Polecane posty

wojakjan    2

 

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

 

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

 

Na etykiecie jest napisane że można pryskać gdy kukurydza ma 1-2 liście także nic jej nie powinno być 

Na pszenicy obajwy objawy DTR + troche mączniaka.

Na T1 poszedł Duett Star (fenpropomorf+epoksy) i Mondatak na podstrawe

 

Na powyzsze obajwy (mączniak) planuje dać czystą mofrolinę 0,8 (Lotus) + DTR -> Safir 0.8 (epoksy) lub ze by nie powtarzać Bumper 0,8 (propiko)

Czuję ze troche słabo jak na DTR. To ze środków jakie już mam

 

 

Czy pojechać jeszcze raz Duettem Star z dodatkiem propikonazolu?

Jeżeli tak Ci zależy aby zwalczyć mącznika to daj tego lotusa, tylko nie wiem czy te 0,8 nie będzie za dużo dałbym 0,6 lotusa i Safir w pełnej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy co to za choroba i czym ją zwalczyć. Pszenica Agil i Torild .Trzy tygodnie temu dane po 0,8 tiltu turbo i 0,8 mondataku.Na T2 planowany był falcon którego 15l zostało mi od zeszłego roku.attachicon.gif20160518_154052.jpg

jakby septorioza. Pamietaj że tego nie wyczyscisz z liści. Można jedynie zahamować

 

Losktos, co byś polecił na t2 i w jakich dawkach na pszenicę ozimą z objawami mączniaka? T1 robione miesiąc temu duett star+ montadak.

jakie pieniądze? Podpatrz u mnie na blogu. A co do mączniaka dla pewności można dorzucić Lotus lub Kendo

 

Co lepiej wypada w pszenicy na t2 epoks 90 g + strobi 100 g + chlorotalonil 500 g czy treoris 2l ? I czy do tych fungicydów mogę dorzucić jeszcze herbicyd , bo przytulię przepuścił zabieg jesienny.

treoris jak dla mnie typowe zabezpieczenie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

do antywlegacza moge dodać mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy co to za choroba i czym ją zwalczyć. Pszenica Agil i Torild .Trzy tygodnie temu dane po 0,8 tiltu turbo i 0,8 mondataku.Na T2 planowany był falcon którego 15l zostało mi od zeszłego roku.attachicon.gif20160518_154052.jpg

jakby septorioza. Pamietaj że tego nie wyczyscisz z liści. Można jedynie zahamować

 

Wielkie dzięki kolego Losktos. Jaki fungicyd w tym wypadku zastosować, i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

jakby septorioza. Pamietaj że tego nie wyczyscisz z liści. Można jedynie zahamować

 

Wielkie dzięki kolego Losktos. Jaki fungicyd w tym wypadku zastosować, i w jakiej dawce?

 

Septerioza może też , ale te soczewkowate plamki na środkowym to DTR również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12
Napisano (edytowany)

a co sądzicie o Tocata Duo 250? Zawiera krezoksym metylu z grupy strobiluryn + epoksy, także wydaje się dość ciekawy bo cena poniżej 100zł/ha  :huh:

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie,czy mogę do fungicydu na T2 w pszenicy ozimej oraz jęczmieniu jarym dodać mikroelementy? Jest to multi flora zboże z dużą dawką mikro i należy to opryskiwać w pochmurny dzień,lub wieczorem.
Może nie ryzykować i zrobić to odzielnie...?
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,oraz czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Witam! Panowie,czy mogę do fungicydu na T2 w pszenicy ozimej oraz jęczmieniu jarym dodać mikroelementy? Jest to multi flora zboże z dużą dawką mikro i należy to opryskiwać w pochmurny dzień,lub wieczorem.

Może nie ryzykować i zrobić to odzielnie...?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,oraz czekam na info.

 

A czego nie można dodać? Ja dodaję do każdego zabiegu i nic się nie dzieje. Chyba mało kto z forum jeździ samymi nawozami dolistnymi czekając z T2 lub na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki kolego za info. Nie mięszałem nigdy i nie dodawałem mikro+fungicydy i dlatego wolałem się zapytać.
Pozdrawiam Forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

mam pszenżyto ozime twingo i i jest w fazie kłoszenia i wpakował się mącznika i to dość sporo tego jest, czym to najlepiej zwalczyć ? na t1 poszedł duett star +mondatak mam na zapasie menare, czy to wystarczy czy kupić coś innego a może coś dodać do menary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zastanawiam się nad zrobieniem t2/t3. W obecnej chwili na pod flagowym widać małe ogniska rdzy a na flagowym jak spojrzę pod słońce małe prześwitujace kropeczki co to może być ? Pryskac czy jednak w tej sytuacji czekać do t2/t3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Jak najbardziej możesz połączyć

 

ale dorzucenie CCC w  ilości ok 0,5l ha to przesada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Zastanawiam się nad zrobieniem t2/t3. W obecnej chwili na pod flagowym widać małe ogniska rdzy a na flagowym jak spojrzę pod słońce małe prześwitujace kropeczki co to może być ? Pryskac czy jednak w tej sytuacji czekać do t2/t3?

to zależy... na jaki plon rokuje pszenica? t1 było? choroby nie wyleczysz a tylko wstrzymasz rozwój a po trzecie to sprawdzałeś czy nie masz nalotu mszyc lub innego badziewia bo to mogą być uszkodzenia od owadów a te atakują najmłodsze iscie najdelikatniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Napisano (edytowany)

to zależy... na jaki plon rokuje pszenica? t1 było? choroby nie wyleczysz a tylko wstrzymasz rozwój a po trzecie to sprawdzałeś czy nie masz nalotu mszyc lub innego badziewia bo to mogą być uszkodzenia od owadów a te atakują najmłodsze iscie najdelikatniejsze.

Cieżko określić ale realnie 6 max 7 ton tak mi się wydaje. Arkadia była super pokrzewiona po jesieni po zimie też wyglądała ok ale chyba mrozy ją mimo wszystko załatwiły bo fianalnie jest dość rzadka więc na super plon nie ma co liczyć ale myśle ze koło 6 ton powinno nalecieć. Dlatego nie chce mi się pakowac w 3 stopniową ochrone bo to jednak koszta. Na t1 poszło 0,7 tiltu i 0,7 mirage. Podstawa zdrowa problem zaczyna się na liściu podflagowym. Widać takie małe plamki jakby rdzy na flagowym z kolei pod słońce są widoczne małe prześwitujące kropki. Jeśli chodzi o mszyce i owady to nie było pryskane. Jak sprawdzić czy to owady? Mniej wiecej wyglada to tak.

post-86605-0-37861800-1463776703.jpg

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

co byście polecili na jęczmień jary będzie to jedyny fungicyd. chcę na tą ochronę  wydać tak do100zł 

 

dołożysz z 5zł i będziesz miał Duett Star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Napisano (edytowany)

 Zrobione T2 Dobromir Top 0,5 l + Rekord 0,8 l

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj