Polecane posty

Gość   
Gość

Nie mam wlasnie sciezek, jakbym mial to bym nie pytal a czasem mi sie najdzie 10-20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nic się nie stanie jak się nałoży.
U nas już zabieg T1 zrobiony tydzień temu, ale mam pytanie jak spisał by się Unix w pełnej dawce 1kg/ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

kosa na podstawę, cenowo 180zl/kg

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na podstawę na pewno, ale chodzi mi o resztę chorób. Czy ktoś stosował Unix solo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

niby jeszcze na mączniaka 2/5 , na resztę chorób nie działa lub nie ma badań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie godzinę po zabiegu T1 zaczął padać deszcz będzie coś z tego czy myśleć nad poprawką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Typowe dwie substancje na T1, jakaś najwyższa półka to to nie jest, ale jeśli dasz Corbel 0,4÷0,5L + Propico 0,5÷0,6L to będzie względnie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Też stosowałem na T1 żyto i pszenżyto kosa 0.7 + prochloraz 1.0. Zobaczymy jak zabezpieczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Panie i Panowie a co sądzicie  o takim zestawieniu na T2- 0,5l SAFIR + 0,5L INOVOR , bo Agrolok silnie mnie namawia na takie rozwiązanie,dodam że na T1 poszedł Mondatakt+Propizole+Andros,pszenice po rzepaku i łubinie ogólnie w BDB kondycji. Koszt na ha tej T2 w granicach 128 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23
2 godziny temu, tomekZ058 napisał:

panowie godzinę po zabiegu T1 zaczął padać deszcz będzie coś z tego czy myśleć nad poprawką ?

sporo na pewno zdążyło wchłonąć ja bym poczekał i zobaczył co się będzie działo na polu i w razie widocznych objawów stosował już konkretnie np pod mączniak a jak będzie w miarę czysto można trochę T2 wcześniej zrobić , przynajmniej ja bym tak działał niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Też wydaje mi sie ze może zadzialać i poczekal z drugą jazdą albo po prostu wcześniej wjechal z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41
21 godzin temu, Piotr291179 napisał:

Panie i Panowie a co sądzicie  o takim zestawieniu na T2- 0,5l SAFIR + 0,5L INOVOR , bo Agrolok silnie mnie namawia na takie rozwiązanie,dodam że na T1 poszedł Mondatakt+Propizole+Andros,pszenice po rzepaku i łubinie ogólnie w BDB kondycji. Koszt na ha tej T2 w granicach 128 zł.

mam podobną propozycję i nie wiem czy skorzystać, co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

popalilem pszezyto rotondo mieszanka tiltu turbo mondataku medaxu siarczanu magnezu i micznika. liscie żółkna i końcówki usuchaja i ogólnie stanęło w miejscu od brzegu gdzie oprysk nue dolecial dobrych pare cm wieksze i mocno zielone . jak sadzicie zdechnie odratuje sie samo czy moze trzeba jakos wspomóc (asahi) .ta mieszanka pryskalem inne zboża a tylko rotondo na jednym kawalku tak odczulo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam mam w pszenżycie sytuacje tak jak uzytkownik ralf 3635 (na poprzedniej stronie wstawił duzo zdjec) tylko ja jeszcze niczym nie pryskałem.mialem zamiar popryskac wirtuozem ale sam juz nie wiem bo gosciu pisze ze po wirtuozie jeszcze gorzej to wyglada.co byscie polecali zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, robi57362 napisał:

popalilem pszezyto rotondo mieszanka tiltu turbo mondataku medaxu siarczanu magnezu i micznika. liscie żółkna i końcówki usuchaja i ogólnie stanęło w miejscu od brzegu gdzie oprysk nue dolecial dobrych pare cm wieksze i mocno zielone . jak sadzicie zdechnie odratuje sie samo czy moze trzeba jakos wspomóc (asahi) .ta mieszanka pryskalem inne zboża a tylko rotondo na jednym kawalku tak odczulo

A wiesz moze ktory skladnik dziala palaco? Czyzby wina mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

chłopaki nie raz pisali zeby regulacji nie robić razem z fungicydem, a i zalezy ile tego mocznika dałeś i pewnie jeszcze sucho u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A samym fungicydem da rade spalic zboze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

ja w tamtym roku w upał pryskałem prochlorazem bo pogody nie było i pszenice na zakładkach końcówki trąciło delikatnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli spalenie bradziej przez mocne slonce jak przez srodek?

Ja bede lecial 0.7l mondatak, 0.5l weto, 0.4l corbelu i do tego 10kg siarczanu magnezu. Mam nadzieje ze nic nie popale :/

Nie bedzie za duzo siarczanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj