Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

czy na jęczmień jary te dawki będa dobre safir 125 czyli epoksykonazol 0,5l + acantoacanto 250 pikoksystrobina 0,3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy miał ktos taki przypadek ze cpo oprysku został na zbozu biały nalot

załączam fotke


co poszło nie tak

post-124805-0-40600200-1464117634_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Chłopaki została Menara z tamtego roku i chciałbym ją wykorzystać w jednozabiegowej ochronie jęczmienia. Macie jakieś pomysły na mieszankę? 0,8 Duett Star + 0,3 Menara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Napisano (edytowany)

knoro93 pyretroidy w temperaturze powyżej 20c są mało skuteczne- tak wyczytałem i dzisiaj się przekonałem byłem w rzepaku i chowacz żeruje w najlepsze słodyszka tez nie wzięło ale on w tej fazie nie szkodliwy, zalecane jest podac cos na bazie fosfoorganicznych pyrinex np ale tojuż większy koszt.

co do zdjęcia ze mszycą na dłoni i przebarwieniach na pszenicy to chyba już wirus karłowatości jęczmienia się ujawnia ale mogę się mylic

luki08 a zaglądałeś do opryskiwacza czy się kisiel nie zrobił? w jakiej kolejności dodawałeś do opryskiwacza podejrzewam że winna jest odżywka mogła się pogryźć z siarczanem a co do chorób to wydaje mi się że septorioza plew i brunatna plamistość liści

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Miałem takie cos w jęczmieniu po zabiegu Granstar + Grodyl. 

Po T1 przepadło. Skrzypionki były to wrzuciłem cypermetyne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja u siebie w tym roku w oziminach na T1 prochloraz 270g propikonazol 150g, fenpropimorf 375g, co do T2 to zależy już róznie w pszenżycie np poszła azoksystriobina 125g  tebukonazol 150g w pszenicy zamiast tebu poszedł propikonazol 125g a w jęczmieniu i w życie  tebukonazol 250g. Na T3 naszykowany mam tebukonazol ale tylko w pszenicy


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

 

Co bedzie lepszym rozwiązaniem w pszenicy i pszenżycie ozimym na drugą dawkę po wykłoszeniu, Azokstriobulina 0,5l + Epoksykonazol 0,5l czy Yamato 1,5l? Na T1 poszło Propico 0,5 + Prochloraz 0,8.

 

Co może dziać się z jęczmieniem jarym, żółknął liście ale nie mają brązowych plam i do tego jest jakaś ślina na liściach. Poszło wczoraj yamato 1,5l + cyperkil 50ml. Dodam że pH uregulowane, 2 tyg. temu siarczan magnezu + mikro, nawożenie obornik + 200kg polifoski 6 + 150kg saletrzaku, ziarno zaprawione baytanem trio.

 

Dorzucam zdjęcia. Pierwsze zdjęcie jęczmień z przebarwieniami i śliną, drugie zdjęcie robaczek zielono-żółty który siedzi w ślinie, trzecie zdjęcie to pszenica ozima dzisiaj zobaczyłem że jest na niej tej śliny bardzo dużo. Te niby przebarwienia na trzecim zdjęciu na pszenicy to tylko cień zachodzącego słońca.

fd3c3c6e1cb2710amed.jpg

4bd5709d05c56974med.jpg

80603cb45d99087emed.jpg

 

A wie ktoś może czemu na pierwszym zdjęciu jęczmień ma takie fioletowy kolor źdźbeł? Bo mam coś podobnego u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Moge wykonać duettem ultra T2 ale wiem, ze nie zabezpiecze kłosa, albo poczekać i dać go w czasie kwitnienia(tifonat jest niezly na furarioze), ale czy wtedy podratuje chociaz w jakimś stopniu liść flagowy czy juz bedzie za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Moge wykonać duettem ultra T2 ale wiem, ze nie zabezpiecze kłosa, albo poczekać i dać go w czasie kwitnienia(tifonat jest niezly na furarioze), ale czy wtedy podratuje chociaz w jakimś stopniu liść flagowy czy juz bedzie za pozno?

 

żółta karłowatość kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Pryskałem 0,7 Safir + 1,1 Gwarant + 0,55 Tarcza Łan, po niecałej godzinie spadło nie więcej niż 10l/m2 deszczu. Będzie coś z tego, czy poprawiać? Został mi sam Safir, ile go dać na ewentualną poprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam co to za choroba w jęczmieniu jarym i czym można ją zwalczyć. 10 dni temu pryskalem tocata duo i jęczmieniowi nic nie było do wczoraj. Proszę o pomoc

post-168429-0-13403700-1464194927_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Borykam się z następującym problemem. Rozcieńczyłem Mustang Forte ale tak wyszło że wykonanie oprysku nie było możliwe. Otóż jeżeli on postoi do piątku to raczej będzie się nadawał do użytku czy...  nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

stosowałem w ubiegłym roku Fury, w tym Rapid i było ok

Dokładnie kolego, armatą na muchę to przesada. Nie przesadzajcie z tą chemią jak może wystarczy sam pyretrioid który dodatkowo będzie mniej szkodliwy dla pszczół.

 

czy miał ktos taki przypadek ze cpo oprysku został na zbozu biały nalot

załączam fotke

co poszło nie tak

W obecnych temp to nic nowego, jak ktoś pryszcze na pełnym słońcu, woda odparuje i na liściu zostaje osad soli który nie zostanie pobrany.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

dzieki za odpowiedz

to znaczy ze oprysk nie zadziala ,lub bedzie mniejsza skutecznosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Napisano (edytowany)

epoksykonazol 0.8 + azoksystrobina 0.5

Granica 130-140 złotych. Stosuje to u siebie na pszenice na T2. 

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Dokładnie kolego, armatą na muchę to przesada. Nie przesadzajcie z tą chemią jak może wystarczy sam pyretrioid który dodatkowo będzie mniej szkodliwy dla pszczół.

 

 

a co pszczoły maja teraz do roboty  w zbozach ???

 

Ja  mam  zamiar  stosować w  pszenzycie  i pszenicy jarych  - BI 58  nowy

 

jest  szkodliwy dla  pszczół  , ale  w  zbozach  teraz ich nie  ma 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jeśli są chwasty kwitnące w zbożach to jest wyjątek że nie można pryskać bi 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Z własnego doświadczenia:

W tamtym roku stosowałem Capalo 1,8l/ha - przepuściło lekko mączniaka, septoriozy też sporo
W tym roku stosowałem Boogie XPro 1,5l/ha - przepuściło mączniaka strasznie

Wniosek - firmy kroją a nie ma szału ;/ - na przyszły sezon mieszam sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zabiegi robiłeś w terminie?Jaka odmiana pszenica? .Ogólnie stosowałem oba środki i jedynie Capalo puszczało septorie ale poprawka Gwarantem i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam zauwazylem dzis w pszenicy zolte plamy ktore widac na zdj   odmiana Julius pryskana byla Lancetem pozniej  Impact + amidomag jakis miesiac temu . Kilka dni temu bylem w polu i bylo ok a dzis jak widac dodam ze na polu 5km dalej nic sie nie dzieje . Co to jest i jak to zwalczyc z gory dzieki za odpowiedz

post-153922-0-05845500-1464261842_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy na t2 mogę zrobić mieszaninę acanto 0,5 + Rekord 0,5? planuje taką bombę najpierw siarczan magnezu 1 l Yara Vita zboże medax top 0,5 i fungicydy plus jeszcze decis i tytanit nic się nie stanie?  a dodam że chce poprawić pszenice na przytulię i chwastnice i mogę ten oprysk na grzyba wykonać 3 dni po opryskaniu na te chwasty bo już flagowy jest praktycznie cały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Slawe2209 - zabiegi w terminach zalecanych, sprzętem wysokiej klasy, warunki sprzyjające, odmiana Julius (na innych też). Wysokiej półki nie powinno się poprawiać, bo ma być czysto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj