Polecane posty

Przemo188    23

Ja na T2 planuje 1l safir + 0,5 acanto
Warto dodać do tego jeszcze gwarant? Podniesienie to skuteczność na septorioze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Gwarant nie jest drogi więc warto go dodać i skuteczność zabiegu się podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Jeśli Acanto to za mała dawka, 0,4-0,5, gwarantu też można by podciagnąć na te 0,6-0,7

 

To w takim wypadku tocata z gwarantem czy safir z acanto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy zabieg na T1 Tilt turbo + Mirage/ Mondatak bądz Lotus 750 EC + Mirage/ Mondatak to to samo bo mają te same substancje oprócz propikonazolu . Która kombinacja była by lepsza na pszenżyto ozime Palermo / Rotondo oraz pszenicę ozimą Sailor / Desamo czy dorzucić do tego epoksykonazol bo tak czytałem że też byłoby to dobre rozwiązanie? W zeszłym roku oprysk był 1 kombinacją ale w tym pasuje coś wypróbować bo boje się tych deszczy jak długo wytrzyma fungicyd a opryskać trzeba bo jest znaczna różnica bo zabiegach fungicyd owych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

 

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

 

robiłem podobna ochronę, 

w zależności od przedplonu: mondatak 0,7-1l, lotus 0,3-04l propizole 0,5l, ale można zrezygnować z propikonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

Pierwsza kombinacja lepsza jeśli będzie robione T3

 

Tak się zastanawiam co lepsze na T2 przy deszczowej pogodzie co  do  epoksykonazol 125 g/ha dodać Gwarant lub Tazer  a może mieszać to wszystko razem tylko czy ma to sens ekonomiczny  ?  

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja robię T2 Safir 0,8l+Acanto 0,5l ale może jeszcze dorzucę Gwarantu 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

zamiast mieszac acanto z gwarantem mozeszkupić juz wabryczną mieszanine. Nazywa sie to w zależnosci od dystrybutora credo/cratos/martens

 

ja tez zwykle na t2 stosowałem 0,7 soprano/safir/rubric plus 0,7tego martensa i ochrona była bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam, czy taka zupka nie zaszkodzi pszenicy : Tilt turbo 0,8+ Mondatak 0,8 + Modan 0,4 + Dr.green zboża 1,5kg +Siarczan magnezu 5 kg + Mocznik 10 kg- dawki na ha. Mogę tym opryskać na raz czy rozdzielić skracanie z T1. Regulacja spóźniona bo kolanko 1,5- 2 cm nad węzłem krzewienia. Od 3-4 tygodni nie ma możliwości wyjechania opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Witam, możecie polecieć jakiś fungicyd na jeden zabieg w życie, najlepiej gotowy produkt bez mieszanin, i kiedy polecacie zastosować? Czekać na stadium liść flagowy ewentualnie początek kloszenia? W tamtym roku robiłem jeden zabiezabieg propico i corbel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Witam, czy taka zupka nie zaszkodzi pszenicy : Tilt turbo 0,8+ Mondatak 0,8 + Modan 0,4 + Dr.green zboża 1,5kg +Siarczan magnezu 5 kg + Mocznik 10 kg- dawki na ha. 

 

Nie wiem, czy to tylko zmiana koloru, czy jakies poważniejsze zmiany chemiczne zaszły i środki zadiałąją mocniej/słabiej, ale ja po zrobiemiu mieszanki

 

mocznik + siarczan mg + mikto + grzybowe (talius, input, prochloraz) + moddus otrzymałem roztwór żółty jak zółtro jaja.

kolor najbardziej zażółcał moddus i prochloraz (niemniej nic sie nie ważyło i nie zapychało dysz)

 

ostatni opryskiwacz zrobiłem z takim samym składem chemicznym, ale bez mocznika i siarczanu (mikro dodałem) i juz roztwór był bialutki jak mleko.

 

Ewidentnie jakas reakcja taqm zaszła, a jakiebeda skutki, to porównam nas polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja ostatni robilem siarczan, dr green,mikrowit mangan,molibden,plonwit zboza,medax max ,atak, gwarant ,duet star ,efekty ocenie za pare dni ,.jak na razie nie ma poparzen i przebarwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey01    0

Mam pytanie.

Tydzień temu pryskałem jęczmień ozimy - 1 ha.:  - mocznik 20 kg, siarczan magnezu - 5 kg, modus - 0,5 L, CCC - 0,8 L, Yamato - 1,5 L, Sokół - 0,6 L.

Po trzech dniach końcówki liści zrobiły się żółte a teraz białe.

Czy zbyt dużo składników było w oprysku, oraz których. 

Czy można to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Mam pytanie.

Tydzień temu pryskałem jęczmień ozimy - 1 ha.:  - mocznik 20 kg, siarczan magnezu - 5 kg, modus - 0,5 L, CCC - 0,8 L, Yamato - 1,5 L, Sokół - 0,6 L.

Po trzech dniach końcówki liści zrobiły się żółte a teraz białe.

Czy zbyt dużo składników było w oprysku, oraz których. 

Czy można to naprawić.

naprawić nie naprawisz

poczekaj i sprawdź jaki będzie nowy liść

 

zastrzeżenie to za dużo modusa w sokole masz tebukonazol który również ma właściwości skracające i należy to brać pod uwagę stosując ochronę ze skracaniem,

zastosowałeś maksymalną dawkę sokoła i dołożyłeś jeszcze inny środek grzybobójczy może trochę za dużo jak na jeden raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Tebukonazol w połączeniu z moddusem kumuluje się w końcówkach liści a mocznik potęguje to działanie.Stąd te przypalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ccc w jęczmieniu ozimym mi w tamtym roku zostało trochę cieczy w opryskiwaczy to jęczmień ozimy mi przypaliło że krzewił się od nowa.Dobrze że tylko tyle.Wiec może to efekt tego ccc.Niech ktoś coś powie na temat tego ccc czy można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Panowie jechać z fungicydem i przy tej pogodzie? W nocy prawie 8 stopni a w dzień 15 tylko codzienne przelotne opady i pochmurno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Moim zdaniem jechać jak nie będzie nagle padać. Koledzy, Seguris Opti - dobra opcja na pszenicę? Coś czuję że jak się w końcu ociepli to może być wielkie grzybobranie w tym roku przez te deszcze i wolę w nie szykować większy kaliber w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
actomek    0

Panowie co lepiej zastosować na t2 w pszenicy ozimej ? Częsć pszenica po pszenicy i po rzepaku. N w dwóch dawkach 135 planowana 3 na kłos 50

Adexsar plus w dawce 1,5  za 180netto ha

Boogi xpro w dawce 0,75 + Fandango 0,5 za 165netto ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Witam. Jaki musi być minimalny odstęp pomiędzy zabiegami  jeśli chodzi o skracanie i odgrzybianie?. podobno moddusa nie zaleca się stosować z fungicydami ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

A kto Ci takie bajki naopowiadał? Ja jak mogę to łączę i nigdy nie było z tym żadnych cyrków w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Sprzedawca u którego kupuje środki. Podobno moddus z tebu bądź innymi triazolami może powodować poparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Panowie co lepiej zastosować na t2 w pszenicy ozimej ? Częsć pszenica po pszenicy i po rzepaku. N w dwóch dawkach 135 planowana 3 na kłos 50

Adexsar plus w dawce 1,5  za 180netto ha

Boogi xpro w dawce 0,75 + Fandango 0,5 za 165netto ha

oba bardzo dobre, ale chyba skusiłbym się na to drugie rozwiązanie z powodu 4 substancji aktywnych i ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Sprzedawca u którego kupuje środki. Podobno moddus z tebu bądź innymi triazolami może powodować poparzenia

 

Z taką kombinacją nie wiem. U siebie mieszam go z tiltem i nigdy nie było żadnych problemów. Na pewno nie robiłbym mieszania regulator+fungi+odżywki, ale to dlatego że moim zdaniem im więcej substancji tym mniej przewidywalne działania jakichkolwiek środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj