Polecane posty

slawek2209    161

Nie do końca. Zanim wyjdą wszystkie klosy to tydzień. Ja liczę 2 dni od wyrzucania gdy większość klosow jest na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ostatnio obszarowiec powiedział mi że amistar jest przreklamowany i nalezy go dodawać do zabiegu t2 w ilości max 0,3 l a najlepiej 0,2 ponieważ nie bierze za bardzo żadnych chorób a daje efekt zielonego liści i w zasadzie nic wiecej do zabiegu natomiast dobrze dać dużą ilość triazolu najlepiej protiokonazulu. Jak się ustosunkujecie do tego? Na t2 poszło 0,4 amistaru i 0,7 prosaro.

 

0,4 L/ha amistaru to dawka optymalna wg mnie, bo dajesz 100 g/ha strobi.

Stosując mniejszą dawkę powodujemy krótszy okres tzw. efektu zielonego liścia.

 

Dałeś wg mnie zbyt niska dawkę prosaro. Jeśli presja chorób duża to może przepuścić. Ja bym dał 1 L/ha prosaro + ten amistar 0,4L/ha.

Poza tym epoksykonazol to też super substancja na t2. W dawce 1-1,2 L/ha doskonale czyści z chorób a dodatek minimum 100 g/ha strobi daje super efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ile taniej??? 20-30-40 zł/ha???

Wchodząc w koszta uprawy powyżej 2500 zł/ha gdzie potencjał rośliny jest na 8+ to tak znikoma "oszczędność" mija się z celem.

Poza tym na mocne pszenice zawsze stosuję wyższe dawki niż te zalecane przez producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

czy triazole z menary 410ec+ azoksystrobino w dobromir 250sc wolno mieszać z mocznikiem na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

koledzy co może być tej przenicy kilimandzaro przenica  była w fazie  liscia flagowego  dałem18.05.2016  2,5kg moczniku ,siarczan magnezu ,tytanit  250 ml +funicyd  na t2 od grzyba 0,5l menara EC410 + 0.5l  dobromir 250ec czy to wirus DTE czy coś innego wszystko to na 1hektar attachicon.gif20160528_190728.jpg  co teraz zrobić przenica się kłosi

Interesuje mnie co dawałeś na T1?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1
Napisano (edytowany)

Co wybrać na pszenicę ozimą i jęczmień jary sokół 460ec, artea 330ec  czy falcon 460ec?  A może duet star albo duet ultra.

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ile taniej??? 20-30-40 zł/ha???

Wchodząc w koszta uprawy powyżej 2500 zł/ha gdzie potencjał rośliny jest na 8+ to tak znikoma "oszczędność" mija się z celem.

Poza tym na mocne pszenice zawsze stosuję wyższe dawki niż te zalecane przez producenta.

jasne że taniej i skuteczniej .Dwa triazole i strobi vs triazol,strobi sdhi.Adexar ma lepsze substancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Chłopaki czy dzień po deszczu można wykonać oprysk na grzyba samą menare i gwarant plus tytanit. Nie będę dawał odżywek bo jeden większy rolnik mówił że jak są mokre rośliny to przypali odżywka co radzicie jechać wieczorem i pryskać? Pszenica bardzo ładna tak samo pszenzyto choroby były tylko na KWS OZN Arkadia i Solior zdrowe bardzo z tym że pasuje i tak mi to pryskać bo liść flagowy w pełni Arkadia kłosić się zaczyna Medaxa lepiej nie dawać już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Co wybrać na pszenicę ozimą i jęczmień jary sokół 460ec, artea 330ec  czy falcon 460ec?  A może duet star albo duet ultra.

Falcon albo Sokół a tak btw to są te same środki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać na pszenicę ozimą i jęczmień jary sokół 460ec, artea 330ec  czy falcon 460ec?  A może duet star albo duet ultra.

 

Odpuść sobie te środki. Daj lepiej 0.8 safiru lub podobne zamienniki  i 1l Gwarantu i będzie ta lala. Daję już 2 lata tą mieszaninę, kolega @losktos polecił i jestem bardzo zadowolony.Wcześniej używałem praktycznie wszystkie środki które wymieniłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Będę pryskał dziś pszenicę  ozima T2,T3  w fazie porządku kłoszenia środkami  Dobromir+ Artea ,Mogę coś do tego dodac np.siarczan magnezu,plonvit opty lub plonvit zboza? Problem polega na tym że u nas jest gorąco dziś ma byc nawet 30stopni,suszy nie ma  wilgoci w ziemi pod dostatkiem,wiadomo że będę pryskał wieczorem po 18  ale czy nie przypali? czey lepiej nie ryzykować i opryskać samym fungi bo już najwyższa pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

daj same fungicydy. Ta odżywka już nie wiele zdziała a może zaszkodzić.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

losktos czy dobra bedzie mieszanina     falcon 0.6+safir 1l+gwarant 1l na jeczmien+pszenica jara

zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

t1 robilem 25.06 poszedl tilt +atak a jednak cos puscilo-zdiecia 2 str wczesniej


sorki zdj na 430 str

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

Interesuje mnie co dawałeś na T1?

 

na t1 capolo 337,5se 1.8l na hektar przenica kilimandzaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

losktos czy dobra bedzie mieszanina     falcon 0.6+safir 1l+gwarant 1l na jeczmien+pszenica jara

zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

t1 robilem 25.06 poszedl tilt +atak a jednak cos puscilo-zdiecia 2 str wczesniej

sorki zdj na 430 str

może być, chociaz jak mówisz że przepusciło trochę chorób to bardziej bym tam widział epoksykonazol

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

falcon został mi z zeszłego roku safir i gwarant razem to koszt ok 130zl ,w sumie ok180zl-190 zl,mozna cos lepszego wymyslec ,ale ja chce pozbyc sie tego co mi zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@losktos Mialem na mysli właśnie tą mieszanke Falcon Safir Gwarant.. Ale jak akurat te srodki są do wykorzystania, to wydaje mi sie ze mix niezły.. Fakt, 3 triazole, ale do tego chlorotalonil, spiroksamina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

ja nie zdążałem z pszenica na 2 drugi dzień po rozpoczęciu kwitnienia czy można gdy już 4 dzień kwitnie opryskiem na T3, czy lepiej czekać na końcówkę kwitnienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

czy jak zaczyna się kłosić pszenica to moge dać na t2 jeszcze z 0,2 moddusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

potrzebuję porady,  zostało mi z tamtego roku TEBU 250 EW, czy mogę tym przelecieć mieszankę zbożową jarą (jęczmień,pszenica,owies), a może zostawić go na następny rok na jęczmień jary,data produkcji tego środka to 2015,(sęk z tym że nie wiem jak dłogo taki środek jest ważny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ja mam gdzies waznosc srodkow. Np. w Niemczech srodki nie mają okreslonej daty waznosci i tego sie trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj