Polecane posty

pawelol111    1342

Niestety mam podobna sytuacje. Arkadia, na T1 poszedl prochlaz + Duett Star , w tamtym tyg. zachodze a tam DTR szaleje na maxa

Czyzby pierwsza mixtura nie zadzialala?

Poszlo epoksykonazol 1l+ propiko O,5 dodalem jeszcze gwarant ale nie po calosci

Ale czy powstrzyma?

To jest taki popaprany rok. U mnie w Arkadii to samo. Podflagowy ma DRT ale czekam i na flagę prysnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

panowie, ile dac odstępu miedzy t1 a t2 ? Na pszneicy kilimandzaro wyszła mi brunatna plamistość prawdopodobnie, natomiast jantarka czysta, chcialem te kilimandzaro poprawic, czekac jeszcze czy mozna jechac kolejny raz ? pryskane było 12 maja wiec minelo 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

To jest taki popaprany rok. U mnie w Arkadii to samo. Podflagowy ma DRT ale czekam i na flagę prysnę. 

rok rokiem ale tylko w arkadi jak nie mączniak to dtr .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  robiłem  T1  duet  star  +  mondatak [0,8 + 1 ] i nawet  maczniaka  nie  zwalczyłem,  a teraz  septorioza na  całego  zasuwa   .

Łatwo powiedzieć że lepiej zapobiegać niż leczyć  , ale  kuźwa jak ? Jak niby  dobry  zestaw i nie dał  rady

Nie  wiem  czy to  rok taki,  czy  te opryski o kant d*py potłuc.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

rok fakt powalony, bo bymajniej u mnie wylazło z dnia na dzień mozna powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

mój zabieg słabszy mondatak 0,75l propiko 0,5l lotus 0,25-0,3l - puścił DTR, mączniak na 0, septorioza jeszcze się nie ujawniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

rok fakt powalony, bo bymajniej u mnie wylazło z dnia na dzień mozna powiedzieć .

U mnie żeby było ciekawiej pszenica jest jak fale na morzu. Drenacja idzie poprzecznie i tam gdzie są rurki tam piękna pszenica a za kilka metrów zamoknięta i niska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

tez tak mam na 1 działce na "dołku" , a jak dołek się kończy to jakby nie to pole. Za mokro moim zdaniem bo nawozy doglebowe, dolistne nie pomogły. I ponowie pytanie do bardziej doswiadczonych, ile dać tej przerwy pomiędzy jednym zabiegiem fungi a drugim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

zależy jakie substancje dałeś i w jakiej ilości, jaka była pogoda i jaką masz presję chorób. Nie da się prosto odpowiedzieć.

Jak będziesz dawał strobi, to po 10g możesz co drugi dzień pryskać.

Ciekawi mnie Wasz koszt ochrony fungicydowej, bo wiele kombinacji widziałem.

U mnie wyjdzie równo 360zł/ha - trzy zabiegi dość dobrych substancji, składanych po swojemu.

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

poczekam jeszcze troche i zapodam prochloraz + tebukonazol, oddzielnie lub razem, zalezy jak bedzie z pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

zależy jakie substancje dałeś i w jakiej ilości, jaka była pogoda i jaką masz presję chorób. Nie da się prosto odpowiedzieć.

Jak będziesz dawał strobi, to po 10g możesz co drugi dzień pryskać.

Ciekawi mnie Wasz koszt ochrony fungicydowej, bo wiele kombinacji widziałem.

U mnie wyjdzie równo 360zł/ha - trzy zabiegi dość dobrych substancji, składanych po swojemu.

 

Jeśli można spytać to co na zabieg T3 planujesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Chciałbym zapytać w jakiej fazie optymalnie jest zarobić zabieg T2, mam 3 odmiany pszenicy i chce prysnąć jednym opryskiwaczem 7ha ,odmiany to hondia 3ha widoczny cały liść flagowy zeppelin 2ha podobnie jak hondia a ostroga dopiero widoczny około 2cm flagi, nie mam czasu dzielić ponieważ po polsku pracuje.Proszę o odpowiedź,mieszanina to acando 0,6 epoksykonazol 0,75 gwarant 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

Panowie co powiecie na takie rozwiązanie na T1 poszło tilt tutbo0.8 plus 0,8Atak a na T2 zamierzam dac 0,75boogie plus 0,5 fantango dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tiofant metylowy plus tebukonazol tak żeby łącznie wyszło 500g/ha 


Panowie co powiecie na takie rozwiązanie na T1 poszło tilt tutbo0.8 plus 0,8Atak a na T2 zamierzam dac 0,75boogie plus 0,5 fantango dobre rozwiązanie

Jak dajesz Boogie na T2, to dorzuć jak chcesz  coś ze strobiluryn np Amistar albo  Tazer po 0,5l/ha

Jak dasz 0,5 Fantango to dorzucisz protiokonazol, który masz w Boogie  i zaledwie 50g fluoksastrobiny (za mała dawka według mnie), a jak dasz 0,5l Amistara albo Tazera to dorzucisz aż 125g azoksytrobiny. 

Ale jak nie masz chorób, to  i sam Boogie da radę, bo to bardzo dobry środek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sokół  - to  to  samo  co  Falcon .

Było o nim pisane niedawno , ja  stosowałem  wczoraj , T1  u mnie  kiepsko  zadziałało  i  zobaczę  co  Falcon  z  tym  zrobi 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Chciałbym zapytać w jakiej fazie optymalnie jest zarobić zabieg T2, mam 3 odmiany pszenicy i chce prysnąć jednym opryskiwaczem 7ha ,odmiany to hondia 3ha widoczny cały liść flagowy zeppelin 2ha podobnie jak hondia a ostroga dopiero widoczny około 2cm flagi, nie mam czasu dzielić ponieważ pracuje.Proszę o odpowiedź czy dobrze robię ,mieszanina to acando 0,6 epoksykonazol 0,75 gwarant 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Sam jestem ciekaw bo kupiłem. Nie mogłem tanio kupić epoksykonazolu i strobi więc zdecydowałem sie na to wyszło po 128zl/ha zobaczymy co jest wart. Żałuje że nie dorzuciłem gwarantu, ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co wybrać na zabieg T2 w pszenicy mam takie do wyboru Menara 0,4 + Tazer 0,6 lub duett ultra 0,6 + Tazer 0,6 ,lub falcon 0,6 lub soligor w dawce 0,9 l/ ha ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj