Polecane posty

Na T2 zakupiłem już Artea 330 i Tebukonazol, wystarczy?, czy coś jeszcze dorzucić? To również trzy mocne substancje, tylko tyle że wszystko Triazole, chciałem coś dorzucić z innej grupy, ale nic ciekawego sam nie wymyśliłem. 

kup jakąś azoksystrobinę lub pikoksystrobinę i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287


Tebu zostaw na ewentualne T3, dorzuć Acanto albo Amistar jeśli masz problem z rdzą żółtą.

O to chodzi, że nie wiem czy będzie problem z chorobami a jak już to nie wiem z jakimi, gdybym wiedział co mi wyskoczy to zdecydowanie łatwiej by było dopasować środek. Chcę prewencyjne zabezpieczyć pszenicę przed chorobą grzybową. W razie czego Amistar też mam, na fasolę kupiłem, więc jest pod ręką.

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

kup jakąś azoksystrobinę lub pikoksystrobinę i po sprawie.

To odrzucić Tebu na korzyść azoksystrobin? czy po prostu dorzucić do  tego składu Acanto albo Amistar. Tebukonazol ma wysoką ocenę w walce z żółtą rdzą, brunatną rdzą , a także jako tako z ochroną kłosa. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

no zostaw sobie tebu na T3, zrób artea 0.5 + 0.4-0.5 strobi i po sprawie.

łokej, tak zrobię. 

 

A  jakich rozpylaczy używacie do fungicydów i dlaczego? 

Szukałem materiałów na ten temat i trudno cokolwiek sensownego, jednoznacznego znaleźć. Wszystkie fungicydy zaleca się dozować drobnokropliście. Pytanie jakie rozpylacze spełniają ten wymóg? 

Posiadam 4 zestawy rozpylaczy:

eżektorowe niebieskie

eżektorowe żółte 

http://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-ezektorowy-021108MS/118

 

płaskostrumieniowe niebieskie

płaskostrumieniowe żółte 

http://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-plaskostrumieniowy-uniwersalny-03110/122

 

Widzę jak używam, że eżektory to krople grube, nawet producenci te krople określają jako grube - ekstremalnie grube

Więc pryskać zwykłymi płaskostumienówkami?

czy żółty eżektor będzie dobry?

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

Panowie na Pszenżyto ozime gringo:

T1 Duett star 1l+mirage 0.5l 

T2 Duet ultra 0.6l 

Czy da radę dobrać lepszą ochronę w tej kasie?

Myślę, że na T2 lepsze będzie Safir 0,9l + Gwarant 0,8l. Cena - 105zł/ha. Epoksy wyjdzie tyle samo s.a/ha, a chlorotalonil zrobi lepszą robotę niż tiofanat.

Jeśli przedplon zbożowy to dobrze by było, żebyś dorzucił choć z 0,2l prochlorazu do T1.

 

Do slawek2209, dzięki kolego za odpowiedź!

Czyli zakupię Fandango.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ jakieś 6, może 7 lat temu w pszenicy ozimej na T2 stosowałem mieszaninę Artea 0,4l + Amistar 0,6l ( była to mieszanina zalecana przez producenta tych środków ). Teraz porównując taką mieszankę z np: Fandango, to co byłoby korzystniejsze?

Myślę, że najlepszym kompromisem jakość/cena będzie 0,8l Safiru + 0,5l Acanto. 150 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Co to za choroba? Pszenica oz. Nelson. Zboże po zbożu już parę lat. Tutaj stanowsko po Jęczmieniu jarym. [galleryimg=686297]

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

 trochę wygląda na żerowanie jakiegoś owada z ewentualnym brakiem magnezu i być może jakiegoś mikroskładnika

 

ja mam coś podobnego na pszenicy jarej, ale z mniejszym nasileniem małe dziurki na wylot plus wybielałe liście jak po żerowaniu skrzypionki


Panowie na Pszenżyto ozime gringo:

T1 Duett star 1l+mirage 0.5l 

T2 Duet ultra 0.6l 

Czy da radę dobrać lepszą ochronę w tej kasie?

 

zależy na jaki plon celujesz 

ale 
T2 - moim zdaniem nie warto lepiej dać więcej samego Safira, jesli chcesz aby było tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

To jest przyważnie na wyrośniętej pszenicy miejscami a na mniejszej tego niema.

a czym pryskałeś może coś przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

Witam pogoda jaka jest każdy widzi i nie zrobiłem jeszcze ani chwasta ani drugiej dawki azotu (Rsm) a tu juz pszenica i pszenżyto po 20 cm i skracanie też już czas robić i tu moje pytania czy jak zrobie pierwszego możliwego dnia oprysk na chwasty drugiego rsm a trzeciego skracanie czy to nie bedzie za duży szok dla roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

to jakimi końcówkami pryskacie fungi?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521

to jakimi końcówkami pryskacie fungi?

Inżektorowe-dwustrumieniowe,na innych się nie da bo prawie zawsze wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Prawdą jest że pszenica może krzewić się nawet do czerwca.. z tą tylko jedną, malutką różnicą, że tworzy wtedy źdźbła płone, a nie produktywne... "fahufcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

witam. co lepsze będzie na mączniaka  [ pszenica arkadia ]   capalo   czy duet star + mirage 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jakie inże.. co?

Chyba eżektorowe :ph34r:

(eżektor -  urządzenie wywołujące spadek  ciśnienia w przewodzie z cieczą, w celu umieszczenia w tym  przewodzie dodatkowej porcji gazów), ale ja nie od mądrzenia.

 

No mniejsza o pojęcia, w każdym razie eżektorowe lub jak kto woli antyznoszeniowe to gruboklopiste a nawet extremalnie grubokropliste, więc nie drobnokropliste!!!! Stosujecie te końcówki i jest ok? nie mówię tu o specjalistycznych dwustrumieniowych drobnokroplistych, bo tylko jedna firma je dostarcza i są drogie, ale mam na myśli eżektory polimerowe, ewentualnie ceramiczne (wszystkie nawet żółte i te dwustrumieniowe do krople grube i ekstremalnie grube) Pryskacie nimi fungicydy  i jest ok?

 

Bo z dostępnych drobnokroplistych końcówek to zwykłe płaskostrumieniowe  albo wirowe spełniają normę drobnej kropli, nawet niebieska płaskostrumieniówka ma kroplę 3-krotnie mniejszą od żółtej eżektorowej, która od niebieskiej różni się wydatkiem cieczy a zatem możliwością pracy na większym ciśnieniu.

Jeżeli pryskacie fungi na żółtych eżektorach i jest to zabieg wystarczająco skuteczny, to nie było tematu. Ale potrzebuję rzetelnej odpowiedzi.


witam. co lepsze będzie na mączniaka  [ pszenica arkadia ]   capalo   czy duet star + mirage 

 

Prochloraz nie na mączniaka.

O niebo lepszy sam Capalo, trzy różne grupy w tym metrafenon, cacy. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na T2 lepsze będzie Safir 0,9l + Gwarant 0,8l. Cena - 105zł/ha. Epoksy wyjdzie tyle samo s.a/ha, a chlorotalonil zrobi lepszą robotę niż tiofanat.

Jeśli przedplon zbożowy to dobrze by było, żebyś dorzucił choć z 0,2l prochlorazu do T1.

Chodzi Ci o zwiększenie dawki mirage ? 225g prochlorazu trochę mało pewnie ?

 

 trochę wygląda na żerowanie jakiegoś owada z ewentualnym brakiem magnezu i być może jakiegoś mikroskładnika

 

ja mam coś podobnego na pszenicy jarej, ale z mniejszym nasileniem małe dziurki na wylot plus wybielałe liście jak po żerowaniu skrzypionki

 

zależy na jaki plon celujesz 

ale 

T2 - moim zdaniem nie warto lepiej dać więcej samego Safira, jesli chcesz aby było tanio

 

W zeszłym roku dostało tylko bumper w pełnej dawce widac było porażenia i uleciało 5.5-6t/ha w tym roku łącznie dostanie 140N z wiosny i do tego jakieś dolistne i chciał bym je jakoś lepiej ochronić i mimo że mam pewne ogranieczenie chciał bym zastosować T1 i T2/T3 łącznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

witam. co lepsze będzie na mączniaka  [ pszenica arkadia ]   capalo   czy duet star + mirage 

jakie dawki planujesz, oba mają morfolinę więc wszystko zależy od tego ile planujesz dać

Arkadia przy dobrym nawożeniu wrażliwa na mączniaka

 

Capallo - ma dwie substancję skuteczne na mączniaka

 

wszystko zależy od tego ile chcesz wydac Capallo wyjdzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

 

Prochloraz nie na mączniaka.

O niebo lepszy sam Capalo, trzy różne grupy w tym metrafenon, cacy. 

duett star+ prochloraz też trzy różne grupy 

duet star ma 2/3 substancji z capalo

obie kombinacje różnia się tylko dawkami i metrafenon vs prochloraz 

wiadomka metrafenon lepszy na mączniaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na T2 zakupiłem już Artea 330 i Tebukonazol, wystarczy?, czy coś jeszcze dorzucić? To również trzy mocne substancje, tylko tyle że wszystko Triazole, chciałem coś dorzucić z innej grupy, ale nic ciekawego sam nie wymyśliłem. 

W sumie koledzy już wszystko powiedzieli. Nie porównuj triazola który jest interwencyjny do strobiluryn które są zapobiegawcze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

no dlatego zamówiłem już Acanto, dzięki.


A jak z tymi końcówkami eżektorowymi? pryskacie nimi fungicydy, nadają się?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

jakie dawki planujesz, oba mają morfolinę więc wszystko zależy od tego ile planujesz dać

Arkadia przy dobrym nawożeniu wrażliwa na mączniaka

 

Capallo - ma dwie substancję skuteczne na mączniaka

 

wszystko zależy od tego ile chcesz wydac Capallo wyjdzie drożej

w arkadi co rok mam problem z mączniakiem . myślałem dać 0.8 l duetu i 0.8 mirage .   a może macie jakieś inne propozycje najlepiej tak do 150 zł na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj