Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

@koniu ja bym wybrał Tilt Turbo 1,0l+Mondatak 0,8l/ha

 

Ja stosuje 0.9 Tilt+ 0.7 Mirage i na T1 jest LUX.

Teraz mam Juliusa po pszenicy to idzie 1.7 Capallo + 0.6 Mirage.+1.5kg Plonvit PHOSPHO+5kg siarczan MG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

czyli jak mam zamiar dać prochloraz wraz z tiofantem czy tam epoksykonazolem to mogę obniżyć jego dawkę o 20-30% ? bo miałem zamiar pryskać pełną dawką 450g prochlorazu na hektar. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Ktos polecil mi taka mieszanine mondatak 0,6 propizole 0,4 andros/lotus 0,2. Jak to wyglada wg was. Koszt 90-100zl ha

to chyba oferta z agrologu, ceny to mają różne zależy jak się targujesz

mieszaniana całkiem dobra jak za tą cenę ale wydaje mi się że trochę za mało mondatak i androsu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

czyli jak mam zamiar dać prochloraz wraz z tiofantem czy tam epoksykonazolem to mogę obniżyć jego dawkę o 20-30% ? bo miałem zamiar pryskać pełną dawką 450g prochlorazu na hektar. 

Tiofanat na T1 to pomyłka


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Tiofanat na T1 to pomyłka

 

z całym szacunkiem Ulman, bo nie zrozumiałem, niby co, czemu jak? pomyłka? kto się pomylił? czemu, kiedy? weź to jakoś uzasadnij bo nie kumam <_<

Mam Natulę, podatną na septoriozę i łamliwość źdźbła, od łamliwości daję prochloraz, chcę jeszcze dwie substancje czynne dorzucić, bo muszę od septoriozy przede wszystkim

Duet Ultra ma tę substancję, jest agresywna wobec grzybów wywołujących  septoriozę, więc o co chodzi ? czemu tiofant be?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Tiofanat trochę działa na fuzariozy i niektórzy stosują na T3 razem z tebu bo się nieźle uzupełnia.

Popatrz na to https://cereals.ahdb.org.uk/media/1190684/lr-wheat-fungicide-is56-2017.pdf

Kolejno od lewej w kolumach, łamliwość, mączniak septoria, rdze i na koniec fusarium na kłosie.

Tak poglądowo co warty jest tiofanat. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tiofanat jedynie nadaje się na T3 w mieszaninie z innymi s.a. bo rzekomo zmniejsza zawartość mikotoksyn (konkretnie deoksyniwalenolu DON)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tiofanat tylko w T3, poza tym nie ma większego sensu, tym bardziej mieszanka prochloraz + tiofanat

 

@ravoj już lepiej zrobić prochloraz + morfolina bo przynajmniej wyczyścisz mączniaka i zabezpieczysz podstawę (przy małej presji septoriozy prochloraz może sobie poradzić), lub prochloraz + triazol. Najlepiej byłoby prochloraz + triazol + morfolina ale jeżeli ogranicza Cie kasa to i takie rozwiazania przejdą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam

Koniec krzewienia/początek strzelania poszło prochloraz 400 + propikonazol 100 + fenpropidyna 350 Trochę na wyrost pszenica dobrze wyglądała

Na drugi zabieg może być ?: epoksykonazol 100g+ coś tylko co jakaś strobiluryna? wyjdzie ze 150zł/ha Spodziewana septorioza i pewnie mączniak ze względu na dużo N

Na kłos po taniości pewnie tebukonazol i w miarę potrzeb np chlorotalonil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Ktos polecil mi taka mieszanine mondatak 0,6 propizole 0,4 andros/lotus 0,2. Jak to wyglada wg was. Koszt 90-100zl ha

 

dostałem taka sama propozycję z Agroloku....

też myślę, analizuję, ale chyba 0,8 Tilt Turbo+0,7 Prochloraz zrobi lepszą robotę za tylko ciut wyższą cenę...

ale jeszcze się waham..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja chyba też tak zrobię chociaż tam gdzie pszenica po pszenicy. Z 20zł drożej ale niby fabryczny środek z dolnej dawki plus troszkę mniej od zalecanej dawki prochlorazu. Tak sobie to jakoś tłumaczę. Chyba że jest jakiś sens mieszanki Safir + Corbel? Czy Safir + Mondatak w pełnych dawkach? Rośliny mogę powiedzieć zdrowe, drobne oznaki septoriozy także pasowało by czymś zabezpieczyć z prochlorazem bo to pszenica po pszenicy.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

dostałem taka sama propozycję z Agroloku....

też myślę, analizuję, ale chyba 0,8 Tilt Turbo+0,7 Prochloraz zrobi lepszą robotę za tylko ciut wyższą cenę...

ale jeszcze się waham.. :)

Masz w swojej propozycji 100g propikonazolu + 360g fenpropidyny i 315 g prochlorazu.

Agrolok proponuje te same składniki ale 100g propikonazolu + 150g fenpropidyny i 270g prochlorazu więc nie powinno dziwić że taniej

@koniu - oczywiście jest sens mieszania Safir + Corbel bo z tego wychodzi Duett star 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Masz w swojej propozycji 100g propikonazolu + 360g fenpropidyny i 315 g prochlorazu.

Agrolok proponuje te same składniki ale 100g propikonazolu + 150g fenpropidyny i 270g prochlorazu więc nie powinno dziwić że taniej

@koniu - oczywiście jest sens mieszania Safir + Corbel bo z tego wychodzi Duett star 

nawet o tym nie pomyślałem. To by było Safir 0,7 + Corbel 0,4. No i do tego Prochloraz 0,7 i na pierwszy zabieg powinno być w miare sensownie.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Panowie co powiecie na Yamato na T1 w pszenzycie ozimym oraz Tilt turbo plus prochloraz w pszenicy ozimej. Tylko ile prochlorazu dorzucić do tiltu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Proszę o komentarz do takich propozycji fungicydów na T1:

1. Input 460EC 1l/ha lub wariant ekonomiczny 0,9l/ha.

2. Track 300SC 0,9l/ha + Limero 0,25l/ha

3. Bumper Super 490EC 1l/ha + Lotus 750EC  0,4l/ha.

Zabieg miałby być wykonany w pszenicy i pszenżycie. Z przedplonem różnie: rzepak, pszenica, kukurydza. Potencjał plonowania: 6t pszenica, 5t pszenżyto. Najtańsza opcja 3. 1 i 2 porównywalne. Warto zainwestować nieco więcej?

Czy w opcji 2 dawki nie są zbyt okrojone?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Panowie mam pytanie, czy zabieg T1 + antywylegacz ma w obecnej sytuacji pogodowej sens? Zapowiadają u mnie ok 9 stopni w dzień, a w nocy od 2 do nawet -2. Pszenżyto już ma 1 kolanko i nie wiem czy czekać czy pryskać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

w pszenżycie możesz do drugiego kolanka pryskać. A przy takiej temperaturze , zbyt bujnie rosło nie będzie, a skracać trzeba , gdy intensywnie rośnie. Inna sprawa że zabieg będzie bardzo mało skuteczny.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

rośnie intensywnie, to odmiana Fredro wiec jest dość wczesna i wysoka. Wiadomo ze jak teraz bedze średnia dobowa temperatur około 7 stopni to zbyt szybko w górę nie pójdzie, ale zawsze jednak coś urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Na T1 mam zaplanowane Duett Star + Mondatek. Czy na T2 wystarczy sam Soligor w dawce 0,8l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Na T1 warto zastosować coś mocnego i co długo działa ja od kilku lat stosuje  na podstawę np. Ventur 1l/ha + Halny 0,15 l/ha na mączniaka bardzo dobrze zabezpiecza.Pszenice intensywnie nawożone azotem i na mocnych glebach.Na T2 dam Secardo a na T3 Tenore lub wymieszam Tebu z Caramba.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

To na T1 dać 1 litr Mondatak plus coś z triazoli  czy zmniejszyć dawkę prochlorazu?


Tiofanat trochę działa na fuzariozy i niektórzy stosują na T3 razem z tebu bo się nieźle uzupełnia.

Popatrz na to https://cereals.ahdb.org.uk/media/1190684/lr-wheat-fungicide-is56-2017.pdf

Kolejno od lewej w kolumach, łamliwość, mączniak septoria, rdze i na koniec fusarium na kłosie.

Tak poglądowo co warty jest tiofanat. 

dzięki, przejrzałem na oczy 

To z tej tabeli wynika, że najlepiej będzie zastosować Protikonazol, ma wysoką ocenę zarówno w łamliwości, mączniaku i spetoriach.  Albo cyprodynil. 

Czyli np. Boogie xpro 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj