Polecane posty

Tomek90    2242

No to masz dobrą czego chcesz. Chyba że lecisz na jakie 8t i wyżej to inna bajka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

bratpit

W zasadzie to tam mialem pisać T0, opóźnione T1 i T2 :D ale gdzieś tamto ładniej wyglądało :D
U mnie prochloraz idzie bardzo wcześnie. Koniec krzewienia, razem z ccc, czyli to tak wychodzi początkiem kwietnia! Z mączniakiem bardzo nie mam problemu, bardzo rzadko występuje, ale pszenżyto nieraz lubi delikatnie złapać, a pszenicę mam Arkadię - więc tu musi być profilaktycznie!
Drugi zabieg tym Segurisem planuje zrobić jak już łan będzie ładnie zwarty, czyli właśnie 2-3 kolanko! Żeby już większość substancji trafiła na liście! chodzi głownie o septoriozę i DTR, oraz by zabieg ochraniał rośliny w pełni do późnego T2.
Boogie... fajna sprawa ale 5L kosztuje 750zl, Zabieg wychodzi lekką ręką 200zł za 1,3L/ha... Wg mnie zbyt drogo... Adexar podobnie bo trzeba dać przynajmniej 1,5L/ha

Ten plan to oczywiście tak orientacyjnie napisany... możliwe są jeszcze różne kombinacje tych środków, gdyż już mam je na stanie! Wszystko uzależnione od przebiegu pogody. Może być i tak jak piszesz... że po T1 długo nie będzie potrzeby silniejszej ochrony! Pożyjemy... zobaczymy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

1 Koniec krzewienia to raczej nie jest bardzo wcześnie, ani późno raczej środek. 

2 Arkadia to już typowa walka z mączniakiem, tak samo jak w Tonacji z której powstała ta pierwsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak dla mnie wirtouz gorszy (pod warunkiem dodania do tiltu/duetu jakiegoś prochlorazu). Podstawa bedzie ochroniona praktycznie tak samo w przypadku wszystkich środków ale reszta na korzyść Tiltu i Duetu. No i w dodatku cena, wirtuoz wyjdzie chyba najdrozej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Stosował ktoś Seguris na 2 zabieg ? w tamtym roku na T2 dawałem adexar plus coś ok 1,3l/ha Ciekawe jak ten Seguris 0,8l/ha czy dałby rade?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Stosował ktoś Seguris na 2 zabieg ? w tamtym roku na T2 dawałem adexar plus coś ok 1,3l/ha Ciekawe jak ten Seguris 0,8l/ha czy dałby rade?

zadowolony byłeś z adexaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co polecacie na t1 w pszenicy Hondia sianej po pszenicy? Na poletkach w moim odr widziałem Hondię potraktowaną Tilt + Unix w dawkach 0,6+0,6 i muszę przyznać, że wyglądała super tyle, że siana była po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

A co polecacie na t1 w pszenicy Hondia sianej po pszenicy? Na poletkach w moim odr widziałem Hondię potraktowaną Tilt + Unix w dawkach 0,6+0,6 i muszę przyznać, że wyglądała super tyle, że siana była po rzepaku.

Parę lat używałem tilta i jak już miałbym robić z tą morfoliną to jakiś lotus 750 i zamiast propiko to epoksykonazol cenowo taniej lub tak samo a epoksy dużo lepszy niż propiko

 

A co bedzie lepsze na zimna wiosne tilt + unix czy boogie?

Zależnie od dawek, unix drogi, dawka 1,5l boogie jest kozacka, na pewno pierwsza wersja gorzej z septoriozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

W jakich dawkach zastosować Track + Limeto na T1 czy lepiej Duet start+ Mandatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W jakich dawkach zastosować Track + Limeto na T1 czy lepiej Duet start+ Mandatek

Track 1 l, limero 0,4

Duet z mondatakiem jest tańszy ale i trochę słabszy w działaniu (głównie chodzi o podstawe)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

a co sądzicie o takiej mieszance:0,15 Corbel+0,4 Propico+0,7 Mondatak?

 

Dawki ułożeone bez sensu: 0,4- 0,5 litra Corbel, Propico 0,5, Mondatak 0,6 . - tak to winno wyglądać. Jak zmieścisz się w 100 zł netto to zabieg na to cenę bomba. 

co myslicie o bumper super 0.8l i topsin 1l na T1 cena ok 130zl

 

Hehe, robiłem taką mieszaninę u siebie lata temu tylko trochę w innych dawkach BUMPER SUPER 1 l/ha Topsin 0,75.

Dziura na mączniaka jeśli masz podatną odmianę. Na inne choroby całkiem przyzwoicie. Ale ta cena? W tym roku jak skorzystasz z promocji BASF to Capalo  1,5 l/ha będziesz miał już za 150 zł. Więc radze jeszcze raz sobie to przekalkuluj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

w tamtym roku robiłem tymi proporcjami i było dobrze:) w proporcjach tych co zaproponowałeś to cena wychodzi około 100 zł brutto:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

 Już lepiej bumper super + morfolina mniej  mieszania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba1998s    0

Jakie adiuwanty polecacie
do zabiegow fungicydowych , w tym sezonie chcę zastosowac slippe ale cena niemała.Co o tym myślicie?


bamberek22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Adiuwantów jest na rynku tyle, że nie znajdziemy tutaj wspólnego mianownika. 

Każdy dystrybutor prowadzi sprzedaż swoich wyłącznościówek i każdy twierdzi że są najlepsze. 

Przykładowo ja współpracując z Procam stosuje ISTOTAK Pro+  ( adiuwant + kondycjoner wody) - jestem zadowolony choć nie szukam innych produktów więc nie mam porównania. 

Wszystko zależy czego oczekujesz od adiuwantu. Jeśli masz twardą wodę musi spełniać między innymi funkcję kondycjonera, jeśli nie masz takiego problemu to wystarczy ci tańszy adiuwant zmniejszający napięcie powierzchniowe na bazie silikonów lub żywic.

 Jeśli tworzysz kompoty w zbiorniku opryskiwacza to adiuwant taki powinien stabilizować ciecz roboczą i również kondycjonować wodę

itd. itp. 

Koszt dodatku naprawdę dobrego adiuwanta to 15 zł/ha. Takie koszty są pod względem ekonomicznym akceptowalne, więcej raczej nie ma co przepłacać.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

pytanie do @losktos która mieszanka lepsza na pszenice ozimą na T2 epoks.+acanto, epoks.+reveller ? pytam bo chyba ty przerabiałeś takie zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

epoks + acanto tylko przerabiałem.

Co do epoks + reveller to nic innego jak epoksykonazol + acanto + cyprokonazol. Na pewno nieco skuteczniejsza opcja od wersji z acantem bo masz dodatkową substancje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Dawki ułożeone bez sensu: 0,4- 0,5 litra Corbel, Propico 0,5, Mondatak 0,6 . - tak to winno wyglądać. Jak zmieścisz się w 100 zł netto to zabieg na to cenę bomba.

 

 

Hehe, robiłem taką mieszaninę u siebie lata temu tylko trochę w innych dawkach BUMPER SUPER 1 l/ha Topsin 0,75.

Dziura na mączniaka jeśli masz podatną odmianę. Na inne choroby całkiem przyzwoicie. Ale ta cena? W tym roku jak skorzystasz z promocji BASF to Capalo 1,5 l/ha będziesz miał już za 150 zł. Więc radze jeszcze raz sobie to przekalkuluj.

Gdzie jest taka promocja? I przy jakiej to dawce taka cena Capalo? Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwa    1

Promocja w BASF (na stronie internetowej trzeba się zalogować).W Procamie  Capalo można kupić w cenie brutto ok.1040 zł.za 10l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj