Polecane posty

jackowski11    4

Panowie, zauważyłem na pszenicy ozimej juz po wykłoszeniu i przekwitnieciu mączniaka na liści podflagowym i flagowym?

Czy zaobserwowaliście cos podobnego u siebie?

Dziwi mie ze zaatakowanie tej choroby w obecnym stadium rozwojowym zboża

Chyba nie ma rady i bede musiał domieszać do T2/T3 troche morfoliny, chyba ze dużej szkody nie wyządzi?

Jak to widzicie ze swojej praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co myślicie na czy warto dać Adexar na T2 w jęczmieniu już wykłoszony ale sucho i na razie presji chorób nie ma jak długo może działać po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy da coś odżywka Yara Vita Zboże jak pszenica się kłosi nie zaszkodzi to jej w tej fazie sama odżywka? Czy lepiej nie dawac bo w Arkadi już są pylniki cały czas kłos też wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie będę wykonywał T3 w pszenicy ozimej Tebu+Topsin mogę dodać jeszcze coś na skrzypionke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Dałem na t2 adexar 1,4L w fazie kłoszenia pszenicy, mam zakupiony osiris 1,5L/ha jest sens dawać go jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jacek po co najpierw kupujesz a potem pytasz?   moim zdaniem adexar w fazie kloszenia juz starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak juz chcesz tak bardzo wspierac BASF, to mogles dac Adexar na flage, a po wykloszeniu ten Osiris.. zwykle dwa triazole, nie wiem co w tym preparacie takiego nadzwyczajnego, zwłaszcza za takie pieniądze..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dałem na t2 adexar 1,4L w fazie kłoszenia pszenicy, mam zakupiony osiris 1,5L/ha jest sens dawać go jesz

Adexar ochroni liście.Osiris typowo na choroby kłosa.Wczoraj dawałem Osiris.Wczesniej szło Capalo i Adexar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

kupiłem bo miało iść na flage adexar, a na kłos w trakcie kwitnienia osiris, ale ze względu że t1 dosyć późno poszło nie spieszyłem się z t2, a jak przyszedł czas to w dzień upały, a wieczorami straszyło burzą, no i tak się przeciągneło aż kłosy zaczeły wychodzić i dlatego pytam czy jest sens dawać czy za rok zużyć. Basf nie to że wspieram, ale uważam że mają środki na prawde na poziomie. W osirisie może i szału z substancjami nie ma, ale podoba mi się formulacja środka, gdyż pryskam 2 strumieniowymi eżektorami niebieskimi i mimo to ciecz pięknie rozprowadza się po kłosie i liściach flagowych, tak jak by żyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Moim zdaniem teraz w zupelnosci wystarczy Osiris.. Adexar zostawilbym na kolejny sezon.. Zgadzam sie ze formulacja Osirisa jest doskonala, ale mimo to dwa triazole nie musialyby tyle kosztowac... Jeszcze jedno wyjscie, zmieszac na T3 Osiris i Adexar. Powinno dluzej trzymac, tylko czy jest az taka ochrona potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja dawałem w tamtym roku 1 litr Caramby + 0,7 epoksykonazolu. Taniej wychodzi nieco niż osiris. Caramba została mi z rzepaku. Czy na T3 250 g/ha tebukonazolu + 125 g/ha epoksykonazolu będzie dobrze? Nie było T2 przez pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

A na jarą T1 bylo DUET STAR,na kłos teraz 1 l tebukonazolu starczy ,bo troszke popadało ,ogolnie susza,miało być fandango,ale nie warto bo 7 ton ,nie naleci,czy lepiej tebukonazol 0,5 l +epoksykonazol 0,5 l

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos czy 1.7 osiris wystarczy na t 3.. t1 capalo 1.2+atak 0.5 t2 duet ultra 0.6

może być.. ale ogólnie trochę skopałeś T2. Duet Ultra to troche za mało, trzeba było dorzucić chociaż gwarant nawet kosztem tańszego T3.

Aczkolwiek jak nie ma szalonej presji chorób to może nie być tak źle.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

A na jarą T1 bylo DUET STAR,na kłos teraz 1 l tebukonazolu starczy ,bo troszke popadało ,ogolnie susza,miało być fandango,ale nie warto bo 7 ton ,nie naleci,czy lepiej tebukonazol 0,5 l +epoksykonazol 0,5 l

 

Normalnie 0.6-0.7 tebukonazol tym bardziej że nie liczysz na wyższy plon, to tebukonazol i epoksykonazol po połówce jest także ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zastanawiam się, czy u Was jest aż taka silna presja grzybów, bo u mnie pochodziłem troche po polach, poobserwowałem i stwierdzam z całym przekonaniem, że T2 było zbędne. Pszenice, które fungi nie widzialy są w takiej samej kondycji zdrowotnej, jak te ktore byly opryskiwane 2 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

To samo zaobserwowałem w pszenicy po rapsie zero fungi zdrowa jak nigdy, ale pójdzie coś na kłos tebu albo tebu i propikonazol bo akurat to jest. 

Po kukurydzy z opóźnionym pierwszym zabiegiem zdrowa do samego spodu (Arkadia zero mączniaka!)bez T2, jakies T3 może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może u was nie ma presji chorób ja widzę co jest na wielkopolsce bez oprysk większość odmian porażka przez rdzę a zwłaszcza septoriozę niektóre dosłownie zjedzone do samego kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie jako że w T1 nie było zbyt wysokiej presji chorób tak przy terminie T2 pojawiła sie DTR i septorioza także zabieg T2 jak najbardziej uważam za uzasadniony


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam co polecacie na DTR i septeriozę,pszenica zaczyna się kłosić wczesniej był dany tilt turbo na mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

A porpos presji chorób, powiem tak:

mam taki kawałek zimówki ktoru troche zima mi przerzedziła

Pomijając obsadę, na T1 był prochlaz + triazol, i nic więcej.

Tak zdrowej pszenicy dawno nie widziałem, moze dzięki temu ze nie była katowana chemią, przetrwała tą nasza dziwną tegoroczną pogodę (zimno,  następnie sucho+zimnie noce)

Zastanawiam się tylko czy dać Tebu na kłos, pszenica prawie po kwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mróz też zrobił swoje...

 

 

Witam co polecacie na DTR i septeriozę,pszenica zaczyna się kłosić wczesniej był dany tilt turbo na mączniaka.

 do jakiej kwoty?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj