Polecane posty

Koledzy stosował ktoś zachwalany przez agrolok Inovor. Jakieś opinie??? Myślę o T2 w jęczmieniu.

Przy okazji promocja z syngenty strona na zwrot 10% Moddus i Axial: www.prysnijnawiosne.pl

Edytowano przez grzegorz13174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Moddus z rabatem  wychodziłby lepiej niż generyki :P BASF też coś tam daje.. A Bayer niczym nie chce się podzielić? :P
Capalo z rabatem wychodziłoby koło 160 zł za tą dolną dawkę. Jak na ten sezon nie wychodzi tragicznie. Ewentualnie z co dać do Tiltu żeby uzyskać podobny efekt w korzystniejszej cenie? 
Na T2 (jak będzie co pryskać :D ) lepszy będzie zachwalany Elatus czy Priaxor+epoxy wystarczy? W tym roku jak na razie jest plan na 7-8 ton ;)

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku cena Modusa poszła w dół plus jeszcze promocja więc się opłaca. Myślę że wejście generyków na rynek zmusiło syngentę do rezygnacji ze sporych zysków. 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Czym prysnąć żyto hybrydowe przedplon zboża, zakładany plon 7 ton. Myślałem o duet star z  prochlorazem ale teraz ta cena ,więc coraz bardziej szukam czegoś innego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Zeszłego roku do pakietu FusaroXpro z Bayera były bony na paliwo , więc Bayer też coś tam daje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
11 godzin temu, MarcinC360 napisał:

Tebu z Topsinem to w jakich dawkach?

Tebu 0,5-0,7, Topsin 0,7


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
7 godzin temu, grzegorz13174 napisał:

W tym roku cena Modusa poszła w dół plus jeszcze promocja więc się opłaca. Myślę że wejście generyków na rynek zmusiło syngentę do rezygnacji ze sporych zysków. 😀

Jest nowy Modus Flexy.

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

A co powiecie na po mocnym t1 zabieg T2  tocata duo 0,8 litra+ tebu 0,6 ? a może inne propozycje  do tocaty ? czy macie coś super na zabieg T2 ?  na wydajnosć 8+ ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

To ile ten moddus po promocji, 600zł?

Po promocji 90% ceny. Bez względu na to czy kupisz 1l czy 50l. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Tak pytam bo sprawdzałem na fakturze że heltrin miałem po 620.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Moddus 5L w internetach jest po 760zł brutto, wiec po promocji będzie za 685zł, wiec drożej niż Heltrin. Twoja cena to jest netto czy brutto i w jakich dawkach stosujesz Heltrin i czy dodajesz CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Netto. Zawsze z ccc, ale po ostatnim sezonie nie wiem czy nie będzie sam trineksapak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A co poszło nie tak? Za sucho było czy coś innego i jak sam trineksapak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Moddus po 748 brutto. Po odliczeniu promocji i vatu wyjdą te same pieniądze więc można zaszaleć i wziąść orginał. Tylko czy jest jakaś różnica między Moddusem a zamiennikami ciężko swierdzić. W zeszłym roku szedł Cuadro i trochę Modusa z zapasów i efekt taki sam. Co do CCC to w tym roku na próbę też idzie sam trinekspak. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

To jeszcze niewiadomo po ile będą zamienniki bo jeszcze nawet chemii nie brałem, tylko zaprawe do nasion.

10 godzin temu, loquito napisał:

A co poszło nie tak? Za sucho było czy coś innego i jak sam trineksapak to w jakiej dawce?

Susza, pszenica zrobiła się w kolana. Trudno powiedzieć co byłoby bez ccc bo nie robiłem kontroli :/.

Jak solo to dawka pewnie 0.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tomek jakie dawki dawałeś?

12 godzin temu, MarekUA napisał:

A co powiecie na po mocnym t1 zabieg T2  tocata duo 0,8 litra+ tebu 0,6 ? a może inne propozycje  do tocaty ? czy macie coś super na zabieg T2 ?  na wydajnosć 8+ ?

będzie T3?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Już lepiej wydaje mi się Tilt Turbo lub Duet Star + Prochloraz , Unix . Yamato to by mi na t3 pasowało , lub na zabieg t0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby_LoLo    0
27 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Już lepiej wydaje mi się Tilt Turbo lub Duet Star + Prochloraz , Unix . Yamato to by mi na t3 pasowało , lub na zabieg t0 .

a w jakich dawkach to proponujesz? bo w pełnych to dorgo wyjdzie,  natomiast capallo 1,4l-to jakiś 175zł/ha. (dobrze byłoby coś tańszego zastosować)

-300kg polifoska 6

-jesień glean

-200kg saletry

-zabieg herbicydowy( puma uniwersal, problem z owsem głuchym)

-zabieg fungicydowy( capallo z madex max razem, jeśli inny fungicyd to skracanie oddzielnie)

-250kg saletry

-T2 z jakimś insektycydem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Ja dziś pojezdzilem po polach i szczerze się zastanawiam nad T0. Jak będzie ciepło to chyba pojadę jakimś tebukonazolem jeszcze przed T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj