Polecane posty

pszycha1    8

Witam. Mam problem ze swoją Arkadią na T1 poszło Capalo 1,5l + Moddus 0,35l  23 kwietnia,

ostatnio zauważyłem plamki na pszenicy. Co to może być?

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

podobne do DTR

 

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

 

poczekaj bo to raczej żadna choroba

 

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

 

poczekaj bo to raczej żadna choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

trochę słabo przytulię wzieło. co myślicie o tym żeby do środków na grzyba dodać grodyl?

Moim zdaniem można. Kiedyś dawałem tribenuron na T2 z fungi i nie widziałem skutków ujemnych


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Talius jest bardzo dobry ale zapobiegawczo. Wyniszczająco zdziała niewiele. Widocznego maczniaka zwalczysz fenpropidyna ale zabezpieczenie bedzie słabo albo Kendo które wyniszczy i zabezpieczy na długo. Możesz też dac Talius 0,1l/ha +0,3-0,4l/ha fenpropidyny. tyle ze tu koszty się robią.

 

co możesz poradzić na pszenżyto brak żadnych zabiegów bo ziemia na 5 i 6 klasa pojawił się mączniak

miałem prysnąć falconem (spiroksyamina, tebukonazol, tradimenol) ale teraz to nie wiem co zrobić, w miejscach bardziej zielonych i gęstych widoczne ogniska chorobowe, boję się że falcon może nie poradzić sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No Falcon na mączniaka to trochę słabo, jeżeli chodzi Ci żeby zniszczyć samego mączniaka to daj 0,6 l lotusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak uważacie menara 410ec 0,5l + dobromir 250sc 0.5l czy będzie dobry zabieg na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie jak pogoda pozwoli chcę wykonać zabieg Duetem Star w dawce 1,0l/ha w jęczmieniu jarym i mam pytanie mogę dorzucić jeszcze Bumper 0,5l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

panowie jak pogoda pozwoli chcę wykonać zabieg Duetem Star w dawce 1,0l/ha w jęczmieniu jarym i mam pytanie mogę dorzucić jeszcze Bumper 0,5l/ha ?

 

sam duet wystarczy

No Falcon na mączniaka to trochę słabo, jeżeli chodzi Ci żeby zniszczyć samego mączniaka to daj 0,6 l lotusa 

 

myślałem aby dać 0,1 kendo i 0,3 falcona tylko nie wiem czy to się wymiesza

 

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

attachicon.gif003.jpgattachicon.gif004.jpg

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

to są uszkodzenia mechaniczne

 

Witam. Mam problem ze swoją Arkadią na T1 poszło Capalo 1,5l + Moddus 0,35l  23 kwietnia,

ostatnio zauważyłem plamki na pszenicy. Co to może być?

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

dtr


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Panowie co myślicie o takiej mieszaninie Adexar plus 1,2 + lotus 0.4 l   mączniak dosyć śilnie  atakuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

mam zamiar  dać tern premium na maczniaka , ale  dziś oglądałem  jedno pole mam maczniaka  w pszenżycie i są miejsca aż biało(a jeszcze w zeszły wtorek  był lekki nalot od dołu} , co jeszcze polecacie  z mocnym uderzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam nadzieję że doradzicie; pszenica wypuściła liść flagowy do tej pory nie chroniona fungi, mączniaka prawie nie ma podstawa zdrowa dostała 0,4 modusa . 130N oraz przedsiewnie polifoska6 250kg/ha. Na liściu flagowym lekkie przejaśnienia wzdłuż całego liścia (jaśniejsze wąskie paski). Do dyspozycji mam flutiafol i cyprokonazol, chciałbym wykonać jeden oprysk (jak nie będzie gorzej) co wybrać lub zmieszać w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są uszkodzenia mechaniczne

 

dtr

Kolego widze ze dobrze znasz się na chorobach zbóż wiec zapytam Cię co to może być za choroba w pszenżycie i pszenicy która objawia się małą czarną okragłr kropką dka zobrazowania podpowiem ze jest jak ku*a muchy :) i widać ją z jednej i drugiej strony liścia. Jeśli ktoś inny wie co to może być i jaki środek to zwalczy prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Czy cerone można mieszać z fungicydami (safir+acanto) ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

attachicon.gif003.jpgattachicon.gif004.jpg

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

Dziękuje  za  wypowiedzi , możliwe że  to  grad , u  sąsiadów  wygląda  to jeszcze  gorzej...  choć  to zadna  pociecha .

czy jest  jakiś  sposób żeby nieco pomóc  temu zbożu ?  czy  musi  samo  sobie  radzić? 

 

Planuję  dać  tam  zabieg  fungi  na  kłos , dotychczasowa  ochrona  dośc  przypadkowa - przy  okazji  odżywek ... prochloraz  na  podstawę  i tebu 10  dni  temu.  \

Mam  do  dyspozycji  środek  MENARA i  FALCON , wolałbym nic  nie  dokupywać , który zastosować? czy  pomieszać  to jakoś? jeśli  to jak ? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Jak to jest że ja idąc na pszenice i patrze na nią i widzę trochę septoriozy trochę rynchosporiozy a trochę DTR. Warunki w trakcie oprysku były dobre . Oprysk wykonany ponad tydzień tremu.  Nie chce poprawiać bo dałem 1 : 1 Tilt i Mirage plus odżywki siarczan i Medax a sąsiedzi widzę nic nie dają i zboża czyściutkie ani plamki ani grzyba w tamtym roku tak samo miałem a środki górna półka Capallo i Adexar. Nie chce teraz robić poprawek poczekam do liścia flagowego co doradzacie ? Może faktycznie spóźniłem oprysk i za długo czekałem bo tydzień czekałem od herbicydu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Jak to jest że ja idąc na pszenice i patrze na nią i widzę trochę septoriozy trochę rynchosporiozy a trochę DTR. Warunki w trakcie oprysku były dobre . Oprysk wykonany ponad tydzień tremu.  Nie chce poprawiać bo dałem 1 : 1 Tilt i Mirage plus odżywki siarczan i Medax a sąsiedzi widzę nic nie dają i zboża czyściutkie ani plamki ani grzyba w tamtym roku tak samo miałem a środki górna półka Capallo i Adexar. Nie chce teraz robić poprawek poczekam do liścia flagowego co doradzacie ? Może faktycznie spóźniłem oprysk i za długo czekałem bo tydzień czekałem od herbicydu?

 

też tak mam u sąsiada niby nic a u mnie coś zawsze, tylko ja zbieram 5t na 4 i 5 klasie a on ledwo 2t,

mniejsze nawożone azotowe mniejsza presja chorób ale po wykłoszeniu u niego też obserwują liczne choroby w tamtym roku jak wpadła rdza to to grzyb był tak silny że nic więcej się nie pojawiło

 

ogólnie w tym roku nieco mniejsza presja chorób grzybowych jest bynajmniej w moich stronach w porównaniu do poprzedniego jest chłodniej i cześć grzybów jeszcze się nie pojawiła w dużym nasileniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Dziękuje  za  wypowiedzi , możliwe że  to  grad , u  sąsiadów  wygląda  to jeszcze  gorzej...  choć  to zadna  pociecha .

czy jest  jakiś  sposób żeby nieco pomóc  temu zbożu ?  czy  musi  samo  sobie  radzić? 

 

Planuję  dać  tam  zabieg  fungi  na  kłos , dotychczasowa  ochrona  dośc  przypadkowa - przy  okazji  odżywek ... prochloraz  na  podstawę  i tebu 10  dni  temu.  \

Mam  do  dyspozycji  środek  MENARA i  FALCON , wolałbym nic  nie  dokupywać , który zastosować? czy  pomieszać  to jakoś? jeśli  to jak ? 

 

jak połączysz te środki to masz bombę triazolową,,

ale jeśli miałbym wybierać chyba dałbym to osobno ewentualnie do testów wydzieliłbym bym jakiś kawałek i dał 50/50

ale bardziej obstawałbym na falcona

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Koledzy powiedzcie czy na T2 mogę zastosować w pszenicy i pszenżycie ozimym Fandango 1l/ha + siarczan mg 10kg/ha + mocznik 7kg/ha + jakaś odżywka?

i w jakiej kolejności to mieszać i czy nie przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według mnie możesz. Najpierw rozpuść mocznik, później siarczan magnezu, następnie dodaj odżywki, a na koniec fungicyd. Ale dla pewności niech ktoś się jeszcze wypowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego widze ze dobrze znasz się na chorobach zbóż wiec zapytam Cię co to może być za choroba w pszenżycie i pszenicy która objawia się małą czarną okragłr kropką dka zobrazowania podpowiem ze jest jak ku*a muchy :) i widać ją z jednej i drugiej strony liścia. Jeśli ktoś inny wie co to może być i jaki środek to zwalczy prosze o pomoc.

 

to są uszkodzenia mechaniczne

 

dtr

to nie sa żadne uszkodzenia mechaniczne tylko brunatna plamistość lisci czyli DTR w zaawansowanym stadium i widac ewidetne niedobory magnezu owe przebarwienia jasne smugi wzdłóż liści, zaś te drobne czarne kropki jak muchy odchody to wczesne stadium tej choroby DTR, która potrafi nieźle zabrać plon , do zwalczania trzeba dać jakaś strobiluryne i triazol: Acanto, Credo Charisma, Reweler, Amistar +Artea

Czy cerone można mieszać z fungicydami (safir+acanto) ??

Tak

Mam nadzieję że doradzicie; pszenica wypuściła liść flagowy do tej pory nie chroniona fungi, mączniaka prawie nie ma podstawa zdrowa dostała 0,4 modusa . 130N oraz przedsiewnie polifoska6 250kg/ha. Na liściu flagowym lekkie przejaśnienia wzdłuż całego liścia (jaśniejsze wąskie paski). Do dyspozycji mam flutiafol i cyprokonazol, chciałbym wykonać jeden oprysk (jak nie będzie gorzej) co wybrać lub zmieszać w jakich ilościach?

Przebarwienia wzdłuż całego liścia to nie dobory magnezu dodaj do zabiegu siedmiowodny siarczan magnezu, zmieszać 0,6 flutiafol+ 0,3 cyprokonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Koledzy powiedzcie czy na T2 mogę zastosować w pszenicy i pszenżycie ozimym Fandango 1l/ha + siarczan mg 10kg/ha + mocznik 7kg/ha + jakaś odżywka?

i w jakiej kolejności to mieszać i czy nie przypali?

Mocznik, siarczan, Fandango i wtedy odżywka w płynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie chcę zrobić 1 dobry zabieg na pszenżycie ozimym i proszę o poradę  w planach mam połączyć corbel 75 EC z Ceando 183 SC czy o bedzie dobey wybór czy coś innego wybrać ? proszę o poradę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj