Polecane posty

metrax12    134

Na jęczmień jary, po Systivie wystarczy sam SDHI lub ze strobiluryną, nie ma konieczności dodawania triazolu, o ile te 2 pierwsze komponenty zwalczają daną chorobę. Oczywiście jak już jest ten triazol w fungicydzie (np. Fandango), to i nawet lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Najprościej byłoby zastosować aviatora  tylko nigdzie go nie ma, może wiesz jaka firma ma go na wyłączność ?

 

Obecnie jak nie pakiety to tylko mieszanki  lub produkty wyłącznościowe typu zantara  można dostać w okolicy, co do mieszanek to też cudów nie ułoży 

NIe wiem jaka firma. ale sądze ze najpredzej sam Bayer. 

Aviatora zamienili na Boogie. 1.5l tego to pełna dawka Aviatora .

Zakup najlepiej internetem jeżeli nie ma w pobliżu.

Np. sklep, który odwiedzam osobiście bo mam pare kilometrów wiec bez obaw ,że firma zryw.

 

http://aptekarolnika.pl/fungicydygrzybobojcze/35530-Boogie_XPRO_400_EC_4_5L.html

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Rozważałem ale ta spiroksamina na liść flagowy, pozostanę przy segurisie będzie doświadczenie na przyszłość...

 

Varianoxpro kusiło najbardziej tylko niestety pakiet z delaro które nie potrzebne mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

a co powiecie  na taką mieszankę na 1ha mondatak 1L+Tebu 1L+Talius 0,15L lub Bumper super 1L+Safir 1L  zastosowanie pszenica jara T1, dodam że siane zboże po zbożu już kilka lat

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

T1 był Duet Start 1l +Mondatak 0,8  czy na T2 może być Tazer 0,5+Soprano 1l i do tego Modus+ccc  lub Medax T+ccc co otym myslićie.Ewentualnie w jęczmieniu ozimym Cerone czy to można zmieszać razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

CCC raczej odpada w zabiegu na liść flagowy, sam Modus albo sam Medax Top. Tazer 0,5 + Safir 0,8 to jest dosyć fajny i skuteczny zabieg, w tych pieniądzach chyba nic konkretniejszego nie da rady zrobić, tak ja uważam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

CCC raczej odpada w zabiegu na liść flagowy, sam Modus albo sam Medax Top. Tazer 0,5 + Safir 0,8 to jest dosyć fajny i skuteczny zabieg, w tych pieniądzach chyba nic konkretniejszego nie da rady zrobić, tak ja uważam. 

 

Czyli mogę to zmieszać razem.A odnośnie tego ccc to nie zadziała czy zaszkodzi.Myślałem o takiej kombinacji;

Tazer+Safir+modus 0,3+ccc 1l

                   lub

                   Medax 0,5+ccc 1l

                   lub                    

                  Cerone  ale tylko w jęczmieniu

 

A za Safir proponują mi własnie to Soprano czy ono może być zamiast Safiru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Safir=Soprano, to to samo, tylko z rozpędu napisałem safir, bo u nas był rok temu safir+tazer i w tym roku bedzie tak samo. 
Co do CCC to nikt CCC na liśc flagowy nie praktykuje, wędzie znajdziesz zalecenia że na liść flagowy idzie sam Modus albo sam Medax. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Safir=Soprano, to to samo, tylko z rozpędu napisałem safir, bo u nas był rok temu safir+tazer i w tym roku bedzie tak samo. 

Co do CCC to nikt CCC na liśc flagowy nie praktykuje, wędzie znajdziesz zalecenia że na liść flagowy idzie sam Modus albo sam Medax. 

 

A odnośnie Cerone jak to wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

samo ccc mieszałem z moddusem tylko w pszenicy do 2 kolanka nie później. w jęczmieniu już raczej sam moddus. cerone nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radas17    4

Czy mogę połączyc Mondatak 450 EC z nawozem dolistnym ZBOZA FORTE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
Napisano (edytowany)

a co powiecie  na taką mieszankę na 1ha mondatak 1L+Tebu 1L+Talius 0,15L lub Bumper super 1L+Safir 1L  zastosowanie pszenica jara T1, dodam że siane zboże po zbożu już kilka lat

bumper super 1l + safir 0,5l styknie spokojnie

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Szkoda kasy na kristalon. Przerabiałem temat i doszedłem do wniosku że lepiej wrzucić dobre mikro. 

Track w jakiej cenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja dopiero dzis zaczałem w pszenicy  t1 plus skracanie

0,5imput+ 0,7 prochloraz+0,13 talius+0,33 moddus+mocznik+siarczan magnezu+odżywka npk i mikro.

 

MAm tylko nadzieje, ze w nocy temperaturanie spadnie za bardzo, zeby to zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mnie dziwi takie rozumowanie że jak spadnie temperatura kilka godzin po zabiegu to nie zadziała... Przecież roślina wciągnie substancje i w kolejnych dniach będzie je rozkładała. Czemu ma nie działać? Chyba że pociągnie kilka dni zimna to rozumiem albo że oprysk zmyje ale że nie zadziała bo temperatura spadła na kilka godzin? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Nie tyle nie zadziała co pszenica może zżółknąć przy takiej zupie i niskich temperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Ja pryskałem tydzień temu tilt plus mirage plus ccc i poprzypalane końcówki liści. także uważajcie na te wieloskladnikowe zupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co innego temperatury w dzień 5 stopni a w nocy 1 a co innego dzień 10-13 a noc 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

 

Co powiecie na taki miks na Jantarkę , T1

Mondatak 1 l 

Corbel 0,4 l

Heltrin 250 (generyk moddusa ) 0,3 l

Stabilan 1 l

Siarczan magnezu 5 kg

Mocznik 5-7 kg , tak tyko na zwiększenie przyczepności 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
Napisano (edytowany)

Czy połączenie Tazer 0,4l/ha + Safir 1l/ha sprawdzi się w zabiegu t2 na pszenżyto i pszenice ? Czy azoksystrobina ma sens stosować  na pszenżyto ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Co będzie lepsze na T2

Tacata Duo 1l + Gwarant 0,5l

Safir 0,8l + Acanto 0,3l + Gwarant 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeśli Acanto to za mała dawka, 0,4-0,5, gwarantu też można by podciagnąć na te 0,6-0,7


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj