Polecane posty

pszycha1    8

skrzypionke będziesz musiał wcześniej zwalczyć jeśli będzie niż zastosować tarczę, ale sama tarcza to kiepskie rozwiązanie na T3 należy dorzucić jeszcze inny triazol lub prochloraz, tiofan jeśli ma być tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czyli t3 coś takiego jak topsin+tarcza,a do t2 czy mogę dołożyć coś na skrzypionke tylko co,czy może być Fastak albo Cyperkil.A do tego t3 to kiedy to opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Moim zdaniem jeszcze tak, choć już niekoniecznie z CCC.

 

 

A w czym może zaszkodzić teraz podanie CCC?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na t2 Duett Ultra 0,5l + Tebu 0,5l będzie dobre? Pszenica Arkadia - wrażliwa na rdzę żółtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja w tym sezonie w pszenżycie Gringo  i Borowik na T1 dałem mieszaninę:

- Lotus 750 EC 0,2 l/ha

- Mondatak 450  EC 0,6 l/ha

- Propizole EC  0,4 l/ha

 

Ciekaw jestem jak się sprawdzi. Co myślicie o takiej mieszance??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Zrobiłem taką samą mieszaninę tylko większe dawki i jest dobrze za tydzień lub ok 20.05 T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

W planach na t2 jest Tazer 0,5+soprano 0,8 i może jakiś insektycydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem jeszcze tak, choć już niekoniecznie z CCC.

 

Koledzy, potrzebuję fachowej porady. jakiś czas temu pisałem tutaj że planuję seguris opti pak na T2, troche jeszcze pogadałem z ludzmi i zacząłem się zastanawiać czy nie dałoby się go użyć na 16ha zamiast 8 hektarów dzięki użyciu Segurisa solo i zmieszaniu Olympusa z innymi tańszymi środkami. Wtedy mogłyby wyjsc fajne i skuteczne opryski na większy areał za całkiem rozsądne pieniądze... 

 

W takiej opcji opryski widzę mniej więcej tak:

 

Seguris - 6l w paku - 1l/ha - wychodzi na 6ha - wydaje mi się że do niego nie trzeba nic więcej dodawać chyba że ktos ma tutaj jakies propozycje... Sam seguris chyba można i tak dostać w sklepach już tylko w tym paku o ile się nie mylę

 

Olympus - 10 l w paku - 1l/ha + epoksykonazol np. Soprano 0,7l/ha - oprysk na 10ha

 

Co myslicie o takiej kombinacji? Dobre dawkowanie czy cos byście zmienili? Soprano czy coś innego? Z moich obliczeń (o ile się nie machnąłem) wychodzi wtedy że za jakieś 2 tysie z hakiem wyszedłby dobry i pewny oprysk na 16 ha. Na 1 ha wychodzi cenowo jakoś 140 zł, więc jest dobrze. 

 

Na T3 wtedy poszlaby wtedy albo Artea albo Falcon

 

Co o tym myślicie? Proszę o opinie.

Dobre środki ale bardzo okrojone dawki ja bym proponował tak:

100-125g strobiluryny (7-8l)+ 100-125g(15l) epoksykonazolu + 500g chlorotalonil (15l) w nawiasach masz opakowania jakie byś kupił

Wtedy masz pewność jest odpowiednia ilość strobi, epoksy, chloratalonilu co wspomoże od septoriozy

ja strobiluryne mam po 107 netto/litr tazer osadkowski, 110 zaftra flora praszka

epoksykonazol 70 netto osadkowski, flora podobnie

gwarant 33zl/litr netto flora osadkowski koło 40zł 

 

t3 tebukonazol lub tebukonazol+topsin

 

Jak już ma być kombinacja alpejska to 0,5l symetra + epoksy 0,5-0,8

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
Napisano (edytowany)

Jutro zamierzam zrobić zabieg t1 w pszenicy i pszenżycie, pójdzie duett star 0,9+ mondatak 0,8+ siarczan magnezu 8kg+makro3kg, wyczytałem że mondatak do pierwszego kolanka, co stanie się gdy poda sie go w 2-3 kolanka

post-33355-0-79014900-1494767204_thumb.jpg

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Kiedy zwalczać najlepiej skrzypionki i mszyce w pszenżycie i pszenicy ? Zeszego roku do t3 dodawałem insektyd , teraz sie zastanawiam czy do t2 w pszenicy już dodać insektyd czy tak jak mialem w planie do t3 . W pszenżycie napewno na t3 dodam bo t2 już robiłem ale insektydu nie dodałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czy słusznie podejrzewam że to rdza brunatna? Jeśli tak to czym jechać T2 żeby to zwalczyć?
T1 10 dni temu. Pszenica Arkadia

post-184370-0-08797600-1494789587_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jutro zamierzam zrobić zabieg t1 w pszenicy i pszenżycie, pójdzie duett star 0,9+ mondatak 0,8+ siarczan magnezu 8kg+makro3kg, wyczytałem że mondatak do pierwszego kolanka, co stanie się gdy poda sie go w 2-3 kolanka

przeczytaj całą ulotkę, możesz pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam Na t1 24 kwietnia na pszenice dałem po pol litra duet star i Mondatak. Teraz zostało mi z rzepaku 2.5l tazera. Planuję na t2 dać 0.65l tazer + 0.6l tebu. Jak myslicie starczy? Czy może 0.65 tazer + 0.8 tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

daj epoksykonazol zamiast tebukonazolu, tebu zostaw na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Czy zastosowanie 250g/ha tebukonazolu to odpowiednia dawka ? Podobno działa też jak antywylegacz i się zastanawiam czy w takiej dawce za bardzo nie przytrzyma pszenzyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Może być: 0.65 tazera (około 160g/ha azoksystrobiny) + 70g/ha epoksykonazolu starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Ok To będzie 160g/ha azoksystrobiny + 100g/ha epoksykonazolu. Powinno byc dobrze. Akurat tak opakowania pasują. Oby jutro pogoda dopisała to się opryska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Dobre środki ale bardzo okrojone dawki ja bym proponował tak:

100-125g strobiluryny (7-8l)+ 100-125g(15l) epoksykonazolu + 500g chlorotalonil (15l) w nawiasach masz opakowania jakie byś kupił

Wtedy masz pewność jest odpowiednia ilość strobi, epoksy, chloratalonilu co wspomoże od septoriozy

ja strobiluryne mam po 107 netto/litr tazer osadkowski, 110 zaftra flora praszka

epoksykonazol 70 netto osadkowski, flora podobnie

gwarant 33zl/litr netto flora osadkowski koło 40zł 

 

t3 tebukonazol lub tebukonazol+topsin

 

Jak już ma być kombinacja alpejska to 0,5l symetra + epoksy 0,5-0,8

 

 

Dzięki za odpowiedź! Rzeczywiście może trochę za małe dawki dla Olympusa dałem. Przy 1,2l/ha wtedy powinna wyjść w porządku dawka (100 g strobiluryny i 500 g chlorotalonilu) na zabieg.

Ja jednak nie mam chyba na tyle zaufania do generyków by robić tylko z nich samych takie mieszanki na tyle pól, jeśli mogę jednak pojechać z opryskiem z pewnymi i sprawdzonymi środkami. A już tym bardziej że są za porownywalne pieniadze. :)

Z twoim rozwiązaniem i tak wyjdzie jakieś 130 zł/ha przy 140-150 zł/ha za Seguris, Olympus+Soprano. Moim zdaniem niewielka różnica cenowa, a jednak większy spokój o plony i mimo wszystko większa pewność że dobrze zadziała.

 

Dobre określenie z tą kombinacją alpejską z Symetrą. :D Byłaby fajna opcja ale nie ma rejestracji na zboża. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pszenicy całkiem dobrze sprawdza się mieszanina 1,2 l Olympusa ( może być też Amistar Opti) plus 1 l Duett Star na ha jako T2 ( w jednym zabiegu podajemy cztery substancje aktywne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

Witam czy słusznie podejrzewam że to rdza brunatna? Jeśli tak to czym jechać T2 żeby to zwalczyć?

T1 10 dni temu. Pszenica Arkadia

 

Bardziej mi to na brunatną plamistość liści - DTR wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wstepie prosze o zatwierdzenie posta :)

dwa krotko panowie:

FALCON 0,7 L + 0,6 AMISTAR 250 - jak sadzsicie warto, czy bedzie to dobry zabieg interwencyjny wyniszczajacy i bedzie trzymal do zniw jak go wykonam w przyszlym tygodniu, mowa o pszenzycie...

prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Witam!

Chłopaki co na T2 w pszenicy i pszenżycie polecacie przynajmniej 3 substancję aktywne .Pszenica Hondia i pszenżyto trapero . Zapowiada się obiecująco . Pszenica po grochu . Siana 30września ochrona jesienna zaprawa Baytan oprys Tolurex wczesną wiosną 150kg saletra póżniej 150 l RSM   na T1 duet star i Mondatak i Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1468

Cześć jeśli opryskałem modusem i ccc to jeszcze jakaś grzybówka przejechać ? czy poczekać ?

Lepiej przejedz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj