Polecane posty

losktos    356

unix + coś na reszte chorób może być. Boskalid też fajnie sobie radzi z podstawą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Unix + co?

Ten boskalid to w jakim srodku występuje? Jest w Pictor 400SC , ale on jest przeznaczony na rzepak i cena kosmos :unsure: :wacko:

Ventur 300SC ?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

protiokonazol bardzo dobrze daje rade (Imput)

TAm gdzie mam pszenice po pszenicy pryszcze tym w pełnej dawce, a gdzie po rzepaku pół dawki imputa plus 0,7l prochlorazu i zdrowotnosc bardzo dobra.

 

Ponoc jeszcze Ventur dobry, ale tego akurat nie testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Unix + co?

Ten boskalid to w jakim srodku występuje? Jest w Pictor 400SC , ale on jest przeznaczony na rzepak i cena kosmos :unsure: :wacko:

Ventur 300SC ?

może być unix + tilt

Co do boskalidu - Ventur, Bell, Track - w połączeniu z epoksykonazolem, dorzucasz morfoline i masz fajny zabieg.

Robiłem w tym sezonie taki zabieg http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1792-ocena-zabiegu-fungicydowego-t1-w-pszenicy-ozimej/


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Losktos ile Unix-a i Tilt Turbo?

Napisz też jaki stosunek Ventura z epoksy i morfiny? na ha?

Nie chciałbym mieszać , wolałbym kupić 1 środek.

Co będzie najlepsze?

Input

Capallo

Unix?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie co powiecie na taką ochrone pszenzyta rotondo

t1 tilt (ew duet) + atak

t2 falcon

tylko jakie dawki zastosowac,przedplonem byla mieszanka jeczmien + pszenica

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Panowie, kupował ktoś z was kiedyś lub zna cenę allegro 250 sc 125gr epoksy 125gr krezoksym metylowy, jak cena może się tego kształtować? Czy 0,5l wystarczy odpowiednio 0,5l strobi 0,5l epoksy

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos ile Unix-a i Tilt Turbo?

Napisz też jaki stosunek Ventura z epoksy i morfiny? na ha?

Nie chciałbym mieszać , wolałbym kupić 1 środek.

Co będzie najlepsze?

Input

Capallo

Unix?

Z podanych środków wybierałbym Capallo lub Unix (pod warunkiem że Unix z tiltem lub duetem) Input mnie zbytnio nie przekonuje jak na swoją cenę.

Co do dawek zajrzyj do mnie na bloga


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym zaniżaniem dawek cyprodynilu bym nie przesadzał.. Koleś u którego często dorabiam, zastosował w tym roku na T1 w Tobaku po jęczmieniu ozimym (wcześniej pszenica) 0,6 kg. Vangarda + jakiś tam propikonazol + fenpropimorf. Bardzo kiepsko poradziło to sobie z podsuszkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Jaka temp minimalna dla topsinu?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Do działania systemicznego 10-12 stopni jak dla każdego z grupy  benzimidiazoli. Kontaktowo działa bez względu na temperatury wystarczy że strzępka grzybni będzie miała kontakt z s.a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Sytuacja u mnie wygląda tak: 5,5 ha odmiany toras, słabość to choroby podstawy źdżbła, mocne strony to choroby kłosa. 2ha po pszenicy, 3,5 ha po fasoli.

Plon zakładany to ok. 8t ( na tyle się nastawiam)

 

Obliczam rózne kombinacje, i tak mi wychodzi:

T1 - Duet star 1,1l + atak 1l

T2 - Safir 1,1l + acanto 0,5 litra

T3 - może tebu 1l

 

T1 - capalo 1,6 l

T2 adexar 1,5 l

 

T1 - 1,35l/ha boogie ( 3,5 ha) / 2litry duett star +2 litry prochlorazu (na 2 ha słabszego stanowiska)

T2 - fandango 1l - ok 140 zł / 1l safiu + 0,5 litra amistaru ( pół litra fandango zostaje na zaprawianie)

T3 raczej nie, może tebu po 1litrze

 

Pak boogie + fandango po 5 litrów kosztuje ok 1500 zł, jednak nie mam pewności jak dobrze podziała dawka 1,35 litra boogie, tj dolna dawka.

Liczyłem opcje z duettem star + safir/acanto oraz capalo 1,6 litra +adexar 1,5 litra, opcja na całość przy pierwszym wariancie to ok 1920zł, opcja druga to ok 2074zł, opcja boogie + fandango + duet + safir 1882 zł. Pod wyliczenia biorę ilość opakowań które trzeba zakupić, coś zawsze zostanie np z adexaru i capalo, jednak wydaje mi się najbardziej opłacalną opcją boogie + reszta. Ceny ze sklepu w którym się zaopatruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w przypadku torasa musisz zwrócić uwagę na podstawę ale też na septorioze. Przy plonach rzędu 8 t moim zdaniem nie ma co kombinowac tylko odrazu nastawiać się na 3 zabiegi.

Co do samych kombinacji. Przy takiej odmianie w T1 raczej omijałbym Duet z prochlorazem szczególnie po przedplonie zbożowym - fakt faktem, opcja dość dobra jak na swoją cenę ale nie jest rewelacją pod katem podstawy a przy tych plonach warto zainwestować w coś lepszego.

Poza tym co zauważyłem u siebie w tym sezonie - po dobrym i udanym zabiegu czyszczącym T1 łatwiej jest prowadzić łan i można pozwolić sobie na drobne oszczędności w T2 i T3.

Capalo już wypada lepiej pod katem podstawy z tym że nie schodziłbym niżej jak 1,5 l (1,6 ok)

Boogie ok, z tym że chyba bedzie to najdroższa opcja. Możesz jeszcze spróbować opcje mieszanki unixa z duetem star lub tiltem, lub opcje boskalid + epoksykonazol + morfolina.

Co do T2

nie ma sensu zwiększanie dawki safiru powyżej 1 l. Po dobrym T1 można śmiało zrobić 0,8 safiru + Acanto 0,5 l. Jako że tutaj może występować problem z septoriozą można by pobawić się z dodatkiem chlorotalonilu

T3

radziłbym jak najbardziej wykonać chociażby po taniości Tebu + Topsin,


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

w takim razie jakie dawki duetu i unixa proponujesz?

do boskalidu nie mam dostępu, ale popytam jeszcze.

boogie w dawce 1,3 nadaje się na dobry początek, czy zwiększyć na 1,5 -1,6 (można go też kupić osobno, choć cena wtedy wynosi 775zł za 5l)

jak oceniasz przy tej odmianie działanie fandango?

 

Może zrobię też tak, że po prostu to co zostanie z boogie zastosuje na jednym kawałku dwa razy, powinno zadziałać jeśli dobrze pamiętam tabelki.

Albo na próbę kupie 5l boogie, 5l capalo, co zostanie pomieszam na T2 na którym kawałku albo zostawie na przyszły rok, a zrobie słabsze/optymalne T2 zależnie od pogody.

I jak oceniasz adexar w dawce 1,25?

T3 dać na pojawiający się kłos, w pełni ukazany czy jak zaczynają pojawiać się pierwsze pylniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Bardzo ciekawa dyskusja się tu pojawiła. Ja szukam czegoś na ochronę Arkadi, hondi oraz bogatki. Ceny środków fungicydów o tej porze są tańsze niż w trakcie sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w takim razie jakie dawki duetu i unixa proponujesz?

do boskalidu nie mam dostępu, ale popytam jeszcze.

boogie w dawce 1,3 nadaje się na dobry początek, czy zwiększyć na 1,5 -1,6 (można go też kupić osobno, choć cena wtedy wynosi 775zł za 5l)

jak oceniasz przy tej odmianie działanie fandango?

 

Może zrobię też tak, że po prostu to co zostanie z boogie zastosuje na jednym kawałku dwa razy, powinno zadziałać jeśli dobrze pamiętam tabelki.

Albo na próbę kupie 5l boogie, 5l capalo, co zostanie pomieszam na T2 na którym kawałku albo zostawie na przyszły rok, a zrobie słabsze/optymalne T2 zależnie od pogody.

I jak oceniasz adexar w dawce 1,25?

T3 dać na pojawiający się kłos, w pełni ukazany czy jak zaczynają pojawiać się pierwsze pylniki?

duet 1 l unix 0,7-0,8

co do boogie przy 1,5-1,6 litra cena powalająca

 

fandango w t2 powinno być ok

 

adexar jest ok ale proponowałbym nie opóźniać zbytnio zabiegu (nie charakteryzuje się jakimś wybitnie wyniszczającym działaniem)

T3 - pierwsze 2 dni kwitnienia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Jak oceniacie taką kombinacje 1l mondatak+0,5l safir + 0,5l lotus pszenica loft po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

to znaczy opieram się na cenach ze sklepów internetowych i tak liczyłem że

 

duet star 1l + unix 0,8kg to 100zł + 160zł co daje 260zł

capalo w dawkach 1,5 i 2 l to odpowiednio 170 i 230 zł

boogie 1,5 litra to 232 zł

więc cena jakoś nie powala, oczywiście w tym zestawieniu. A biorąc pod uwagę formulacje, korzyści, SDHI ( wiem, naczytałem się broszurek ) to raczej przemawia za boogie.

Pszenica siana rzadko, miejscami aż za gęsto, więc dawki na pierwszy start od 50 do 90 N ( o ile to ma znaczenie).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

w takim razie jakie dawki duetu i unixa proponujesz?

do boskalidu nie mam dostępu, ale popytam jeszcze.

 

Boskalid + epoksy = Track (Agrii) lub Ventur (Procam) Znajdziesz spokojnie.

 

Jak oceniacie taką kombinacje 1l mondatak+0,5l safir + 0,5l lotus pszenica loft po rzepaku

0,8l prochloraz + 0,7-0,8 Safir + 0,3-0,4 Lotus


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

to znaczy opieram się na cenach ze sklepów internetowych i tak liczyłem że

 

duet star 1l + unix 0,8kg to 100zł + 160zł co daje 260zł

capalo w dawkach 1,5 i 2 l to odpowiednio 170 i 230 zł

boogie 1,5 litra to 232 zł

więc cena jakoś nie powala, oczywiście w tym zestawieniu. A biorąc pod uwagę formulacje, korzyści, SDHI ( wiem, naczytałem się broszurek ) to raczej przemawia za boogie.

Pszenica siana rzadko, miejscami aż za gęsto, więc dawki na pierwszy start od 50 do 90 N ( o ile to ma znaczenie).

 

T1 ponad 200zł  :wacko:, nie dałbym na całą ochronę ponad 300zł przy tej cenie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Podzielam twoje zdanie. Ale akurat w kalkulacjach naklad na ha wynosi u mnie ok 2500 liczac 100 litrow ropy i kombajn. Robic zabieg nieskuteczny lub malo skuteczny to tylko nerwy. Zobacze co pogoda pokaze i jak to bedzie wygladac na wiosne, ale wole zrobic siekiere w t1 i kombinowac z t2. Taka odmiana i nic z tym nie zrobie. Chyba ze masz inne propozycje ochrony to chetnie wyslucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dobra 3 zabiegowa ochrona to koszt ok 400-450 zł/ha. Oczywiście flagowe rozwiązania czołowych firm będą droższe, ale mając trochę pojęcia można w tych pieniądzach zrobić naprawde dobrą ochrone

 

 

to znaczy opieram się na cenach ze sklepów internetowych i tak liczyłem że

 

duet star 1l + unix 0,8kg to 100zł + 160zł co daje 260zł

capalo w dawkach 1,5 i 2 l to odpowiednio 170 i 230 zł

boogie 1,5 litra to 232 zł

więc cena jakoś nie powala, oczywiście w tym zestawieniu. A biorąc pod uwagę formulacje, korzyści, SDHI ( wiem, naczytałem się broszurek ) to raczej przemawia za boogie.

Pszenica siana rzadko, miejscami aż za gęsto, więc dawki na pierwszy start od 50 do 90 N ( o ile to ma znaczenie).

 

z podanych 3 opcji wybierałbym capalo ze względu na stosunek jakość/cena. SDHI ok, ale bardziej przydatne w T2

 

90 kg N w pierwszej dawce to sporo, musiałyby być wybitnie słabe rośliny po zimie (i to i tak wysoka dawka). Na gęste pszenice 50 kg N max

Zerknij tu http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1773-wiosenne-dokrzewianie-pszenicy-ozimej-tak-czy-nie-do%C5%9Bwiadczenie-polowe/

podałem 65 kg N


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj