Polecane posty

pawelol111    1342

Mam Duett Star i Bumper Super. Można pomieszać oba środki w ilości po 0,5l tego i tego specyfiku na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

a nie taniej było sam Tilt Turbo? dwa razy więcej morfolin i więcej triazola?

Po pół tego i tego to słabe będzie mocno chyba, bynajmniej mi się tak wydaje. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

No dobra, a czy to poniżej to septorioza paskowana liści? Coraz więcej tego widzę i się martwię, może dziś T1, dorzucić coś do propikonazolu,fenpropidyny i prochloraz?

To nie jest septorioza, tylko reakcja fizjologiczna roślin na przymrozki i chłody które nie dają spokoju.

 

Potwierdzeniem septoriozy szukaj zawsze czarnych zarodników (piknidi) tutaj masz przykład https://www.instagram.com/p/BSiaLaVl_YX/?taken-by=niszczyk . Septorioza w tym momencie nie jest zagrożeniem dopóki temperatura powietrza nie przekroczy 7C, pomimo dobrej wilgotności do rozwoju septrioza wymaga wyzszych temperatur .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie wczoraj ze względu na pogodę bezwietrznie i temp. około 12 stopni od 11 do 18 pryskałem takim kojtajlem tilt 1l + atak1l + siarczan magnezu + 0,4 medax max + 1l CCC i teraz moje pyanie bo od 22 przyszedł deszcz taki słaby ale jednak, dopiero o 9 polało mocniej. Wtopiłwm kase czy jednak zadziałała oprysk w nocy temp około 7 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam Duett Star i Bumper Super. Można pomieszać oba środki w ilości po 0,5l tego i tego specyfiku na ha?

Wydaje mi się że w tej mieszance będzie za mało morfoliny i prochlorazu do skutecznego działania. Nie wiem jak z triazolami, może nawzajem się uzupełnią.

W bumperze super i tilcie jest ten sam triazol

W duecie jest lepszy triazol, a morfolina lepiej działająca zabezpieczająco i trochę na septorioze i rdze. W tilcie morfolina doskonale działa wyniszczająco.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html

Z tej tabeli wynika że tocata duo (epoksykonazol + krezoksym metylowy) ma całkiem fajne działanie. Tylko dlaczego według tabeli ta mieszanka nie działa na fuzariozy a sam epoksykonazol wykazuje działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Panowie wczoraj ze względu na pogodę bezwietrznie i temp. około 12 stopni od 11 do 18 pryskałem takim kojtajlem tilt 1l + atak1l + siarczan magnezu + 0,4 medax max + 1l CCC i teraz moje pyanie bo od 22 przyszedł deszcz taki słaby ale jednak, dopiero o 9 polało mocniej. Wtopiłwm kase czy jednak zadziałała oprysk w nocy temp około 7 stopni?

 

Zgodnie z tym co mówi producent wystarczy 1 godz po zabiegu żeby substancja się wchłonęła przez roślinę.  Jeśli pryskałeś o 18 a deszcz dopiero padał o 22 to spokojnie powinien działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wydaje mi się że w tej mieszance będzie za mało morfoliny i prochlorazu do skutecznego działania. Nie wiem jak z triazolami, może nawzajem się uzupełnią.

W bumperze super i tilcie jest ten sam triazol

W duecie jest lepszy triazol, a morfolina lepiej działająca zabezpieczająco i trochę na septorioze i rdze. W tilcie morfolina doskonale działa wyniszczająco.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html

Z tej tabeli wynika że tocata duo (epoksykonazol + krezoksym metylowy) ma całkiem fajne działanie. Tylko dlaczego według tabeli ta mieszanka nie działa na fuzariozy a sam epoksykonazol wykazuje działanie?

Pójdzie 0,8Duett Star i 0,8 Mirage. 3 substancje i pełne spektrum działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

U mnie też pójdzie duet star z tym że 1l i ok 0,8 mondataku.

Ponawiam pytanie. Stosował ktoś tilmor w pszenicy ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

U mnie jak pogoda pozwala to lecę tilt turbo 0,6 i mirage 0,8. na T2 planuję na lepsze pola seguris opti, na słabsze menare, dobra opcja?

​Tilmor ma rejestracje tylko na rzepak, na zboża jest tyle innych opcji że moim zdaniem nie ma co nawet kombinować. ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tilmor miał rejestrację w pszenicy, chyba od niedawna jest z etykietą tylko na rzepak. Zaszkodzić nie zaszkodzi, jedynie w ewidencji zabiegów trzeba jakoś to ambitnie rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

to nie atak tylko normalnie pytanie

po co gwarant do wirtuoza? prochloraz z wirtuoza dobrze zwalcza septorioze do tego dodatek tebu ktore tez zwalcza

a ten chlorotatonil tak sobie radzi sobie z septorioza wiec jakos to nie gra

pozatym t1 to podstawa i maczniak w pierwszej kolejnosci. a wirtuoz ma substancje na wszystkie choroby .  dobrze mowie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Niby kiedy to Tilmor miał rej. w zbożach, bo jakoś sobie nie przypominam...

 

Ręki sobie uciąć nie dam, ale coś było na rzeczy, szefostwo wrzucało to jakiś czas wstecz do zabiegów w pszenicy ze starych zapasów, choć rejestracja na zboża już wygasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tilmor raczej nie miał nigdy rej. w zbożach w Polsce.. ale stosowanie go w pszenicy np. na kłos może być (oczywiście z prawnego punktu widzenia zabronione) Traper też miał rej. tylko w rzepaku, a identyczny Prosaro tylko w zbożach. Pamiętam że sam kiedyś dolewałem Prosaro w rzepaku, jak brakło Trapera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy mogę zrobic taka mieszanine capalo 1,5 l + medax max 0,4 kg + 1 l ccc

Możesz bez obaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Czy na T1 w pszenicy ozimej dobrym rozwiązaniem jest Toben (tiofanat metylu) + Kendo (cyflufenamid)? stanowisko po rzepaku odmiany Arkadia i Skagen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Tylko że już mam to kupione to może coś dołożyć do tego żeby rozszerzyć zakres działania, albo zostawić te środki na T2 a teraz polecieć czymś lepszym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

tiofonat w t1 napewno sie nie przyda. zostaw to na t3 jezeli planujesz

 

musisz cos dac na podstawe zdzbla , ja bym dal czysty prochloraz albo flusilazol.     pczekaj az ktos obcykany bardziej ci doradzi, oczywiscie dajesz do tego to swoje kendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

czemu fandango nie jest polecane na t2? chodzi o to ze w podobnej cenie mozna zlozyc cos lepszego na t2?

sprawdzi sie w mono kulturze wirtuoz na t1 a potem fandango w pelnej dawce na t2/t3? hondia w mono siana po pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

to nie atak tylko normalnie pytanie

po co gwarant do wirtuoza? prochloraz z wirtuoza dobrze zwalcza septorioze do tego dodatek tebu ktore tez zwalcza

a ten chlorotatonil tak sobie radzi sobie z septorioza wiec jakos to nie gra

pozatym t1 to podstawa i maczniak w pierwszej kolejnosci. a wirtuoz ma substancje na wszystkie choroby .  dobrze mowie czy nie?

Według mnie nie. 

Swoje wnioski opieram na tabeli AHDB  i informacjach z badań, do których dotarłem. Mało jest w sieci na ten temat, więc mogę się mylić. 

Prochloraz jest substancją najlepiej radzącą sobie z chorobami podstawy źdźbła. Ma ocenę 4 w skali 5. Natomiast w walce z Septoriozą według tabeli jest cienki, zaledwie 1 na 5, czyli bardzo słabo, tak samo na mączniaka. Jakby był taki dobry na mączniaka, septorioze i łamliwość, to wystarczyłoby dać tylko Mondatak, czy tam Mirage. Przecież to najtańszy ze środków. Ale niestety nie. 

Cloratalonil na mączniaka też słabo działa, ale za to świetnie sobie radzi z Septoriozą -  4  w skali 5, dlatego Gwarant może okazać się skuteczny w odmianach podatnych na tę chorobę. 

A znowu tebukonazol świetnie sobie radzi z rdzą żółtą i brunatną oraz chorobami kłosa. (a więc T3 ew. T2)  Nikt tutaj nie daje Tebu na T1, bynajmniej nie czytałem takiego posta. 

Ale jak jest naprawdę, nie wiem, bo ja żadnych badań nie prowadzę. 

Niech się ktoś mądrzejszy wypowie i wyprowadzi mnie z błędu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Podeślij link jak możesz do tej tabeli AHDB.
Ja jedynie znam HGCA. Więc może coś znajdę nowszego w AHDB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj