Polecane posty

jackowski11    4

Panowie, jak wyglada u Was sytuacja ze skracaniem?
Na poczatku pogoda nie pozwalala zeby wykonac CcC do pierwszego kolanka, obecnie raczej juz jest za pozno. Pozostają Moddus, Medax i pochodne drogie specyfiki
Z drugiej strony patrzac na wysokosc zbóz, i pore nie sa za wysokie
Czy aby pogoda nie spowoduje ze zboza bedą w tym roku krotsze? Czy jeszcze podgonią do swojej wysokości?

Czy moze jednak wykonujecie spoznione skracanie CCC? Po fazie 1 kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy zastosowanie samego Falconu na T2/T3 w dawce 0,6l na pszenżyto Grenado i żyto Daniello będzie wystarczające? Presji chorób nigdy nie było dużych nawet w mokrych latach a zabieg kosztowałby mnie około 90-100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
Napisano (edytowany)

Weź dostań Ventura bądź Tracka. Procam niby miał już mi wieźli a okazało się że nie ma. Kazali dzwonić po świętach. Po świętach tel jest, zamówienie złożone. Za dwa dni tel że mam dzwonić po majówce. Po majówce dostałem wiadomość iż nie ma już możliwości dostania Ventura. Agrolok ma ten środek?

Agrii ma track . Oni proponują kombinacje 1l track+ 0,3 limero (fenpropimorf)

 

 

Zamiast falconu lepiej chyba epoksykonazol+tebukonazol

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Panowie został mi środek Corbel mogę do niego dołożyć Topsin M na t2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Tebukonazol+chlorotalonil+azoksystrobina

 

tebukonazol+epoksykonazol+azoksystrobina

Jakieś dawki pomniejszone czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1
Napisano (edytowany)

Witam. Czy Bumper 250 EC można zastosować w pszenicy jarej? Pozdrawiam.

Yyyy... Wynalazłem że można, pytanie nieaktualne. Chyba że ktoś mam jakieś spostrzeżenia, to chętnie poczytam.

Edytowano przez Bobbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Witam. Czy Bumper 250 EC można zastosować w pszenicy jarej? Pozdrawiam.

Yyyy... Wynalazłem że można, pytanie nieaktualne. Chyba że ktoś mam jakieś spostrzeżenia, to chętnie poczytam.

Tak, ale sam to troche słaba ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Panowie został mi środek Corbel mogę do niego dołożyć Topsin M na t2 ?

topsin na t2 to lipa, jedynie na t3 na kłosa może być, corbel zostaw na przyszły rok na t1, chyba że masz mączniaka to można dodać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

jackowski a nie myslales o etefonie (cerone) wychodzi w miarę tanio i działa zadowalająco ja stosuje i nie narzekam na zbytnie wyleganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zastosowanie samego Falconu na T2/T3 w dawce 0,6l na pszenżyto Grenado i żyto Daniello będzie wystarczające? Presji chorób nigdy nie było dużych nawet w mokrych latach a zabieg kosztowałby mnie około 90-100zł.

też planuję tym środkiem tylko pojechać w gringo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jest to nawet zalecane. Zauważyłem, że o ile od mocznika w oprysku coraz więcej ludzi odchodzi to siarczan magnezu jest jego nieodłącznym elementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Panowie jaka powinna być temperatura by fungi Boogie 400 ec działał najskuteczniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czy wykonywać zabieg t3 w pszenżycie Gringo . Na t1 było mirage + tilt turbo i teraz na t2 Amistar + Artea i zastanawiam sie czy warto ten t3 robić czy nie . Jak nie to tylko skrzypionke zwalcze i tyle . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Czy zastosowanie samego Falconu na T2/T3 w dawce 0,6l na pszenżyto Grenado i żyto Daniello będzie wystarczające? Presji chorób nigdy nie było dużych nawet w mokrych latach a zabieg kosztowałby mnie około 90-100zł.

stosowałem i byłem zadowolony, ale zależy w jaki plon celujesz

ja na słabych glebach ok 5t zbierałem to stosowałem i nadal stosuję

jak u was pszenica jara, u mnie wcześno siana ok tygodnia i można ruszyć z T1 i skracaniem

tylko śmieszne jest to że chwastów bardzo mało, i to małe, owsa głuchego nie widać i nie wiem czy jeszcze czekać z odchwaszczaniem, i wyjdzie tak że T1 będzie pierwsze niż zwalczanie chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Do jakiej fazy można stosować Modus + CCC? Mam pierwsze kolanko 2cm nad węzłem, mogę pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem jeszcze tak, choć już niekoniecznie z CCC.

 

Koledzy, potrzebuję fachowej porady. jakiś czas temu pisałem tutaj że planuję seguris opti pak na T2, troche jeszcze pogadałem z ludzmi i zacząłem się zastanawiać czy nie dałoby się go użyć na 16ha zamiast 8 hektarów dzięki użyciu Segurisa solo i zmieszaniu Olympusa z innymi tańszymi środkami. Wtedy mogłyby wyjsc fajne i skuteczne opryski na większy areał za całkiem rozsądne pieniądze... 

 

W takiej opcji opryski widzę mniej więcej tak:

 

Seguris - 6l w paku - 1l/ha - wychodzi na 6ha - wydaje mi się że do niego nie trzeba nic więcej dodawać chyba że ktos ma tutaj jakies propozycje... Sam seguris chyba można i tak dostać w sklepach już tylko w tym paku o ile się nie mylę

 

Olympus - 10 l w paku - 1l/ha + epoksykonazol np. Soprano 0,7l/ha - oprysk na 10ha

 

Co myslicie o takiej kombinacji? Dobre dawkowanie czy cos byście zmienili? Soprano czy coś innego? Z moich obliczeń (o ile się nie machnąłem) wychodzi wtedy że za jakieś 2 tysie z hakiem wyszedłby dobry i pewny oprysk na 16 ha. Na 1 ha wychodzi cenowo jakoś 140 zł, więc jest dobrze. 

 

Na T3 wtedy poszlaby wtedy albo Artea albo Falcon

 

Co o tym myślicie? Proszę o opinie.

Edytowano przez Robroy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy jaką kombinają środków, czymś lepszym typu protiokonazol, strubiluryny możesz dać w fazie pełnego wykłoszenia, tebu, tiofan, prochloraz u nas najlepiej sprawdzał się w fazie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

11.05 wykonałem T1 duet Star + mondatak po litrze i teraz kiedy jechać z T2 jaki odstęp mam już zakupiony​ safir i acanto
Mam 2 pomysły:
Pierwszy to liść flagowy tuż przed wyjściem kłosa
Drugi jak wyjdzie z pół kłosa i dodać do tego jakieś tabu ewentualnie
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

W planach na t3 mam tarcza łan tylko nie wiem kiedy nim wjechać bo nigdy tyle nie pryskałem a czy do tego jakis insekcyd wrazie można dołączyć na skrzypionke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj