Polecane posty

ravoj    1274

A ten Tytanit, to co niby ma zwojować ?

Nie wiem, nie pytałem, twierdzi, że to dobry stymulator wzrostu i sprawdza się razem z CCC na dokrzewianie. Nic więcej nie mówił, gdzie będę takiego zacnego rolnika pytał o szczegóły, nie odważyłem się. 

Na T1 wybrałem jednak Prochloraz, Propikonazol i Fenpropidyne. Temat T1 już mam zamknięty.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

też go o to zapytałem, to powiedział, że była późno siana, nie ma rozkrzewień zbyt wiele  i na pewno mu pomoże, bo nieraz tak robił.

Mówię, nie spieram się ze starszymi i bardziej doświadczonymi fachowcami. Skoro tak twierdzi, to może mu pomoże, jeszcze kilka dni mu zostało. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To że późno siana i słabo rozkrzewiona, nie znaczy że do maja będzie się krzewić.. Jedynie można by plantacje okrywać ciemną folią za dnia, tak żeby roślinki zrobić w .uja, że niby jeszcze dzień krótki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Wiem o tym, że po 15 będzie uj z krzewienia, ale nie będę się spierał skoro gość ma 100 razy więcej hektarów ode mnie i większe doświadczenie. Niech tam sobie pryska. Ja pryskałem CCC dwa tygodnie temu.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

 

T1: Palazzo 1,4 l/ha

T2: Megysto  (0,8 l/ha) +   (1,6 kg/ha).

 

FizjoPak 8300 zł / 25 ha powiedźcie czy wart swojej ceny ?

 

Czy nie Lepiej 

T1 Duet Star + Promax 1l+1l

T2 Dobromir (Amistar)+Rekord (0,5+0,8) 

T3 Tebu 1l 

 

Widzę opcja osadkowskiego

Palazzo to samo co capalo ja mam dawkę 1,5l za 145 netto już po rabacie z bonem (capalo) i nie byłbym uzależniony od ich t2 

 

 

 

 

 

 

t2 co myślicie o takich rozwiązaniach:

0,5-0,6 reveller/amistarxtra +safir 0,8l 

0,5l symetra +0,8 safir = 100g strobi 62,5g izopirazam 90g epoksy

0,5-0,6 amistar +0,8l safir +750g mancozeb zamiast 1l gwarantu?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

To że późno siana i słabo rozkrzewiona, nie znaczy że do maja będzie się krzewić.. Jedynie można by plantacje okrywać ciemną folią za dnia, tak żeby roślinki zrobić w .uja, że niby jeszcze dzień krótki :D

A wiesz??? Jak chłop taki rozgarnięty, może trzyma ją pod kocem do południa :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

O widzisz, a u mnie dopiero drugi pęd robi. Drugi świat i przeskakuje fazy rozwojowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Do slawek2209, dzięki kolego za odpowiedź!

Czyli zakupię Fandango.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ jakieś 6, może 7 lat temu w pszenicy ozimej na T2 stosowałem mieszaninę Artea 0,4l + Amistar 0,6l ( była to mieszanina zalecana przez producenta tych środków ). Teraz porównując taką mieszankę z np: Fandango, to co byłoby korzystniejsze?

Wyższa dawka strobi nie za wiele zdziała jeśli idzie w parze słabszy triazol.Fandango ma protiokonazol i jest mocniejsze na septoriozy.Amistar i Artea głównie zwalczają rdze i słabiej septorioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Byłem zlustrować Arktisa sianego 27 września po rzepaku, bezorkowo, i po rozcięciu źdźbła wzdłuż, okazuje się że wierzchołek kłosa znajduje się ok. 1 cm nad węzłem krzewienia... idealna faza do zastosowania CCC.. W sobotę ma być cieplej, więc może pojadę tą pszenicę chociażby samym CCC, żeby zbytnio nie uciekła w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

Witam, czy połączenie herbicydu z fungicydem będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ pogoda słaba a terminy gonią? I jaki tańszy środek polecacie na T1 w pszenicy ozimej?

 

Edytowano przez cezar0808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie nie jest zbyt gęsto... Silne ok 100kg/ha i z powodu suszy we wrześniu wychodziło chyba ze 3tyg... Wiosną mimo wczesnej dawki N (200kg) nie pokrzewilo się za nadto... Stanowisko 1/2 po osie 1/2 po lubinie... Widać jak ręką odciął gdzie co było...

Dzięki za odp. Pojadę samym tebu przy t2... 200g s.a. Wystarczy?

W życie najwięcej bałaganu może rdza brunatna zrobić, w ubiegłym roku suchym na najgorszych kawałkach dałem propikonazol i było to samo co na polu z mieszaniną tebu+amistar. Więc wystarczy.

 

Milanreal, to jak u mnie zboża nie było na kawałku ponad 3 lata, to może nie ma co iść w koszty z tymi fungicydami. Prochloraz nie drogi to pójdzie i pewnie   Duet Star albo Tilt Turbo po 0,7l/ha - chyba  TIlt będzie lepszy z uwagi na  Epoksynazol bardziej agresywny wobec septorii.

Czyli trzy dobre substancje z różnych  grup. Dobrze to rozkminiam, bo już mnie łeb zaczął boleć jak patrzę na ceny dobrych środków, a przecież stanowisko dobre i po sąsiedzku nie mam zbóż.

Na dobrą sprawę jak na danym polu zboże uprawiane jest sporadycznie to podstawę można sobie odpuścić, presja mącznika i innych chorób liści może być mocniejsza. T2 raczej powinna być mocna. Tilt czy duet to oba dobre warianty, z tą różnica że tilt ma znacznie większe stężenie substancji niż duet.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Wielkie dzięki koledzy dla wszystkich, którzy odpisali na moje pytanie! Przynajmniej wiem co i jak :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nie wiem jakim cudem w moim poscie znalazło się 1006 g. strobi w Fandango...? Miało być oczywiście 100 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Witam, czy połączenie herbicydu z fungicydem będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ pogoda słaba a terminy gonią? I jaki tańszy środek polecacie na T1 w pszenicy ozimej?

Jak chcesz wysadzić zboże to śmiało. ;) a tak na poważnie to zależy co mieszasz ale z tego co sie orientuje łatwo o osłabienie zboża lub osłabienie działania środków. moim zdaniem gra niewarta świeczki. a na T1 u mnie idzie tilt turbo 0,6l i 0,8l mirage. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie na Pszenżyto ozime gringo:

T1 Duett star 1l+mirage 0.5l 

T2 Duet ultra 0.6l 

Czy da radę dobrać lepszą ochronę w tej kasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy tilt turbo i mondtak podziałają w takich temperaturach w dzień 12 w nocy 4 a po niedzieli zapowiadają poniżej 0. Chciałbym dzisiaj opryskac, ale nie wiem czy podziała niby te substancje działają od 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Tomek, są takie opracowania, które  mówią,  że w momencie kiedy dzień wydłuża się do 14 godzin pszenica ozima bez względu na fazę rozwojową, termin siewu, zasobność gleb przechodzi w fazę strzelania w źdźbło a tym samym przestaje się krzewić i produkować nowe pędy. 

Nie wiem ile w tym prawdy, bo mam za małe doświadczenie, bardzo małe i trzeba żeby ktoś, kto prowadził skrupulatne obserwacje wypowiedział się w temacie. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

bo tak jest, natury nie oszukasz. inaczej żniwa też miałbyś z miesiąc później. Chyba że to jakaś odmiana przewódkowa.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

 

 

Na dobrą sprawę jak na danym polu zboże uprawiane jest sporadycznie to podstawę można sobie odpuścić, presja mącznika i innych chorób liści może być mocniejsza. T2 raczej powinna być mocna. Tilt czy duet to oba dobre warianty, z tą różnica że tilt ma znacznie większe stężenie substancji niż duet.

Na T2 zakupiłem już Artea 330 i Tebukonazol, wystarczy?, czy coś jeszcze dorzucić? To również trzy mocne substancje, tylko tyle że wszystko Triazole, chciałem coś dorzucić z innej grupy, ale nic ciekawego sam nie wymyśliłem. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Tebu zostaw na ewentualne T3, dorzuć Acanto albo Amistar jeśli masz problem z rdzą żółtą. 

 

 

bo tak jest, natury nie oszukasz. inaczej żniwa też miałbyś z miesiąc później. Chyba że to jakaś odmiana przewódkowa.

 

 

Hehe dobry teoretyk, po to się stosuje uderzenie młotkiem. W tamtym roku na dniach pola Procam dokrzewianie pszenicy 27.04, pszenica wyglądała super a wiadomo jaka zima w podlskim była. Zresztą sam 20.04 robiłem uderzenie młotkiem + mikro na pszenice po qq. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Zboże jeśli ma do tego warunki(miejsce, światło)  to będzie się rozkrzewiać do czerwca (mała obsada) a teorie że połową kwietnia definitywny koniec tej fazy to między bajki włożyć, oczywiście silne źdźbła będą się już kłosić a reszta daleko w tyle będzie i do żniw się wyrówna ale plonotwórczość już będzie dużo mniejsza.

 

 

Siejąc pszenice po 200-300 kg nie uświadczy późnego dokrzewiania bo cały czas następuje tylko redukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj