Polecane posty

petrus87    13

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

 

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

 

brzmi bardzo sensownie. też myśle że jednak lepszą opcją są oryginalne środki.w tym roku pogoda sprzyja grzybkom i za duże ryzyko by jechać z samymi zamiennikami, chociaż co kto woli.. można jeszcze pomyśleć czy nie dodać do Segurisa chlorotalonil czyli Gwarant np 

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

 

rok mokry więc na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

 

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

licząc na 16ha to wychodzi

0,375l seguris =47g sdhi/ 34g epoksykonazolu

0,625l olympus= 50g strobi/ 250g chlorotalonil

0,7 soprano 88g epoksy

Suma: 47g sdhi/ 122g epoksy/ 50g strobi / 250g chlorotalonil   150zł

 

Moja kombinacja

100g epoksykonazol/125g strobi/500g chloratalonil 130zł

 

syemtra 0,5l +0,8l soprano 150zł

62g sdhi/100g strobi/ 100g epoksykonazol 

 

symetra nie ma rejestracji ale substancje się zgadzają to czego się bać? (chyba tylko co wpisać w rejestr) 

Jeśli mówimy o generykach to się zgodzę że nie jest to jak oryginał ale na pewno stosunek jakość do ceny ma lepszy niż oryginał a to się liczy, kupujcie tebukonazol horizon po 100zł/l a nie jakieś tarcze łan itd. Ja się trzymam zasady jednej żeby kupować z pewnego źródła, a jak się to będzie nazywało mniej mnie interesuje jednak jest coraz większa konkurencja na rynku na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od jednego producenta

P.S ja t2 robie 125g strobi/100g epoksy 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Horizon coraz trudniej dostępny. Spokojnie można dawać tebukonazol z Adamy typu Orius, Syrius, itp. Wszelkiego rodzaju Tebusche, Bukaty i tem podobne wynalazki, raczej bym odpuścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jakoś nie mam przekonania do produktów niewiadomego pochodzenia, a wiekszość generyków takimi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Napisano (edytowany)

licząc na 16ha to wychodzi

0,375l seguris =47g sdhi/ 34g epoksykonazolu

0,625l olympus= 50g strobi/ 250g chlorotalonil

0,7 soprano 88g epoksy

Suma: 47g sdhi/ 122g epoksy/ 50g strobi / 250g chlorotalonil   150zł

 

Moja kombinacja

100g epoksykonazol/125g strobi/500g chloratalonil 130zł

 

syemtra 0,5l +0,8l soprano 150zł

62g sdhi/100g strobi/ 100g epoksykonazol 

 

symetra nie ma rejestracji ale substancje się zgadzają to czego się bać? (chyba tylko co wpisać w rejestr) 

Jeśli mówimy o generykach to się zgodzę że nie jest to jak oryginał ale na pewno stosunek jakość do ceny ma lepszy niż oryginał a to się liczy, kupujcie tebukonazol horizon po 100zł/l a nie jakieś tarcze łan itd. Ja się trzymam zasady jednej żeby kupować z pewnego źródła, a jak się to będzie nazywało mniej mnie interesuje jednak jest coraz większa konkurencja na rynku na szczęście nie jesteśmy uzależnieni od jednego producenta

P.S ja t2 robie 125g strobi/100g epoksy 100zł

 

Ja nie tak miałem rozdzielać środki jak napisałeś. Nie miałem zmnieszać i dzielić dawki środków z paka tylko wykorzystać je do oddzielnych opryskow. Od początku Seguris miał iść oddzielnie a Olympus + Soprano oddzielnie. Tak jak przedstawiłeś to oczywiście dawki są za małe ale w mojej kombinacji powinny juz spokojnie wystarczyc
 
jeszcze raz podliczyłem proponowane przez Ciebie środki i dawki tym razem na 15 ha: strobi 107zł*8l+epoksy 70zł*15l+chlorotalonil 33zł*15 = 2401 zł = 160 zł/ha
 
moja opcja:
 
1l Seguris - 125g SDHI (Izopirazam) i 90 g epoksykonazolu. Ktoś wyżej wspominał że można jeszcze dodać do tego Gwarant ale wydaje mi sie że nie trzeba - idzie na 6ha
 
1,2l Olympus - 100 g strogiluryny + 500 g chlorotalonil + 0,7l Soprano - 88g epoksykonazol - idzie na 9ha
 
u mnie koszt wychodzi tak: Seguris Opti Pak (6l Seguris + 10l Olympus) - 2000 zł + Soprano 500 zł =2500 zł = 167 zł/ha -tylko kilka zł różnicy.
 
na T3 bardziej skłaniam się na Falcon - 150zł/ha
 
Słusznie z tą konkurencją bo im większy wybór tym zawsze lepiej na rynku ale jak dla mnie jednak te "pewne produkty" to jednak są od tych wiekszych producentów typu Bayer, Basf czy Syngenta. Z dość prostego powodu. Cały czas prowadzą oni badania nad ich działaniem i udostępniają ich wyniki. tych danych nie mogą zmyślić. W sklepie sprzedając generyki powiedzą ci że "to ta sama substancja" ale masz jeszcze różne substancje wspomagajace w oryginalnych produktach które już nie są "takie same". Moim zdaniem to trochę tak jak porównywać wodę kranową z wodą mineralną. Obie to nadal są wody, ale czuć jednak róznice. Jak mam wybór zapłacić niewiele więcej to jednak wolę pić mineralną. :) No i wolę z moich lepszych pól nie robić poletek doświaczalnych a zbierac dobry plon. Oczywiscie każdy wybiera dla siebie najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązania. Ja tam wole te kilka złotych zapłacić wiecej i być pewnym że będzie dobrze.
Edytowano przez Robroy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Co na zabieg t3 w pszenicy Hondia i pszenżycie Gringo wybrać ? Na t1 był mirage 0,8l  + tilt turbo 0,8l , t2 Adexar plus 1,25l/ha . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Na T2 mam zamiar polecieć z Tocata Duo 1l/ha. Jest sens dodawać jeszcze do tego bukat(Tebukonazol) 0.5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

a co polecacie do Bumpera 250 dodać zeby jarą pszenicę prysnąc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie planuję zabieg na grzeba pszenżyto 1 ale porządny i zastanawiam się na duetem ultra +  Zafra  czyli epoksy + Thiofanol metylowy + azoksystrobina wiencej niem am możliwości zrobienia zabiegów mam za mały opryskiwacz czy to jest dobre rzwiązanie i czy następnym tygodniu już jechać czy zaczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na jęczmień chcę jechać 0,5 Tocada Duo i 0,5 Tebukonazol to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Witam. Mam pytanie czy topsin + tebukonazol to dobry pomysł w rzepak na opadanie płatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Co na zabieg t3 w pszenicy Hondia i pszenżycie Gringo wybrać ? Na t1 był mirage 0,8l  + tilt turbo 0,8l , t2 Adexar plus 1,25l/ha . 

Prosaro 0,8 lub Osiris 1,5l 

Według mnie Prosaro lepsze . 

Witam. Mam pytanie czy topsin + tebukonazol to dobry pomysł w rzepak na opadanie płatka?

dobrym ale nieco droższym i lepszym rozwiązaniem będzie azoksystrobina + tebukonazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrom13    0

Zależy w jakiej kwocie chcesz się zmieścić ale morfina plus prochloraz można dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

dołączam sie do pytania

jeśli to ma być T1 (albo jedyny zabieg jaki wykonacie na jarej) i nie możecie zmienić na nic innego to dodajcie prochloraz (Mondatak) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

a co to są za środki? zbytnio na koszta nie patrze tylko zeby było skuteczne tylko zrz z trugiej strony zeby nie przesadzić bo stanowisko po warzywach to duzej presji byc nie powinno


a co to są za środki? zbytnio na koszta nie patrze tylko zeby było skuteczne tylko zrz z trugiej strony zeby nie przesadzić bo stanowisko po warzywach to duzej presji byc nie powinno

ja osobiście mam jeszcze w planie dać pużniej coś moznego zeby do trzymała to lepiej zostawić narazie sam bumper?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

Panowie co zastosować teraz na pszenicę ma być robiona teraz i dopiero na klosa wirtuoz czy soligor a może coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie na t1 robiłem artemisem w pełnej dawce w arkadi pokazało się dość sporo maczniaka mam na t2 globaztar i rubric czy to wystarczy ?? i kiedyzabieg zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Co polecacie na pierwszy i ostatni zabieg fungicydowy w pszenżycie ozimym w cenie 100-120zł na ha. Czytam forum z godzinę i już zgłupiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Ja na t2chyba Polsce amistar plus jakiś epoksykonazol będzie dobrze?oprysk na późny flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2
Napisano (edytowany)

Koledzy czy taka kombinacja będzie dobrze pasować na oprysk pszenicy ozimej?

T2 Menara 1l + Amistar 0,5l

T3  Prosaro 0,8l

 

Coś dodać lub zmienić czy jest ok?

Edytowano przez wolny77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Ja na przykład pryskam tilt turbo 0,7l  mondatak 0,7l na hektar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj