Polecane posty

andrzej1988    293

malo nawozu. Trzeba bylo dac pod korzen ze 150 kg polidapu i w fazie krzewienia saletra i byloby dobrze. Na pszenice jara maj to zdecydowanie za pizno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

szaman1-
Jarowizacja, jaryzacja, wernalizacja – procesy biochemiczne zachodzące pod wpływem niskich temperatur u roślin OZIMYCH i wieloletnich, wpływające na ich zakwitanie. Rośliny te bez okresu chłodu mogą rozwijać się tylko wegetatywnie, w ogóle nie tworząc kwiatów. Z wiki.

Tak pozno posiana bo zlozylo sie na to wiele czynnikow w tym roku. Miedzy innymi nie mialem ciagnika bo byl w remoncie a po drugie bylo u mnie tak mokro ze tego 1 maja ledwo co sie udalo.

Ps. Moze jakis plonvit plus topsin? Mozna juz dac czy jeszcze poczekac. Zeby tym azotem nie spalic z plonvitu czy moge smialo pryskac?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

odżywkami nic tam nie zwojujesz. Rośliny nie mają co jeść.Ja uważam że nie ma sensu o nią walczyć. Przed następnym zasiewem , daj porządne nawożenie, wapno teź pewnie nie zaszkodzi. A najlepiej zrób analizę gleby, możesz i teraz.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dziś zauważyłem że pszenica jara mi strasznie pożółkła, ale tylko na części pola. Co to może być?? pilnie proszę o pomoc!

 

A tą pszenice to siałeś najnowszym Amazone? B)

U mnie takie coś poszło by do zaorania.

Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.

Ziemia wogóle niedoprawiona, zasiane "od tak" pewnie po dwóch głębszych B) brak oprysku na chwasty , brak Ca, brak NPK pewnie. :(

. Pod siew dane na ha 100kg polifoski i 50 kg saletrzaku.

 

Takie posiewanie to w ogródku a nie na 1ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czym mozna podzialac na DTR w zaawansowanym juz stadium?
Wchodzi juz na flagowy. 17.05 poszlo 1l propiko + 0,7 epoksykonazolu
Rewelacji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tą pszenice to siałeś najnowszym Amazone? B)

U mnie takie coś poszło by do zaorania.

Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.

Ziemia wogóle niedoprawiona, zasiane "od tak" pewnie po dwóch głębszych B) brak oprysku na chwasty , brak Ca, brak NPK pewnie. :(

 

 

Takie posiewanie to w ogródku a nie na 1ha :lol:

 

 

 

Siane lejkiem pierwszy raz. No na chwasty oprysk to chyba za wczesnie jeszcze. Teraz dam cos na grzyba. Potem nawoz i chwast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom446    13
Napisano (edytowany)

Czy wiek ktoś co dolega mojej pszenicy Ozimej?

post-53152-0-49363500-1496219242_thumb.jpg

Edytowano przez tom446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Warto robić t3 w pszenzycie?

 

Raczej nie warto, a poza tym nie zalecają pryskać pszenżyta w czasie kwitnienia, chyba że cos się zmieniło.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Czy wiek ktoś co Dolnego mojej pszenicy Ozimej?

za mało danych, jakaś alergia na środki zapewne, bo zazwyczaj tak reaguje jak pali czubki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Warto robić t3 w pszenzycie?

 

Moim zdaniem nie bardzo warto. Inna sprawa w pszenicy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

czasami się pryska na T3 jak robisz plantację nasienną dla siebie, lub centrali

zazwyczaj przed kwitnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Witam, dzisiaj poszła saletra 150 kg/ ha, jutro można już wjeżdżać z fungi czy może należy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Witam! :) Dawno mnie tu nie było, jeśli ktoś z Was ma problem z DTR w tym roku tak jak ja to podrzucam link do tabeli skuteczności fungi z nalezioną na amerykańskiej stronie :)  'DTR' to w tabeli 'tan spot', resztę łatwo przetłumaczyć pozdro:)

https://www.ag.ndsu.edu/extplantpath/publications-newsletters/crop-disease-control/NCERA184Wheatfungicidetable2017_Final.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Siane lejkiem pierwszy raz. No na chwasty oprysk to chyba za wczesnie jeszcze. Teraz dam cos na grzyba. Potem nawoz i chwast.

 

nawet starym siewnikiem konnym byś posiał to by jako tako było a na lejka jakoś dziwnie wygląda pasy jakieś gęste i puste ,a ja zawsze myślałem że lejek do nawozu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebym miał od kogo pożyczyć taki siewnik...  Pasy bo brony ciężkie.   jak sie nie ma co się lubi...  

Na jesień się w jakiś siewnik zainwestuje.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A co polecacie na t2 na jarke ile razy pryskacie jare? Tak samo jak ozime czy cos mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Żebym miał od kogo pożyczyć taki siewnik...  Pasy bo brony ciężkie.   jak sie nie ma co się lubi...  

Na jesień się w jakiś siewnik zainwestuje.

 

Metoda siewu też jest bardzo ważna, jak masz tak dobrą klasę ziemi to zainwestuj w jakiś sprzęt, siewnik nawet jakiś z najtańszych abyś tylko w rzędy siał, bo odległość między rzędami też jest ważna. U ciebie i tak to wygląda lepiej niż u znajomego, który też uparł się siać lejkiem. Sąsiad oferował mu siewnik ale nie, "lejkiem przelece dwa razy potem ciach bronami i posiane, co sie bede pierdzielił"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekR92    0

można.

Ja mam inny dylemat: jestem tuz przed zabiegiem T1 i pojawiła się oprócz maczniaka septorioza. mam przygotowany prochloraz, propikonazol i fenpropidyna. Pytanie: czy dodac coś na septoriozę? według HGCA chlorotalonil ma identyczna skuteczność co prochloraz na septoriozę więc może ten drugi  sobie poradzi?chodzi o to, żeby dotrzymało do T2

Czy te trzy substancje w ilości po 0,5 l moge zastosowac na jeczmien jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Oczywiscie,że możesz. 

 

 

Koledzy może ktos doradzi, na T2/T3 planowałem dać 125g pikoksystrobiny i 250 tebukonazolu, kłos zaczyna się pojawiać na wczesniej sianych kawałkach, Czy taka kombinacja nie będzie mi trzymać zbyt długo zielonosci? Nie chcę robić żniw we wrzesniu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Bardzo czepiliście się siania lejkiem przy dobrze wykonanym siewie i uprawie można uzyskać przyzwoity efekt. Zmuszony w tym roku do doświadczenia na 0,5ha siania lejkiem pszenicy jarej jestem dość zadowolony z efektu końcowego.

gleba dość mokra i nie było czasu na uprawkę na następnie na siew

zdążyła obeschnąć była szansa na wjazd agregatem

rozsiałem 120kg pszenicy jarej (trochę za dużo ale bałem się że będzie gnić) oraz nawóz następnie agregat.

Za dwie godziny poszedł deszcz i znowu byłbym 2tyg. w plecy a tak to rośnie.

Przy odpowiednim ustawieniu lejka i prędkości można uzyskać dość dobrą obsadę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Witam jak pszenica zaczyna kwitnąć to jechac epoksy plus gwarant czy czekac az przekwitnie chodzi mi o to czy podczas kwitnienia można jechać fungicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Pszenicę możesz śmiało podczas kwitnienia pryskać, tylko pszenżyta nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj