Polecane posty

dino555    5

Mam pytanie, został mi PROPULSE z oprysku na rzepak, ktoś wie czy nadaje się on na pszenice pomimo braku rejestracji?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

najlepiej robić zabiegi do dwóch dni od rozpoczecia kitnienia lub pod koniec kwitnienia  jeśli nie można tego wykonać  w bardziej optymalnym terminie


Zostało mi z zeszłego roku 1l duetu ultra, 1l tebu i 0,5l bumpera czy można to pomieszć i zastosować na t2, na 2,5 ha pszenżyta?

 

można tylko zależy czy masz czysto czy są juz jakieś choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

x lat pryskam w czasie kwitnienia i jest ok

A jeśli planuję dodać jakieś nawozy dolistne typu siarczan magnezu/potasu to też można zrobić zabieg podczas kwitnienia? Pytam bo często można spotkać artykuły, w których w czasie kwitnienia nie zalecają dokarmiania dolistnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dokarmiania lepiej unikac w fazie kwitnienia

 

a np w pszenicy jarej sianej po pszenicy ozimej  nie sprawiloby sie cos takiego:

t 1 duet starr

t2 soligor

t3 tebu?

 

bo fandango wychodzi dosc drogo ,  moze zamiast fandango w t2  ta sie zrobic  dobre t2 i t3 w tej cenie

może być coś takiego ale troche nie rozsądne.

Soligor w pełnej dawce to coś ok. 130-140 zl/ha. Za jakieś 10-20 zł drożej możesz mieć rozwiazanie triazol + strobiluryna które znacznie lepiej sprawdzi się w T2

 

Występują jakieś zamieniki acanto?

galileo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Występują jakieś zamieniki acanto?

 

Na Rudniku jest PIXEL 250 SC, w 5 litrowej bańce około 90 zł tańszy od Acanto.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy do t2 menara 0.5l +  dobromir 250ec 0,5l można dorzucić siarczan magnezu i nawóż 18+18+18 przenica w stadium liść flagowy cały na wieszku plus owadobójczy buldog 0.25l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Co dać na t2 w pszenzycie które za niedługo będzie sie kłosić w t1 poszedł tilt plus promax. 0,5tebu+0,5epoksy+0,2 strubi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

dokarmiania lepiej unikac w fazie kwitnienia

 

może być coś takiego ale troche nie rozsądne.

Soligor w pełnej dawce to coś ok. 130-140 zl/ha. Za jakieś 10-20 zł drożej możesz mieć rozwiazanie triazol + strobiluryna które znacznie lepiej sprawdzi się w T2

 

galileo

 

czyli np co zamiast soligora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Zamiast Accanto polecam Tazer ( cena około 150zł za 1l) dużo tanszy od accanto a ma inna strubiluryne tylko. Zamiast piko mamy azykso stobilurynę. Do tego dodać gwarantu + epoksynazol lub zamiast epoksynazolu dać duet ultra ktory ma epoksynazol i tiofan. 0,4 Tazera + 0,5 gwarantu + 0,5 Duetu ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie maksymalne dawki mogę zastosować Amistralu i Safir'u?

Wystarczy jak dasz 0,8 l/ha Amistaru i 0,6/l/ha Safiru jeśli łącznie stosować, oczywiście możesz dać po litrze i azoksystrobiny- Amistar i epoksynazolu- Safir tylko pytanie po co? taka ilość strobiluryny dostatecznie wydłuży wegetacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojakjan    2

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

najlepiej robić zabiegi do dwóch dni od rozpoczecia kitnienia lub pod koniec kwitnienia  jeśli nie można tego wykonać  w bardziej optymalnym terminie

 

można tylko zależy czy masz czysto czy są juz jakieś choroby

 

Na razie nie widzie chorób.

Jedynie skrzypionki zaczęły żerowanie, chce dodać do grzybówki jakiś pyretroid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co dać na t2 w pszenzycie które za niedługo będzie sie kłosić w t1 poszedł tilt plus promax. 0,5tebu+0,5epoksy+0,2 strubi?

0,2 strobi nie ma sensu. Albo epoks.0,8 + strobiluryna (250) 0,4-0,5, albo epoks 0,8 + tebu 0,7

 

Jakie maksymalne dawki mogę zastosować Amistralu i Safir'u?

ekonomicznie uzasadnione amistar max 0,6, Safir max 1l

 

czyli np co zamiast soligora?

epoksykonazol + strobiluryna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2
Napisano (edytowany)

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy co to za choroba i czym ją zwalczyć. Pszenica Agil i Torild .Trzy tygodnie temu dane po 0,8 tiltu turbo i 0,8 mondataku.Na T2 planowany był falcon którego 15l zostało mi od zeszłego roku.post-69765-0-29883300-1463579704_thumb.jpg

Edytowano przez roberto2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Losktos, co byś polecił na t2 i w jakich dawkach na pszenicę ozimą z objawami mączniaka? T1 robione miesiąc temu duett star+ montadak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Co lepiej wypada w pszenicy na t2 epoks 90 g + strobi 100 g + chlorotalonil 500 g czy treoris 2l ? I czy do tych fungicydów mogę dorzucić jeszcze herbicyd , bo przytulię przepuścił zabieg jesienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Sam Treoris przepuści rdze. W ubiegłym roku robiłem Aylora + tebu i było ok.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Podpowiedzcie ile powinno być w zabiegu cyprokonazolu w mieszance z flutiafoloem na liść flagowy , pszenica prawie wolna od chorób. A może trzeba dołożyć coś np. strobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

To w takim razie zrobię epoks + strobi + chlor bo to powinno zamknąć się w max 180 zł , a jeśli do treorisa coś dorzucę to wyjdzie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Napisano (edytowany)

Na pszenicy obajwy objawy DTR + troche mączniaka.

Na T1 poszedł Duett Star (fenpropomorf+epoksy) i Mondatak na podstrawe

 

Na powyzsze obajwy (mączniak) planuje dać czystą mofrolinę 0,8 (Lotus) + DTR -> Safir 0.8 (epoksy) lub ze by nie powtarzać Bumper 0,8 (propiko)

Czuję ze troche słabo jak na DTR. To ze środków jakie już mam

 

 

Czy pojechać jeszcze raz Duettem Star z dodatkiem propikonazolu?

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Podpowiedzcie ile powinno być w zabiegu cyprokonazolu w mieszance z flutiafoloem na liść flagowy , pszenica prawie wolna od chorób. A może trzeba dołożyć coś np. strobi ?

Tylko po co mieszać 2 triazole ze sobą?? Ale może się nie znam , niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie. I chyba chodziło o flutriafol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj