Polecane posty

pszycha1    8

Czy warto na T1 używać Wirtuozu?. Nie chce bawić się w mieszaniny i szukam przyzwoitej kombinacji na T1 na 5 ha pszenicy ozimej, lub trochę więcej to zastosuję w pszenżycie ozimym.

 

A może polecacie coś sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Na t1 w pszenzycie mam duet star i atak, co do tego dorzucić zeby zwalczyc septorioze

tylko cos w mniejszych opakowaniach (tz. litrowe)bo maly areał

można dorzucić Gwarant lub jego zamiennik, ale tylko w przypadku podatności na septorioze i jeśli celujesz w wysoki plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Też zastanawiałem się nad Wirtuozem. Mam do wyboru ostatecznie dwa warianty na żyto i pszenżyto:

- Wirtuoz 1l (135zł)

- Duett Star 1l + Atak 1l (158zł)

 

Wariant z Wirtuozem wypada korzystniej cenowo, ma w swoim składzie sporo mocniejszy triazol, ale ma nieco mniej prochlorazu i nie ma też morfolin, które posiada wariant z Duettem i Atakiem. Jak myślicie, która opcja ostatecznie może okazać się korzystniejsza i lepiej ochroni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Też zastanawiałem się nad Wirtuozem. Mam do wyboru ostatecznie dwa warianty na żyto i pszenżyto:

- Wirtuoz 1l (135zł)

- Duett Star 1l + Atak 1l (158zł)

 

Wariant z Wirtuozem wypada korzystniej cenowo, ma w swoim składzie sporo mocniejszy triazol, ale ma nieco mniej prochlorazu i nie ma też morfolin, które posiada wariant z Duettem i Atakiem. Jak myślicie, która opcja ostatecznie może okazać się korzystniejsza i lepiej ochroni?

 

Sporo mocniejszy traziol pod jakim względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No nie wiem, przynajmniej wg tego co jest podane na etykietach :) Dlatego pytam, bo słabo kumam w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

@KlimekPL, tebukonazol w Wirtuozie będzie trochę lepszy na fuzariozy. Za to epoksykonazol z Duetu lepiej poradzi sobie z chorobami liści (septoriozy). Co do mączniaka, to w Wirtuozie nie ma morfoliny, ale za to jest proquinazid, który co prawda działa typowo zapobiegawczo, ale bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Epoksykonazol ogólnie ujmując jest jednym z najlepszych triazoli, tylko trochę szkoda że w duet jest tak mocno zjechany z dawkami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie w tym roku chciałbym na t1 zastosować Capallo jaką dawkę byście radzili. Mam trzy hektary pszenicy ozimej w tym dwa Linusa i hektar Hondi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Co polecacie na T1?

Unix 0.6+ 0.6 Tilt

Input 1l

Capallo 1.6l

 

Odmiana Julius , siana po pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Unix 1 kg. Input 1,25 ; Capalo 2 l. Boogie 1,5 l. Aviator 1l. W Juliusie nie warto "chrzcić" T1, bo odmiana b.podatna na łamliwość, tymbardziej siana po pszenicy ! Nawet wymienione preparaty w tych dawkach, mogą nie zapewnić b.wysokiej skuteczności w tym przypadku. Wiem, mieliśmy Juliusa po kukurydzy kiszonkowej i dawka 2l. Capalo nie osiągnęła nawet 75% skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co polecacie na T1?

Unix 0.6+ 0.6 Tilt

Input 1l

Capallo 1.6l

 

Odmiana Julius , siana po pszenicy

Unix Tilt > Capalo > Input

aczkolwiek w tych dawkach Unixu i tiltu stawiałbym tą opcje na równi z capalo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

witam

mam prosbe ,czy moze ktos polecic dobre i bardzo dobre srodki  na t1 ,t2 w dla pszenicy ,pszenzyta i jeczmienia,  tylko w małych (tz litrowych) opakowaniach

u mnie ten problem ze areał taki nie inny  i nie opłaci mi sie kupowac 5l opakowan a raczej tylko w takich jest cos z gornej półki a chce spróbowac osiągnąc max plon

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Unix Tilt > Capalo > Input

aczkolwiek w tych dawkach Unixu i tiltu stawiałbym tą opcje na równi z capalo

 

mówisz ze lepiej w mieszance z Tiltem? 0.6+0.6

Nie lepiej Solo 1kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

panowie a co powiecie na taki zabieg T2 Rubric 1l+Credo 1l (w pszenicy ozimej) ?

Ja robiłem 0,8l (100g epksykonazolu) + 1l Martens (to samo co Credo) i  b. dobrze dawało radę. Moim zdaniem 1l epoksy to za dużo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

Witam koledzy co sądzicie o takich zabiegach fungicydowych na pszenicę po rzepaku, pszenżyto po pszenicy , ogólnie ma być dobrze i w miarę rozsądnej cenie

T 1 - Tilt Turbo 0,8l/ha + Mondatak 0,7l/ha cena 118,90zł/ha

T 2 - Tocata Duo 1,0l/ha cena 117,65zł/ha

T 3 - Tebukonazol 0,7l/ha + Topsin 0,7l/ha cena 75zł/ha

Powierzchnia 50 ha, opakowania największe z dostępnych (poza 200 litrówkami:) ceny brutto. Ogólnie nic nowego nie wymyśliłem, ale za ok 310zł/ha myślę że dużo więcej się nie da zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Capalo nawet w dawce 2 litrów nie poradzi sobie z silną presją łamliwości źdźbła w przypadku podatnej odmiany bądź płodozmianu zbożowego, od kilku lat stosuje 1,7 Capalo + 225g prochlorazu ( np, 0,5 Mondataku) i jest bajka. Może nie jest najtaniej bo w  granicach 200 zł, ale moim zdanie jak pierwszy zabieg sie spier....... to już można zapomieć o 100% skuteczności ochrony, nawet przy 3 zabiegach. Chyba że sie pogoni od razu po rozpoznaniu jakimś SDHI ale jak sie na końcu zrobi kalkulacje to ręce opadają..... U mnie ochrona wygląda w ten sposób

 

T1- Capalo 1,7+ 225 g Prochlorazu 

T2- AdexarPlus 1,5 +20 g Proquinazidu (Talius/Tarot)- dodaje proquinazid bo w gęstym łanie przy wilgotnej pogodzie Adexar przepuszcza mączniaka

T3- Fandango 0,8-0,9 + 125 g Tebukonazolu (u mnie Orius Extra) 

O nawożeniu nie będe pisał bo jest różne dla danego pola i odmiany ale uśredniając sam azot jest w granicach  240 kg

 

Do każdego zabiegu oczywiście insektycyd + SMg inne dodatki.

Gospodaruje na 1,2,dobrej 3, jak pogoda sprzyja to pszenica 10-11 t nie jest problemem

Teraz spłynie na mnie fala krytyki " DROGO NIE OPŁACA SIE" ktoś powie, ale choroby u nie znajdziesz, a one potrafią zniszczyć 60%plonu, w 2018 przechodze na ochrone 4-ro zabiegowią, zapraszam na pola  niedowiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Capalo nawet w dawce 2 litrów nie poradzi sobie z silną presją łamliwości źdźbła w przypadku podatnej odmiany bądź płodozmianu zbożowego, od kilku lat stosuje 1,7 Capalo + 225g prochlorazu ( np, 0,5 Mondataku) i jest bajka. Może nie jest najtaniej bo w  granicach 200 zł, ale moim zdanie jak pierwszy zabieg sie spier....... to już można zapomieć o 100% skuteczności ochrony, nawet przy 3 zabiegach. Chyba że sie pogoni od razu po rozpoznaniu jakimś SDHI ale jak sie na końcu zrobi kalkulacje to ręce opadają..... U mnie ochrona wygląda w ten sposób

 

T1- Capalo 1,7+ 225 g Prochlorazu 

T2- AdexarPlus 1,5 +20 g Proquinazidu (Talius/Tarot)- dodaje proquinazid bo w gęstym łanie przy wilgotnej pogodzie Adexar przepuszcza mączniaka

T3- Fandango 0,8-0,9 + 125 g Tebukonazolu (u mnie Orius Extra) 

O nawożeniu nie będe pisał bo jest różne dla danego pola i odmiany ale uśredniając sam azot jest w granicach  240 kg

 

Do każdego zabiegu oczywiście insektycyd + SMg inne dodatki.

Gospodaruje na 1,2,dobrej 3, jak pogoda sprzyja to pszenica 10-11 t nie jest problemem

Teraz spłynie na mnie fala krytyki " DROGO NIE OPŁACA SIE" ktoś powie, ale choroby u nie znajdziesz, a one potrafią zniszczyć 60%plonu, w 2018 przechodze na ochrone 4-ro zabiegowią, zapraszam na pola  niedowiarków

 

Ktoś powie 10, 11t nie możliwe a jednak są takie pola i sam znam parę, wtedy takie zabiegi mają rację bytu i nie ma co się dziwić. Co kombinujesz na 4 grzyby? To w takim razie jaka recepta na zbiegi gdzie plon oscyluje w granicy 6t? Jak ze strobi w t3 ?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

Do każdego zabiegu oczywiście insektycyd + SMg inne dodatki.

Gospodaruje na 1,2,dobrej 3, jak pogoda sprzyja to pszenica 10-11 t nie jest problemem

Teraz spłynie na mnie fala krytyki " DROGO NIE OPŁACA SIE" ktoś powie, ale choroby u nie znajdziesz, a one potrafią zniszczyć 60%plonu, w 2018 przechodze na ochrone 4-ro zabiegowią, zapraszam na pola  niedowiarków

 

10-11ton się wyciagnie , bez problemu , najważniejsze to pogoda , potem klasa ziemi i stanowisko, odmiany typu Muszelka, KWZ Ozon, Kris itp dadza taki plon.

O ochronie już nie będę pisał.......

 

Cichy to ile proponujesz dać Mirage do Capallo? na 1ha?

Nie lepiej sprawdzi się Unix+Mirage?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj