Polecane posty

mariuszd93    559

a co teraz da sam tebukonazol? mieszać można, chociaż tebu jak gorąco i duże stężenie może przypalić, a antywylegacz lubi słońce...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie na T2 w pszenżycie mam ofertę Porter,Falcon,Chefara. Myślę nad Falconem w pełnej dawce co sądzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1527

u mnie na polu masakra z grzybami, czy to po Boogie czy to po wirtuozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Panowie co to może być nic nie było robione z 2tygodnie a mam takie liście kremowe sporadycznie występują ale jest widać te liście,na przypalenie raczej to nie wygląda może niedobór ewentualnie grzyb,a i po jakim czasie mogę od t2 i regulacji wjechać z dolistnym nawożeniem.

post-90476-0-65040100-1495565247_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

ravoj co dałeś na T1 i T2 i w jakich dawkach?

jestem słaby, żeby brać ze mnie przykład. Mam pszenicę po dwóch latach fasoli, więc mała presja chorób, a wręcz znikoma, ale i tak wolałem zadbać jak mogłem.

Na T1 dałem 0,6 Tilt Turbo + Bumper Super 0,6L + 0,6 Gwarant /ha (czyli pełna dawka propikonazolu, po większe pół dawki Prochlorazu, Fenpropidyny i chlorotalonilu) Ta mieszanina nie puściła żadnej choroby, może jej nie  było, może mogła być,  nie wiem. W każdym razie do ostatniego liścia zielono i jestem zadowolony.

Na T2 poszedł 0,6 Artea 330 + 0,6 Tazer   (strobi, cyprokonazol, propikonazol) - bardziej zapobiegawczo, bo nie ma śladu chorób, na efekt poczekam.

Zdecydowałem na taki zestaw, bo jest to kompromis jakości co ceny, a substancje dobrane do fazy rozwojowej i skuteczności według HRAC czy jak to się tam nazywało.

W ubiegłym roku ta sama odmiana również na polu bez presji chorób, po stosowaniu grzybówki "jak każdy" czyli najtańsze środki bez doboru zachorowała na septoriozę paskowaną i pewnie coś tam jeszcze, więc jak na razie jestem zadowolony.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Panowie co to może być nic nie było robione z 2tygodnie a mam takie liście kremowe sporadycznie występują ale jest widać te liście,na przypalenie raczej to nie wygląda może niedobór ewentualnie grzyb,a i po jakim czasie mogę od t2 i regulacji wjechać z dolistnym nawożeniem.

To wygląda na niedobór miedzi, na pewno żaden grzyb ani przypalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

też się zgadzam że to niedobór miedzi mam coś podobnego na słabszej ziemi na polu gdzie mi brakło odżywki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A czy czeba coś odczekać między t2 a nawożeniem dolistnym pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

jesli nie stosowałeś to nie, ale w tej fazie to ostrożnie z miedzią bo będą większe przypalenia niż są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Dzisiaj na T2 w pszenżycie poszedł Sokół 460 EC i mam takie pytanie - od zeszłego roku zostało mi tego środka ok 0,7l, tylko, że ma inny odcień od tegorocznego i inaczej "pachnie" (czy też śmierdzi). Chyba w zeszłym roku nie był od razu schowany po otwarciu i stał dzień na dworze - mogę to wykorzystać do pszenicy ozimej , nie będzie skutków ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrom13    0

Czy mogę zrobić taką mieszankę w pszenicy oz. Liść flagowy rozwinięty. Jak to sie zachowa z tym coudro?
Siarczan 4kg + Mocznik 8 kg + Treoris 1,53l + Epoksy 0,75l + Cuadro 0.3l + Basfoliar 4l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To teraz tak mam w planach jeszcze dać coś takiego jak Prohorti PK i czy to dać teraz czy na kłos lub Mikrowit Miedź na ten objaw na liściach co mi doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Tydzien temu pryskalem pszenice Julius byla zielona tebukonazol+chlorotalonil+azoksystrobina a dzis coraz bardziej zolknie DTR, septarioza juz sam nie wiem. Czym mozna zatrzymac te zolkniecie. A co najlepsze Agil czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy mogę dodać do Falcion(Sokół) Tebu 250g? Czy może podwyższycć dawkę z 0.6 np. do 0.8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renegat007    13

Ravoj a czym skracałeś i w jakich dawkach?T3 w jakich dawkach?Ten fungicyd "jak każdy" to jaki to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Witam, czy do Adexaru Plus należy dodać jeszcze inny środek czy może w zupełności adexar solo wystarczy ? T1 był wirtuoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zalecana  dawka  2  l/ha litr  kosztuje  około  150  zł  -  czyli  zabieg  300 zł !! i  jeszcze  cos  miałoby  byc  trzeba  domieszać?  bez  jaj  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie czy duett ultra 0,5 l/ha + Tazer 0,6l/ha to dobry wybór na T2 w pszenicy ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie w T1 poszedł Bumper Super 1,15l na ha. Na T2 Soprano czysty epoksykonazol 1,15l na ha i na T3 zaraz po wykłoszeniu przed kwitnieniem pójdzie Tarcza Łan tez w dawce 1,15 l na ha. W pszenicy brak choroby podstawy źdźbła, brak mączniaka jedynie troche panoszy sie DTR na dolnych liściach ale podflagowy jest nawet czysty a flagowy niedawno wylazł w całosci prawie. Stonowisko po strączkowych. Nie było monokultury wiec tez zdecydowałem sie na troche tansze rozwiazanie ale na T2 epoksykonazol jest dobrym rozwiazaniem. Troche dawka zwiekszona wiec powinno byc oki. Można było zmniejszyc troche epoksy.... i dodac np Acanto ale dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7953

Andrzej ile miałeś przerwy między T1 a T2 , bo u mnie na kilimandzaro wywaliło troche jak sie nie myle brunatneej plamistosci lisci, w piątek bedzie 2 tyg jak jechałem t1 i sie zastanawiam czy moge już poprawić choc te kilimandzaro ? Czy jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj