Polecane posty

tomekZ058    135

na mączniaka i to jeszcze w Arkadii lepszym rozwiązaniem będzie mieszanka Tilt Turbo 0,8+Mirage 0,8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Jeżeli na T1 dam Duett Star + prochloraz to na T2 mogę dać Safir + Gwarant? Będzie 2x epoksykonazol z Duettu i Safira i zastanawiam się, czy tak po prostu można i czy jest sens.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

Panowie na Pszenżyto ozime gringo:

T1 Duett star 1l+mirage 0.5l

T2 Duet ultra 0.6l

Czy da radę dobrać lepszą ochronę w tej kasie?

Myślę, że na T2 lepsze będzie Safir 0,9l + Gwarant 0,8l. Cena - 105zł/ha. Epoksy wyjdzie tyle samo s.a/ha, a chlorotalonil zrobi lepszą robotę niż tiofanat.

Jeśli przedplon zbożowy to dobrze by było, żebyś dorzucił choć z 0,2l prochlorazu do T1.

 

Chodzi Ci o zwiększenie dawki mirage ? 225g prochlorazu trochę mało pewnie ?

 

W zeszłym roku dostało tylko bumper w pełnej dawce widac było porażenia i uleciało 5.5-6t/ha w tym roku łącznie dostanie 140N z wiosny i do tego jakieś dolistne i chciał bym je jakoś lepiej ochronić i mimo że mam pewne ogranieczenie chciał bym zastosować T1 i T2/T3 łącznie.

No trochę mało tego prochloazu. Te 0,7 litra wypadałoby dać.

Z łącznym T2/T3 jest ten problem, że albo opóźniasz ochronę liści, albo zbyt wcześnie chronisz kłos. Tym bardziej przy mocno ograniczonym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Zgodnie z zaleceniem Ac Milana i Reala Madryt  na T2 pójdzie Artea plus Acanto

Więc na T3 zostaje mi Tebukonazol... pytanie się nasuwa co do niego dorzucić? czy wystarczy sam tebu na ochronę kłosa? a jak dorzucić to co i w jakiej dawce? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Dzięki, już zamawiam. Faktycznie tiofant dobry na kłos, już mi ktoś o tym wspominał. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Co się dzieje z tym pszenżytem
Robi się żółte jakby zamieralo nie mam pojęcia od czego bo na wiosnę tylko azot poszedł w dawce 250kg saleteosan 30 a herbi i fungi nie wjechałem jeszcze jest tak na 3 kawałka , na słabszej ziemi ale na jednym to jest dobry kawałek a też takie coś występuje

post-169317-0-63026300-1492266596_thumb.jpg

post-169317-0-91280900-1492266675_thumb.jpg

post-169317-0-48882200-1492266742_thumb.jpg

post-169317-0-51788200-1492266848_thumb.jpg

post-169317-0-22259700-1492266997_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę mało tego prochloazu. Te 0,7 litra wypadałoby dać.

Z łącznym T2/T3 jest ten problem, że albo opóźniasz ochronę liści, albo zbyt wcześnie chronisz kłos. Tym bardziej przy mocno ograniczonym budżecie.

 

A biorąc pod uwagę 2 zabiegi z którego najmniej szkodliwie było by zrezygnować? Pszenżyto jest prowadzone na 6t/ha dostanie 140N.

Ewentualnie jaką T2/T3 proponował byś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819

Co się dzieje z tym pszenżytem

Robi się żółte jakby zamieralo nie mam pojęcia od czego bo na wiosnę tylko azot poszedł w dawce 250kg saleteosan 30 a herbi i fungi nie wjechałem jeszcze jest tak na 3 kawałka , na słabszej ziemi ale na jednym to jest dobry kawałek a też takie coś występuje

 

jakie ph, jaka zasobność? Tutaj nie ma wróżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

A biorąc pod uwagę 2 zabiegi z którego najmniej szkodliwie było by zrezygnować? Pszenżyto jest prowadzone na 6t/ha dostanie 140N.

Ewentualnie jaką T2/T3 proponował byś ?

Na pewno lepiej będzie zabezpieczyć liście i zrezygnować z T3, niż robić T1, przerwać ochronę, a potem jechać z T3. Przy dobrej(!) pogodzie dwa zabiegi w pszenżycie w zupełności wystarczą.

 

Co do ochrony T2/T3 to musiałbyś opóźnić trochę zabieg (w porównaniu do normalnego T2) i najlepiej dodać chociaż z 0,6l tebukonazolu. Podniesie to jednak koszt Twojej ochrony o jakieś 30 zł/ha. Jeszcze weź sobie zobacz tutaj na opracowanie @losktosa. Fajnie opisany jest zabieg T2/T3 z dawkami. We wcześniejszym wpisie są opisane T1 i T2.

 

Ale z drugiej strony jak masz dokładać te ok. 30 zł/ha do T2/T3, to wolałbym zrobić normalne T1 i T2 w odpowiednich terminach, mieszcząc się w Twoim początkowym budżecie. A potem w razie potrzeby zrobić te T3 samym tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Panowie w poniedziałek opryskłem herbicydem a wczoraj fungicydem a dziś pryskałem moddusem czy to nie zaszkodzi? Czy nie spali zyta? W poniedziałek jeszcze siałem przed opryskiem 2 dawke N w formie saletry. Bo byłem zmuszony pryskać bo co chwile pada a dziś i wczoraj była pogoda teraz już pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Po zabiegu fugi + odżywki spadł deszcz.Zaczołem o13 skończyłem 16 deszcz zaczął padać o18, będzie coś z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

pH koło niecałych 6 było poszło wapno sól potasowa polifoska i suoerfosfat zgodnie z zaleceniami z analizy

Teraz planuje dać 100kg mocznika na ha będzie wystarczająco? I do t1 i T2 planuje dać siarczan i mikro z makro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Z fungi coś będzie, gorzej z odżywkami niektóre to sporo czasu potrzebują 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pH koło niecałych 6 było poszło wapno sól potasowa polifoska i suoerfosfat zgodnie z zaleceniami z analizy

 

Teraz planuje dać 100kg mocznika na ha będzie wystarczająco? I do t1 i T2 planuje dać siarczan i mikro z makro

kiedy to wapno dałeś i jakie?

proponuję wapnovit w maksymalnej dawce - dwie dawki w odstępie 2-wóch tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Pszenzycie jarym dublet czy mogę zastosować oprysk sekator +axiel 100ec  jak mozna to w jakiej dawce?

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

kiedy to wapno dałeś i jakie?

proponuję wapnovit w maksymalnej dawce - dwie dawki w odstępie 2-wóch tygodni

Można dodać do t1 czy samym jechać bez żadnych dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

pszycha1 i kamil te kropki na liściach to wina gradu, a nie choroby. Na mączniaka w Arkadii za 140 brutto stosuje w tym roku 1 l ceando i 0,2 corbela. W poprzednim stosowałem w obniżonej dawce boogie z dodatkiem taliusa. W tym roku mamy dużo deszczu i ma byc jeszcze więcej,  więc stosuję górne dawki fungi plus maksymalne skracanie i usztywnianie. Dobrze, że choć nie za gęsta w tym roku pszenica, bo przy dużych opadach może być problem z dowiezieniem jej w pionie do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam mam jęczmień ozimy jest bardzo ładny i gęsty chciałbym go dobrze ochronić bo się bardzo dobrze zapowiada co polecacie na ten jęczmień myślałem o takiej kombinacji mondatak tak 0,9 tarcza łan 0,8 lotus 0,4 czy to było by ok czy słabo proszę o jakie  spostrzeżenie pszenice też chce taka mieszanka zrobić bedzie ok ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym pszenżytem

Robi się żółte jakby zamieralo nie mam pojęcia od czego bo na wiosnę tylko azot poszedł w dawce 250kg saleteosan 30 a herbi i fungi nie wjechałem jeszcze jest tak na 3 kawałka , na słabszej ziemi ale na jednym to jest dobry kawałek a też takie coś występuje

daj miedź, mangan cynk i siarczan mg powinno pomóc

Witam mam jęczmień ozimy jest bardzo ładny i gęsty chciałbym go dobrze ochronić bo się bardzo dobrze zapowiada co polecacie na ten jęczmień myślałem o takiej kombinacji mondatak tak 0,9 tarcza łan 0,8 lotus 0,4 czy to było by ok czy słabo proszę o jakie  spostrzeżenie pszenice też chce taka mieszanka zrobić bedzie ok ?? 

zamiast tarczy daj epoksy też triazol ale dołożysz z 20 zł ale będzie lepiej

Witam mam jęczmień ozimy jest bardzo ładny i gęsty chciałbym go dobrze ochronić bo się bardzo dobrze zapowiada co polecacie na ten jęczmień myślałem o takiej kombinacji mondatak tak 0,9 tarcza łan 0,8 lotus 0,4 czy to było by ok czy słabo proszę o jakie  spostrzeżenie pszenice też chce taka mieszanka zrobić bedzie ok ?? 

zamiast tarczy daj epoksy dołożysz 20zł do zabiegu ale napewno będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ile tego epoksy i czy wtedy to bedzie dobry zabieg???? i czy na tym zakończyć grzybówkę czy zrobić t 2 ????? jesli tak to kiedy i czym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zgodnie z zaleceniem Ac Milana i Reala Madryt  na T2 pójdzie Artea plus Acanto

Więc na T3 zostaje mi Tebukonazol... pytanie się nasuwa co do niego dorzucić? czy wystarczy sam tebu na ochronę kłosa? a jak dorzucić to co i w jakiej dawce? 

Żeby lepiej brało fuzariozy to tiofanat lub prochloraz, jak septoriozy to można epksykonazolu dodać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile tego epoksy i czy wtedy to bedzie dobry zabieg???? i czy na tym zakończyć grzybówkę czy zrobić t 2 ????? jesli tak to kied

100 g substancji bedzie git,  t2 daj to tebu jak chcesz tanio i ew topsinu potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Czyli zostaje Topsin. Dzięki milanreal.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj