Polecane posty

mariuszd93    559

post-49816-0-67677300-1463298486_thumb.j

post-49816-0-79688700-1463298511_thumb.j

 

to są uszkodzenia mechaniczne

 

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

 

dtr

 

 

to nie sa żadne uszkodzenia mechaniczne tylko brunatna plamistość lisci czyli DTR w zaawansowanym stadium i widac ewidetne niedobory magnezu owe przebarwienia jasne smugi wzdłóż liści, zaś te drobne czarne kropki jak muchy odchody to wczesne stadium tej choroby DTR, która potrafi nieźle zabrać plon , do zwalczania trzeba dać jakaś strobiluryne i triazol: Acanto, Credo Charisma, Reweler, Amistar +Artea

Tak

Przebarwienia wzdłuż całego liścia to nie dobory magnezu dodaj do zabiegu siedmiowodny siarczan magnezu, zmieszać 0,6 flutiafol+ 0,3 cyprokonazol

nie  zrozumiałas  o  czym mowa chyba , kolega  stwierdził że  górne  foto  to  uszkodzenia  mechaniczne ,  a  dolne  DTR .

Nie  tylko on  zresztą  tak uznał .

A  TY  Uważasz że co  to jest  na  2  górnych  zdjęciach ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A czy 1l safir + 0.2 reveller poradzi sobie z DTR ?? Jeszcze mam takie pytanie czy safir + reveller moge połączyć bo sprzedawca w sklepie powiedział mi ze moge przypalić zboże ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dodatek 0,2 revellera nie ma sensu. Jak już to 0,5-0,6 l/ha i wtedy 0,8 epoksykonazolu. Połączyć możesz i na pewno nie będzie negatywnych skutków (oczywiscie jeżeli zrobisz zabieg w odpowiednich warunkach)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

Potwierdzam, ja dawałem 1L epoksykonazolu + 0,4L acanto i zero jakichkolwiek negatywnych skutków.

P.S. Doradzał mi kolega losktos, więc jego wskazówki są jak najbardziej bardzo profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie  zrozumiałas  o  czym mowa chyba , kolega  stwierdził że  górne  foto  to  uszkodzenia  mechaniczne ,  a  dolne  DTR .

Nie  tylko on  zresztą  tak uznał .

A  TY  Uważasz że co  to jest  na  2  górnych  zdjęciach ?

sorki, tak przyznaje nie spojrzałam na 2 górne zdjęcia,  które przedstawiają mechaniczne uszkodzenia, zgadzam się jak najbardziej z kolegą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Napisano (edytowany)

"Przebarwienia wzdłuż całego liścia to nie dobory magnezu dodaj do zabiegu siedmiowodny siarczan magnezu, zmieszać 0,6 flutiafol+ 0,3 cyprokonazol"

Dzięki za doradę koleżance @B-44 , ja mam impakt 250 (flutiafol 250g i cyprokonazol 400g ) to radzisz dać 150g flu + 120 cyprok wydaje mi się dużo.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Czy 1l Rekordu i 0,5l acanto zwalczy występujący już mączniak? Czy dodać np. Lotus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dodatek 0,2 revellera nie ma sensu. Jak już to 0,5-0,6 l/ha i wtedy 0,8 epoksykonazolu. Połączyć możesz i na pewno nie będzie negatywnych skutków (oczywiscie jeżeli zrobisz zabieg w odpowiednich warunkach)

Kolega z tego forum pisał że 0.8 epoksy + 0.2 acanto dobrze poradzi sobie z grzybkami wiec z stąd ten pomysł 0.2 revelleru bo niemoglem nigdzie dostać acanto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

100g/ha strobiluryny minimalnie! 

Podstaw teraz sobie co tam masz acanto będzie 0.4 i reveller 0.5 bodajże. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Witam. Pszenica w stadium 37-38. Planuje prysnąć cerone 0,5 l /ha bo na pierwsze kolanko poszło ccc , i teraz pytanie czy ten reterdant mogę mieszać z bi 58 bo pojawiła się skrzypionka. Z góry dzięki za info. Aha i jeszcze jedno ile dni powinno być przerwy miedzy herbicydem a reterdantem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jeczmieniu jarym pojawiła się plamistosc siatkowa.kupiłem środek o nazwie falcon czy to dobry srodek i jaki odstęp czasowy od herbicydu żeby tym pojechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Witam. Mam problem ze swoją Arkadią na T1 poszło Capalo 1,5l + Moddus 0,35l  23 kwietnia,

ostatnio zauważyłem plamki na pszenicy. Co to może być?

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

A ja wtrącę swoje trzy grosze. Nie za wiele się znam co prawda, jednak czasami tak reaguje pszenica na niedobory potasu. Dlatego pytanie, ile potasu jest w glebie, jaki przedplon ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

Potasu raczej nie jak bardzo byśmy się upierali na niedoborze to wczesny niedobór miedzi ale tu już jest stwierdzone DTR

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam dwa pytania :

-można łączyć Cerone z fungicydami typu (Soligor,Falcon)

-czy mogę dołożyć do Falconu jeszcze Bumper lub Gwarant ? z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

keidy jedziecie z t2 w zbozach jarych, jak nie planujecice robic t3.   np z fandango jechac  na lisc flagowy czy czekac do kloszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Zależy w jakim zbożu bo na jęczmień planuje dać tylko 2 zabiegi od grzyba, na T2 Fandango wtedy kiedy będą wychodziły pierwsze ości no chyba że będzie bardzo duża presja chorób to dam trochę szybciej na flagę. A na pszenicę jeżeli będzie dobrze rokowała to jadę normalnie z Fandango na flagę i wtedy jeszcze T3 po wykłoszeniu ale przed kwitnieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to nie sa żadne uszkodzenia mechaniczne tylko brunatna plamistość lisci czyli DTR w zaawansowanym stadium i widac ewidetne niedobory magnezu owe przebarwienia jasne smugi wzdłóż liści, zaś te drobne czarne kropki jak muchy odchody to wczesne stadium tej choroby DTR, która potrafi nieźle zabrać plon , do zwalczania trzeba dać jakaś strobiluryne i triazol: Acanto, Credo Charisma, Reweler, Amistar +Artea

 

 

 

z tych rozwiazań co napisałąś to tylko  reveler i amistar + artea  miałoby jakis sens ponieważ  zawierają triazole

reszta to  samo strobi typowo zapobiegawczo

ja dałbym teraz menara 0,5 l+ zaftra  0.4l +1 l gwarant przy okazji kompletne T2

Czy 1l Rekordu i 0,5l acanto zwalczy występujący już mączniak? Czy dodać np. Lotus?

 

nie zwalczy jak masz lotusa dodaj


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Zostało mi z zeszłego roku 1l duetu ultra, 1l tebu i 0,5l bumpera czy można to pomieszć i zastosować na t2, na 2,5 ha pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12
Napisano (edytowany)

z tych rozwiazań co napisałąś to tylko  reveler i amistar + artea  miałoby jakis sens ponieważ  zawierają triazole

reszta to  samo strobi typowo zapobiegawczo

ja dałbym teraz menara 0,5 l+ zaftra  0.4l +1 l gwarant przy okazji kompletne T2

 

nie zwalczy jak masz lotusa dodaj

0,3 lotusa starczy? i czy gdy go dodam mógłbym zmniejszyć dawkę epoksy do 0,7? 

 

Edytowano przez wojtek554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Zależy w jakim zbożu bo na jęczmień planuje dać tylko 2 zabiegi od grzyba, na T2 Fandango wtedy kiedy będą wychodziły pierwsze ości no chyba że będzie bardzo duża presja chorób to dam trochę szybciej na flagę. A na pszenicę jeżeli będzie dobrze rokowała to jadę normalnie z Fandango na flagę i wtedy jeszcze T3 po wykłoszeniu ale przed kwitnieniem. 

dlaczego t3 chcesz robić przed kwitnieniem? Optymalny termin zwalczania fuzariozy jest w czasie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kiedyś obiło mi się o uszy że w czasie kwitnienia nie powinno się pryskać zbóż, ale jeżeli jest inaczej i mówisz że w czasie kwitnienia to polecę w czasie kwitnienia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Powiedziałbym nawet, ze w początkowej fazie kwitnienia jest optymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a np w pszenicy jarej sianej po pszenicy ozimej  nie sprawiloby sie cos takiego:

t 1 duet starr

t2 soligor

t3 tebu?

 

bo fandango wychodzi dosc drogo ,  moze zamiast fandango w t2  ta sie zrobic  dobre t2 i t3 w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj