Polecane posty

Sunf    32

T2 jak myslicie czy do Adexar Plus 1,5 l / ha dodac jeszcze tebukonazol , pszenica ozima juz zaczyna sie klosic, czy w razie potrzeby jeszcze pojechac t3 tebu z topsinem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Bardzo czepiliście się siania lejkiem przy dobrze wykonanym siewie i uprawie można uzyskać przyzwoity efekt. Zmuszony w tym roku do doświadczenia na 0,5ha siania lejkiem pszenicy jarej jestem dość zadowolony z efektu końcowego.

gleba dość mokra i nie było czasu na uprawkę na następnie na siew

zdążyła obeschnąć była szansa na wjazd agregatem

rozsiałem 120kg pszenicy jarej (trochę za dużo ale bałem się że będzie gnić) oraz nawóz następnie agregat.

Za dwie godziny poszedł deszcz i znowu byłbym 2tyg. w plecy a tak to rośnie.

Przy odpowiednim ustawieniu lejka i prędkości można uzyskać dość dobrą obsadę.

Ja sieję rozsiewaczem Vicon i jest ładniejsza niż siana w rzędy siewnikami, a co do obsady to posiałem około 70 kg/ha (Bamberka) a łan miejscami za gęsty jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Nie zrobisz z tych środków prosaro, niestety;) prosaro ma protiokonazol bdb triazol a weto to zwykly słaby propikonazol. Daj znać 0,5 0.6 syriusa i dorzucić tyle samo ataku lub topsinu. A jak już kupiłeś to 0,5 weto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Przelicz sobie. Prosaro 1 litr na hektar to 125g tebu i 125 protiokonazolub. Wiec pół litra tebu a fandAngo ma jeszcze fluoksastorbine. Protiokonazol nie występuje solo wiec zawsze będzie coś jeszcze w środku. W sumie mogłoby być jak napisałeś od biedy, ale na 3 zabieg daj 0,5 syrius i dorzucić coś z trójki prochloraz topsinu epoksynazol.
Jak chcesz coś koniecznie gotowe z górnej półki to kup prosaro lub jak kolega wspomniał osiris.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

T2 jak myslicie czy do Adexar Plus 1,5 l / ha dodac jeszcze tebukonazol , pszenica ozima juz zaczyna sie klosic, czy w razie potrzeby jeszcze pojechac t3 tebu z topsinem np.

Adexar nie wymaga żadnego dodatku.Jak pszenica zakwitnie możesz dać tebu z topsinem jak pytałes lub inne środki jak Osiris lub Prosaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kiepska ochrona na septorioze plew.Na fuzarioze ok.Lepiej dac 0.7 Safiru i 0.7 tebu i mamy kompletna ochrone kłosa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja dam tebu i dorzucę prochloraz- zostało mi sporo a będzie trochę lepiej na septorioze od topsinu. Ten epoksynazol jest bardzo fajny ale trochę mnie przerazają mimo wszystko 3 zabiegi i użycie w każdym z nich epoksy (u mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Że się tak zapytam. Co wam daje ten topsin? Przecież on mało co działa. On ma dobrą ale chyba cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

topsin przede wszystkim do fuzarioz, aby ustrzec się zastosowania solo tebukonazolu

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Na fuzarioze warto dorzucić. Ja go dam ale tylko na pole po kukurydzy z tebu. Reszta jak wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

topsin czyli ta substancja która w nim sie znajduje w badaniach skutecznosći według HGCA jest słabiutkim środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

sam miałem mieszać 0,7l zamiennika topsina i 0,7l tebukonazolu ale wole juz dać 1,15l tebu albo coś mocniejszego 0,7 epoksy i 0,7 tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

To co w końcu dać na t3 ? Bo już mam mętlik w głowie a też myślałem nad tebu+topsin . Co wybrać Osiris , tebu+prochloraz , tebu + epoksynazol czy jeszcze coś lepszego polecacie ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj