserwowałem ze od dołu liście robią się rude i podsychaja tak jak w pszenicy jak i w pszeżycie czy to juz by byl grzyb a morze niedobór wody lub jakiś mikro . PH mam ok 6.5 do 7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Właśnie to podejrzewałem i jAK nie spadną deszcze to i t1 i t2 nic nie pomoże tylko zastanawiałem się czy to tylko u mnie to tak wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Litr soligoru na t1 w pszenicy będzie w miarę ok,  czy lipna ochrona? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mj23 napisał:

Litr soligoru na t1 w pszenicy będzie w miarę ok,  czy lipna ochrona? 

 

Na t1 lipna ponieważ Soligor nie chroni i wyniszcza chorób podstawy źdźbła ja osobiście zastosowałbym go na t2 

Edytowano przez JakubLewandowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

No przecież,  tam jest protiokonazol,  który według hgca to jest kosa na podstawę źdźbła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

W testach HGCA stosowano 200g/ha protiokonazolu, a w Soligor masz tylko 53g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Czyli lipa,  zrobię za ok 150 zł jakiś przyzwoity zabieg t1 w pszenicy przy obecnych cenach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal456    9

Mam małe pytanko bo jestem że tak powiem zielony w łączeniu kilku środków w jednym oprysku chciałbym się jednak dowiedzieć czy takie połączenie na pszenicę nie będzie złe ( Moddus 0,4 l/ha + Tilt Turbo 1l/ha + 4 kg/ha kristanol zielony + siarczan magnezu 10 kg/ha) z góry dziękuję za informacje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
ORZMO napisał:

W testach HGCA stosowano 200g/ha protiokonazolu, a w Soligor masz tylko 53g.

Jest gdzieś podane ile było stosowane danej substancji w tych badaniach HGCA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

HGCA w badaniach uwzględnia najwyższe dawki z etykiet. Z tym, że w Anglii dawki w etykietach są z reguły większe jak w Polsce (np. Fandango 1,5l/ha, Input 1,25l/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj