Polecane posty

gwozd    104

Wczoraj poszło 0.7l Falcon czy na T3 mogę dać 0.5l Bukat(tebukonazol 250g) + 0.3Falcon?

wczesniej pisałeś że masz zamiar dać 1l tocata duo.

W jakie cenie masz falcon że się skusiłeś? Ogólnie to słaby fungicyd. Mało tebukonazolu, spiroksamina w tej fazie średnio potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Która z propozycji na zabieg T2 (był T1 i bedzie T3) według Was da lepszy efekt Seguris 0,8L czy Safir 0,8L + Tazer 0,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

wczesniej pisałeś że masz zamiar dać 1l tocata duo.

W jakie cenie masz falcon że się skusiłeś? Ogólnie to słaby fungicyd. Mało tebukonazolu, spiroksamina w tej fazie średnio potrzebna...

Miałem ale sprzedawca polecił Falcon. 1l kosztował 160zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,co będzie lepsze na pszenicę Artea 0,5l czy Rubric 1l, a może po połowie jednego i drugiego,pszenica ładna nieliczne oznaki DTR,na T1 poszedł Tilt Turbo 1+prochloraz 0,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2
Napisano (edytowany)

Jak nie ma dużo problemu z grzybem to myslę że sama Artea powinna wystarczyć ewentualnie jeszcze można dodać jakąś strobilurynę jak większy problem. U mnie pryskam czymś podobnym tylko zamiast Artei używam Menary. 

Edytowano przez wolny77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Czy soligor to dobry wybór na  T2 plus jeszcze chce dac maxsimusa zboza

W składzie soligora nie ma nic ciekawego. Daj epoksy  + chlorotalonil


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie a na jeczmien jary dobry bedzie soligor na lisc flagowy (bedzie jeden zabieg) czy lepiej zmieszac strobi + epoksy + chlorotalonil albo cos innego np tebu? mam tilta jesce ale mysle ze zbedny w jeczmieniu jarym. ktory wariant stosujecie u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

jeśli w pszenżycie jarym przeoczyłem zabieg T1 z powodu braku czasu to można na flagę albo początek kłoszenia zrobić mix Duett Star 1l + Falcon 0,6l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

jeśli w pszenżycie jarym przeoczyłem zabieg T1 z powodu braku czasu to można na flagę albo początek kłoszenia zrobić mix Duett Star 1l + Falcon 0,6l?

Można a nawet wskazane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Tak pytam, bo na T1 miało być Duett Star + prochloraz ale ta faza tak mi szybko uciekła, że aż się zdziwiłem jak dziś rozcinałem źdźbło, kłos już jest duży i można pięterka liczyć palcami bez lupy, więc to pewnie faza liścia podflagowego. Inna kwestia jest taka, czy jare pszenżyto nie jest "uczulone" na epoksykonazol bo nie ma żadnego środka zarejestrowanego w tej uprawie z tym triazolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Tylko ja Soligor wybrałem ze względu na cenę a T1 mało co przepuscił to tylko zabieg jakby coś sie pojawiło . A tak to 2 x 5l zapłaciłem 1350zł i starczy mi na 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Na ozonie wyszło trochę dtr jest na liściu podflagowym a flagowy czysty. Wystarczy na to 0,7 l duetu ultra czy trzeba coś więcej myśleć? celuje w 6 ton. T 1 było 1.2 l wirtuoza 3 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że pszenica jara mi strasznie pożółkła, ale tylko na części pola. Co to może być?? pilnie proszę o pomoc!

post-38291-0-81952100-1496161068_thumb.jpg

post-38291-0-06112100-1496161079_thumb.jpg

post-38291-0-92622000-1496161088_thumb.jpg

post-38291-0-18970300-1496161111_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nic nie piszesz o stanowisku, nawożeniu itp, ale bardzo słaba ta pszenica, zgadywałbym że brak wszystkiego...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasa 3b. Pszenica tybalt. Siana bardzo pozno bo 1 maja. Pod siew dane na ha 100kg polifoski i 50 kg saletrzaku. Tylko te 20ar gdzies tak wyglada reszta jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Nie no 20kg N to sporo masz zamiar jeszcze coś sypnąć czy boisz się że wylegnie?:D A tak poważnie daj jej minimum  z 200kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc w tym roku jest pierwszy raz po ugorze wiec codow nie bedzie. To pole akurat bylo juz uprawiane. Czyli ile i jakim nawozem jeszcze sypnac i kiedy? Bede pryskal na chwadta puma i sekatorem to jeszcze dam topsina? Moge je zmieszac ze saba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Nie zaleca się mieszać. Nie ma co się dziwić że taka słaba pszenica skoro siana na ugorze i bez odpowiedniego nawożenia. Parę lat trzeba będzie w takie stanowisko zainwestować, żeby zaczęło się zwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Z tej pszenicy nic nie będzie raz że wygląda katastrofalnie w dodatku siew w maju ona nie przeszła nawet jarowizacji patrząc na temperatury majowe. Z nawożeniem też nie poszalałeś trzeba było zasiać jęczmień albo kukurydzę.  Ja na ugorze w pierwszym roku tylko że  zasiane zimą zebrałem 7 ton pszenicy więc się da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A pszenica jara musi przechodzić jarowizację? Ciekawe rzeczy

 

Jest to niewątpliwie ciekawe, ale prawdziwe. Pszenica jara też przechodzi jarowizację, ale w wyższych temperaturach niż zimowa, tak samo jest z łubinami, grochami itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jarowizacja to proces zachodzący w niskich temperaturach. Nie ma czegoś takiego, jak jarowizacja w "wyższych temperaturach" ;) Jarowizację przechodzą rośliny form ozimych i wieloletnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj