Polecane posty

ursusek-360    47

Lecieć dzisiaj z T1 jak na dzisiaj i jutro zapowiadają przymrozki? Czy lepiej poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym nie ryzykował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Panowie jak wygląda sprawa z T2 w jakiej fazie stosujecie lub po jakim czasie od T1. Śledzę temat tu i widzę że niektórzy jeszcze T1 nie zrobili pogoda jest jaka jest,ale jak to wygląda sprawa z T2 mile widzana odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie co teraz można zmieszać na T1? Trochę mączniak zaczyna wchodzić i septoriozy. Tilt turbo 08, i jakiś epoxykonazol 0,8 czy prochloraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Ile czasu po przymrozku można jechać ze skracaniem i grzybówką? Bo w czwartek ma być okno pogodowe do oprysku a w nocy z wtorku na środę ma być przymrozek do -1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Panowie jak wygląda sprawa z T2 w jakiej fazie stosujecie lub po jakim czasie od T1. Śledzę temat tu i widzę że niektórzy jeszcze T1 nie zrobili pogoda jest jaka jest,ale jak to wygląda sprawa z T2 mile widzana odpowiedz.

 

T2 stosuje sie na liść flagowy i nie ma nic do tego T1, kto sie spoźnił ten ma problem(albo i nie bo choroby sie wolno rowijały, chociaż ostatnio przyspieszyły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

..No dzięki bardzo za opinie, może właśnie te objawy z potęgowane były po herbicydzie Lancet tydzień temu był stosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Pewnie po zastosowaniu zabiegu nasilił się objaw ,umnie jest podobna sytuacja też mam żółte liście po zastosowaniu t1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Proszę o opinię odnoście T2 w pszenicy:

0,6L Duett Ultra + 0,5L Tebu+ 0,6L Gwarant (koszt ok 145zł brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

za jakieś 10-15 zł więcej bedziesz miał 100 g epoksykonazolu i 100-125g strobiluryny (Acanto/Amistar)

to ma być typowe T2 czy t2/t3?

Jeżeli typowe T2 to bardziej proponowałbym opcje ze strobiluryną

 

W tym zestawie od Ciebie Duet można śmiało zastapić czystym epoksykonazolem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Typowe T2...

przy kwitnieniu chciałem jechać Tebu+Topsin...

 

no tylko właśnie mam problem dostepnością epoksykonazolu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

za jakieś 10-15 zł więcej bedziesz miał 100 g epoksykonazolu i 100-125g strobiluryny (Acanto/Amistar)

to ma być typowe T2 czy t2/t3?

Jeżeli typowe T2 to bardziej proponowałbym opcje ze strobiluryną

 

W tym zestawie od Ciebie Duet można śmiało zastapić czystym epoksykonazolem

 

u mnie to samo 94g epoxy i 125g azo/pikostrobiulryna nic w tych pieniądzach się lepszego nie wymyśli  ~150 zł, na T1 u mnie Capalo, boje sie jedynie powtórki epoxy bo odstęp miedzy T1 a T2 nie będzie duży, ok 3 tygodnie, Moze chlorothalonil zamist epoxy gdyby pogoda sie uspokoiła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Losktos podpowiedział byś mi coś na bardzo opóźnione T1 w pszenicy która ma septorioze, rdze, mączniaka. Pisałem wcześniej nikt za bardzo nie podpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Boogie, ew. Input. Żadne inne mikstury nie mają takiego silnego działania wyniszczającego, jak protiokonazol. Spiroksamina też świetnie radzi sobie interwencyjnie z mączniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30
Napisano (edytowany)

Więc mówicie, że 125 g strobi i 100 g epoksykonazolu będzie dobre na T2 ?

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Panowie co teraz można zmieszać na T1? Trochę mączniak zaczyna wchodzić i septoriozy. Tilt turbo 08, i jakiś epoxykonazol 0,8 czy prochloraz?

 

U mnie leciał Tilt 0,6 i 0,8 Mirage. Fenpropidyna, propikonazol i prochloraz i dobrze się mieszało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Boogie, ew. Input. Żadne inne mikstury nie mają takiego silnego działania wyniszczającego, jak protiokonazol. Spiroksamina też świetnie radzi sobie interwencyjnie z mączniakiem.

To tego grona dołączyłbym jeszcze Ventur+Lotus/Leanderw przypadku problemu z dostaniem wyżej wymienionych, wysokiej ceny lub problemem ze spożytkowaniem Fandango z pakietu. Działanie interwencyjne/wyniszczające może trochę gorsze od Boogie, ale bez porównania do innych fungicydów z samym triazolem bez SDHI typu: Capalo, Duett Star, Tilt Turbo, Wirtuoz. Jak dla mnie to 2/3 najlepszy środek na T1, biorąc pod uwagę rozsądną cenę (pomijam np. dużo droższy Priaxor i pochodne z xemium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaryszarak    0

Panowie proszę o radę na temat zabiegu T2 w jęczmieniu ozimym, czy wykonujecie go na liść flagowy czy nieco później? 

Co myślicie o połączeniu 125 g azoksystrobiny +125 g tebukonazolu? 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Weź dostań Ventura bądź Tracka. Procam niby miał już mi wieźli a okazało się że nie ma. Kazali dzwonić po świętach. Po świętach tel jest, zamówienie złożone. Za dwa dni tel że mam dzwonić po majówce. Po majówce dostałem wiadomość iż nie ma już możliwości dostania Ventura. Agrolok ma ten środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

niech ktoś mnie przekona czy warto dodawać (obecnie w spóżnionym T1) w pszenicy ozimej  do zestawu Mondatak 0,8l + Safir 0,5l  jeszcze Lotus? powiedzmy w dawce 0,35l jeżeli  mączniaka nie widzę, czy może tak być że mączniak wogóle nie wystąpi, jeśli była chłodna wiosna, czy też może wcześniej czy póżniej on się pojawi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poszukuję środka Seguris ( 1 l) - może orientujecie się czy jest sklep internetowy, który go sprzedaje. Na terenie woj. podlaskiego raczej ciężko będzie go dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

To co będzie dobrego na t2/t3 na jantarke i Arkadię?na t1 mondatak i tilt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj