Polecane posty

aro1975    324

panowie co myślicie o oprysku fungi T2 + cyperkil na skrzypionkę tak około 21 zacząć oczywiście zmniejszyć ilość wody do 200 litrów ze względu na rosę 

Kamil śmiało możesz pryskać - dużo masz tej skrzypionki? ja wczoraj sprawdzałem i znalazłem jedną jak główka od szpilki po przejściu 100m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy u was też takie jaja się robią że wychodzi chwastnica jednostronna w fazie liścia flagowego muszę pumą poprawić?. A potem fungicyd menara gwarant.Dodam że na jesieni leciałem glean a potem na wiosnę Atlantis sekator wbije sobie tego chwasta do głowy mogłem chyba Pumą albo axialem lecieć i było by czysto Ale z tego co czytałem to wysokie nawożenie azotowe to powoduje łącznie 4 razy na chwasta ładowałem ktoś powie wariat ale jak mam strasznie ładną pszenice to trzeba dać żeby nie stracić plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam panowie podpowiedzcie coś. Po rozchyleniu łanu kolorowo - za późno ,za słabe t1 ? Gdzie niegdzie choroba przenosi sie na podflagowy - za późno t2 ? A w innej odmianie na flagowym jakieś ciapki.
Nie wiem czy próg szkodliwości tego wszystkiego mieści sie w normie czy coś interweniować.
Czym i kiedy pojechać t3 ? Pszenica zaczyna sie kłócić aktualnie. 11 pieterek.

post-189515-0-05887600-1464465706_thumb.jpeg

post-189515-0-07608700-1464465780_thumb.jpeg

post-189515-0-31310200-1464465890_thumb.jpeg

post-189515-0-81329300-1464465919_thumb.jpeg

post-189515-0-11911400-1464465939_thumb.jpeg

post-189515-0-48916300-1464465960_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Kamil śmiało możesz pryskać - dużo masz tej skrzypionki? ja wczoraj sprawdzałem i znalazłem jedną jak główka od szpilki po przejściu 100m

jak w poniedziałek pryskałem taką łatkę w pszenicy bo wyszło trochę owsa głuchego to widziałem po drodze takie ze dwie trzy pianki i myślałem dać razem z T2 taniego cyperkila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie podpowiedzcie coś. Po rozchyleniu łanu kolorowo - za późno ,za słabe t1 ? Gdzie niegdzie choroba przenosi sie na podflagowy - za późno t2 ? A w innej odmianie na flagowym jakieś ciapki.

Nie wiem czy próg szkodliwości tego wszystkiego mieści sie w normie czy coś interweniować.

Czym i kiedy pojechać t3 ? Pszenica zaczyna sie kłócić aktualnie. 11 pieterek.

Może wpisz czym pry skałę w jakich dawkach i terminach

Mi to wygląda na septoriozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak w poniedziałek pryskałem taką łatkę w pszenicy bo wyszło trochę owsa głuchego to widziałem po drodze takie ze dwie trzy pianki i myślałem dać razem z T2 taniego cyperkila

 

pianki to nie skrzypionka to pienik ślinianka - parę znalazłem, ale nie ma tragedii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Może wpisz czym pry skałę w jakich dawkach i terminach

Mi to wygląda na septoriozę

Z tydzień po 1 kolanku 1l tiltu (stanowisko po strączkowych )

Na nie w pełni rozwinięty liść flagowy 0,6 boogie i 0,5 fandango

Generalnie nie ma jakiejś tragedi raz po raz uda sie zobaczyć ze coś nie tak na gorze.

Po rozchyleniu łanu kolorowo wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszanki boogie z fandango w tych dawkach się nie wypowiem mi to wygląda ze tilt przepusciło zwłaszcza że w tym okresie było zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Z tydzień po 1 kolanku 1l tiltu (stanowisko po strączkowych )

Na nie w pełni rozwinięty liść flagowy 0,6 boogie i 0,5 fandango

Generalnie nie ma jakiejś tragedi raz po raz uda sie zobaczyć ze coś nie tak na gorze.

Po rozchyleniu łanu kolorowo wszędzie.

 

Septerioza klasyka na zdjęciach do atlasu mógłbyś wysłać.

 

Propikanazol sobie na T1 nie poradził . NIe dziwne.

T2 OK choć ja bym za tą samą forsę dał spokój z Fandango i dołozył Boogie , ale przepuszczenia z T1 są nie do zatrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie ponawiam pytanie

czy jest sens dodac do falcona  gwarant i jakis epoksykonazol czy leciec samym falconem na t2 w jeczmieniu i pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chyba najbardziej optymalnie będzie dodanie gwarantu do falkona, na pewno wzrośnie skuteczność względem septoriozy, ale dla pewności niech się też inni wypowiedzą. Gwarant jest często dodawany w ochronie pszenicy ozimej w fazie liścia flagowego, np. azoksystrobina + epoksykonazol + gwarant 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12
Napisano (edytowany)

Witam, mam pytanie odnośnie T2 w jęczmieniu jarym. Mianowice zostało mi 0,5l acanto i 0,6 epoksy. Potrzebuję zrobić jakąś mieszankę na 2ha. Mogę te środki jakoś wykorzystać? ew. coś do nich dodać aby wyszło na 2ha.

Edytowano przez wojtek554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Witam, mam pytanie odnośnie T2 w jęczmieniu jarym. Mianowice zostało mi 0,5l acanto i 0,6 epoksy. Potrzebuję zrobić jakąś mieszankę na 2ha. Mogę te środki jakoś wykorzystać? ew. coś do nich dodać aby wyszło na 2ha.

 

JAk robiłeś T1 to 0.25 Acanto wystarczy i na biede 0,3 epoksy też na 1 ha choć  dla pewności  0.5 byłoby w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy co może być tej przenicy kilimandzaro przenica  była w fazie  liscia flagowego  dałem18.05.2016  2,5kg moczniku ,siarczan magnezu ,tytanit  250 ml +funicyd  na t2 od grzyba 0,5l menara EC410 + 0.5l  dobromir 250ec czy to wirus DTE czy coś innego wszystko to na 1hektar post-70487-0-84433400-1464519688_thumb.jpg  co teraz zrobić przenica się kłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Panowie jb asano już się kłosi, trochę spóźnione t2 bo dopiero teraz spadł deszcz. Co dać na t2/t3 epoksy+tebu czy bawić się jeszczę w strobi 0,4+0,5-0,7 epoksy. Czy coś innego polecacie taki dobry ekonomiczny wariant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jeśli będzie to ostatni zabieg daj triazol ze strobiluryną.Powinieneś zmieścić się w 150 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też się głowie zrobić t3 jakimś innym np.( falcon 460) ale czy to coś da jeszcze uratować na t1 capello 337,5se dane 1.8l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

kiedy wjechać z tebu na T3 ? pod czas kwitnienia pszenicy ? w tamtym tyg. dostała adexar plus 1,4l i pakiet odzywek na flagowy :)  warto stosować cynk po wykłoszeniu ??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

no własnie do falcona coś dorzucic? jesli tak to co?(w jakich ilosciach) dla mnie byłby to ostatni zabieg fungicydowy w pszenicy i czy moge dodac siarczan mg siedmio wodny za wskazówki bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kiedy wjechać z tebu na T3 ? pod czas kwitnienia pszenicy ? w tamtym tyg. dostała adexar plus 1,4l i pakiet odzywek na flagowy :)  warto stosować cynk po wykłoszeniu ??

pierwsze 2 dni kwitnienia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czyli równo z początkiem kłoszenia... bo przeciez pszenica kłosząc się, jednocześnie kwitnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj