Polecane posty

wilhelm    408

Ewentualnie na T1 Unix + Fandango, zwłaszcza w Juliusie podatnym na łamliwość.. Tylko że to sie nie kalkuluje, Fandango trzeba by min. 0,5 l. + Unix 0,5-0,6 kg/ha. a to już drożyzna.. Chociaż, porównując cenowo do np. Boogie czy Capalo w max. dawkach, może nawet podobnie wyjdzie... Zależy jeszcze, jaki "rabat" można uzyskać na te środki z kończącym się terminem ważności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Dzięki Artis za pomoc. Z tego co piszesz wynika:

T1 Unix 0,7kg + Tilit Turbo 0,7l

T2 Fandango 1l

T3 Tebu 1l + Topsin 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Seguris i Olympus odpadają z racji dostępności aby opakowań 20l... Mam lekko ponad 6ha pszenicy i pszenżyta dlatego wyszło mi coś takiego:

T1 Unix 0,7 kg + Fandango 0,5l + Ammo super 0,1l + Modus 0,4l + Siarczan magnezu (5%) + Mocznik (6%)

T2 Fandango 1l + Siarczan magnezu (5%) + Mocznik (6%)

T3 Tebu 1l + Topsin 1l + Ammo super 0,1l + Siarczan magnezu (5%) + Mocznik (6%)

 

Unix i fandango dostępne po 5kg/5l cena środków to 75% ceny sklepowej.

 

Klasa ziemi: 4,

przedplon: rzodkiew oleista

Nawożenie: N1 - 200kg/ha saletry i 100kg/ha kizerytu, tydzień temu poszła druga dawka azotu N2: 150kg/ha mocznika oraz 100kg/ha saletry, Planowane N3 na poziomie 100kg/ha mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

O opinie na temat Delaro zapytaj po żniwach :D

spoko sam wtedy bede znał odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Wiem że najlepsze końcówki eżektorowe to dwustrumieniowe. Ale takowych nie posiadam  :(

Mam min.  eżektorowe żółte,   ale też kropla dość spora, 

Czy nadadzą się do Fungicydów czy lepiej jechać na zwykłych drobnokroplistych płaskostrumienówkach ?? tylko ten wiatr.... 

Jakich używacie na T1? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Jak zareaguje prochloraz + tilt na niskie temperatury i codzienne opady? I jak by zareagowało ccc + moddus? Połączyć te zabiegi? W nocy temperatura spada nawet do 2 stopni, w dzień od 5 do 9.

 

Widać mączniaka, nie jestem pewien co do łamliwości ale pszenica na gwałt do skracania a pogoda do duszy... Prognozy nie napawają optymizmem bo codzienne deszcze i parę okienek pogodowych. 

 

Podkarpackie, granica ze Słowacją ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie bede mieszał siarczan magnezu z fungicydem i odzywka w plynie w jakiej kolejnosci to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Najpierw siarczan, potem mikro i na koniec powoli fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Ale temperatura nie sprzyja zabiegom bo poniżej 5 stopni to tylko strata kasy paliwa i czasu a jeszcze prawie każdej nocy jest na minusie.u mnie dziś było -1,8 tyle czujka wyłapała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Dzieki panowie. Zostalo mi 5 litrow ccc w tym roku konczy sie termin waznosci i musze go wypryskac zyto juz jest duze ale moze pod koniec tygodnia bym tym opryskal 3 ha? Nie zaszkodzi to zbozu? Bo jest juz wieksze niz w zaleceniu i czy moze cos usztywnic jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

A jak wygląda u Ciebie sytuacja z kolankami ?.Faza 2 kolanka jest aż do czasu gdy 3 jest nad nim 2 cm więc teoretycznie raczej jeszcze nie jest za późno . Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi Ale efekt skrócenia będzie mniej widoczny niż jakbyś pryskal na 1 kolanko.

Edytowano przez Romanzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Właśnie chodzi mi o to żeby tylko nie zaszkodziło bo jam mam wywalić oprysk to wole go wypryskac a moze akurat cos pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Ja np będę jutro pryskal żyto ccc. Moim zdaniem to nie zaszkodzi a pogody są tak dziwne że nie wiadomo czy będzie na to lepszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie 1l CCC +5kg siarczan MG + 2kg Intermag PLONVIT PHOSPHO rozkrzewiło na MAX , moim zdaniem ta receptura rozkrzewia najbardziej i zboże ciemne , miałem place co było mega żedkie zboze a teraz nie widać ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Koza, czyli N nie trzeba do krzewienia, wystarczy trochę siarczanu mg, odrobinę fosforu na listek i będzie git...? acha, no i oczywiście liter CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Dzieki panowie. Zostalo mi 5 litrow ccc w tym roku konczy sie termin waznosci i musze go wypryskac zyto juz jest duze ale moze pod koniec tygodnia bym tym opryskal 3 ha? Nie zaszkodzi to zbozu? Bo jest juz wieksze niz w zaleceniu i czy moze cos usztywnic jeszcze?

 

To weź mi to sprzedaj, zamiast wylewać albo pryskać na oślep, będę miał na przyszły rok, chyba że przemarzło, to nie chcę :wacko:

Nie wiem kto te daty ważności wymyśla.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak nie ma dużej presji to powinno wystarczyć, prochloraz dość dobrze zabezpiecza podstawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Kiedyś ktoś podawał w takiej kolejności i ja też tak robiłem :)

 

1.. Nawóz mineralny

2..Nawóz mikroelementowy

3.. Formy ŚOR WP i WG

4..Następnie SC

5.. Później formy EC, EG, EW i SE

6..W następnej kolejności formy SL, SP i SG

7.. Na koniec dodajemy adiuwant

 

odnosnie pkt np.4 jezeli mam formulacje sc dla srodka grzybobójczego,antywylegacza i insekcydu to jaka kolejnosc

a ogólnie mieszacie cos na grzyba,anty i insekcyd czy jedziecie osobno?

kiedys ktos mi mowil zeby insekcydu nie mieszac bo moze nie zadzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj