Polecane posty

greg91    59

Umnie wychodzi flagowy to czy już jechać z t2 +Medax czy jeszcze wstrzymać się tak to będzie Tazer 0,5 Soprano 0,8 i MedAx 0,5(lub Modus 0,3).Czy ta mieszanka nie zamocna i czy nie za wcześnie ,t1 jakieś 3tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
Napisano (edytowany)

@rolniczek098 podsumowując, to jest już za późno na t1 :) Jednak jeśli chcesz mieć już jakiś pogląd na przyszły rok to opcja po taniości: propikonazol + prochloraz, jak chcesz mieć kompromis pomiędzy jakością, a ceną to wybierz duett star/tilt turbo + prochloraz oraz jeśli celujesz w rekordowe plony to wal śmiało flagowe produkty danego koncernu chemicznego dedykowane na określony zabieg fungicydowy.

 

 

Koledzy czy taka kombinacja będzie dobrze pasować na oprysk pszenicy ozimej?

T2 Menara 1l + Amistar 0,5l

T3  Prosaro 0,8l

 

Coś dodać lub zmienić czy jest ok?

Dość bogata kombinacja ;) Według mnie wszystko jest w porządku, możesz takie kombinacje lać w opryskiwacz.

 

@greg poczekaj to poniedziałku, do tego czasu flagowy ładnie się rozwinie i wówczas wykonaj zabieg.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Machnąłem się przy dawce. Powinno być 0,5 Menary. Gdyby lać po 1l to byłoby cieżko... :D

Zastanawiam sie jeszcze nad tym proponowanym wczesniej pomysłem podzielenia środków z Seguris Opti pak na więcej hektarów ale musze sie najpierw rozeznać czy go w ogóle można łatwo dostać i konkretnie za ile. W internecie widziałem że kiedyś można go było kupić za 1650-1750 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrom13    0

Które rozwiązanie lepsze na T2
Treoris 350 1,53l + Epoksy 0,75l
Swing Top 183 1,1l + Tebukonazol 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Brałbym opcje z Treorisem

 

 

1l Seguris - 125g SDHI (Izopirazam) i 90 g epoksykonazolu. Ktoś wyżej wspominał że można jeszcze dodać do tego Gwarant ale wydaje mi sie że nie trzeba - idzie na 6ha
 
1,2l Olympus - 100 g strogiluryny + 500 g chlorotalonil + 0,7l Soprano - 88g epoksykonazol - idzie na 9ha
 
u mnie koszt wychodzi tak: Seguris Opti Pak (6l Seguris + 10l Olympus) - 2000 zł + Soprano 500 zł =2500 zł = 167 zł/ha -tylko kilka zł różnicy.
 
na T3 bardziej skłaniam się na Falcon - 150zł/ha
 
Słusznie z tą konkurencją bo im większy wybór tym zawsze lepiej na rynku ale jak dla mnie jednak te "pewne produkty" to jednak są od tych wiekszych producentów typu Bayer, Basf czy Syngenta. Z dość prostego powodu. Cały czas prowadzą oni badania nad ich działaniem i udostępniają ich wyniki. tych danych nie mogą zmyślić. W sklepie sprzedając generyki powiedzą ci że "to ta sama substancja" ale masz jeszcze różne substancje wspomagajace w oryginalnych produktach które już nie są "takie same". Moim zdaniem to trochę tak jak porównywać wodę kranową z wodą mineralną. Obie to nadal są wody, ale czuć jednak róznice. Jak mam wybór zapłacić niewiele więcej to jednak wolę pić mineralną. :) No i wolę z moich lepszych pól nie robić poletek doświaczalnych a zbierac dobry plon. Oczywiscie każdy wybiera dla siebie najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązania. Ja tam wole te kilka złotych zapłacić wiecej i być pewnym że będzie dobrze.

 

Izopirazam jest jednym ze słabszych karboksamidów  Fluksapyroksad jest o wiele lepiej notowany. Co chcesz uzyskać stosując Falcon na T3? Za te peiniądze jest wiele ciekawszych rozwiazań.

Gdyby generyki miały słabsze działanie to taka firma jak Adama by nigdy nie powstała. Najczęściej płacisz za marke i  tym samym utrzymanie olbrzymich struktur. To co napisałeś to usprawiedliwienie wyższych cen podawane przez korporacje a głownie przez Syngentę która prawie nie ma już opatentowanych substancji


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Uwaga teraz na opryski bardzo wysoka temperatura i same fungicydy przypalaja zboza.

A no wlasnie ja o 14 robie sobie elewacje temp w cieniu 25 stopni a sasiad zapiernicza w pszenicy pewnie od grzyba i ciekawi mnie co z tego wyjdzie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Rozwiązanie Treoris +Epoksy wyniosło 148 zł

Ile za litr Treorisa?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy mozna mieszac insekcyd  z fungicydem i antywylegaczem, do tego jakies mikro bo sprzedawca mowil ze nie powinno sie mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

czy mozna mieszac insekcyd z fungicydem i antywylegaczem, do tego jakies mikro bo sprzedawca mowil ze nie powinno sie mieszac

Wiekkszosc insektycydow mozna mieszacc z tym co napisales. Poczytaj kilka stron jest sporo o takich mieszankach

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

proszę o radę, wczoraj nalalem 2500l i rozrobilem soligor1l, megafol stymulator plus plonvit opty i miałem awarie i nie pryskalem nic mogę to dzisiaj wypryskac nic się nie będzie działo proszę o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

yamato lipa na t2.

Yamato dobrze sprawdza się w rzepaku na opadanie płatka lub ostatecznie na t3 w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Czy tebukonazol + prochloraz w zabiegu T3 ochroni przed czernią zbóz?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam na t2 chciałem dac falcon . Jeden kawałek zrobiłem tym co został mi z tamtego roku i po dodaniu wody zrobiła się ładna biała mieszanina. Natomiast ten co kupiłem teraz po wymieszaniu z wodą zabarwia jej kolor a nie robi się tak emulsja. Czemu tak jest coś zmieniło się w nim ? Dodam iż te substancje mieszają się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Witam!

Czy Soligor 425ec na T 2 to dobry wybór . Czy dodać jeszcze np Amistar 250 SC

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

 

Mam pytanie planuję zabieg na grzeba pszenżyto 1 ale porządny i zastanawiam się na duetem ultra +  Zafra  czyli epoksy + Thiofanol metylowy + azoksystrobina wiencej niem am możliwości zrobienia zabiegów mam za mały opryskiwacz czy to jest dobre rozwiązanie?

A 2 pytania czy po strobinach rośliny dają efekt bardzie ciemniejszy liśći ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj