Polecane posty

spajki01    1

Chłopaki czy można stosować drugi raz Medaxa jak wcześniej na 1 kolanko też był Medax? i czy takie same dawki jak moddusa są uzasadnione bo gość w sklepie mi mówił że stosują ludzie go tyle samo co moddusa stosował ktoś tak jak to działa w ogóle w tych dawkach medax bo jeśli tak to za 100 zł za 1 l medaxa będzie można zrobić 3 ha a nie za 250 zł za 1 l moddusa.n Czyli 150 zl w kieszeni sami przyznacie że sporo . Ja stosowałem teraz trochę moddusa i medax 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy na jęczmień jary na T1 jest odpowiednie będzie mieszanina Mondatak i Tilt Turbo? Jeśli tak to w jakich dawkach?

0,8 mondatak, 0,8-1 l tilt

 

Panowie na t1 poszedł tilt turbo 0.8 + promax 0.8 co dac na t2

0.8 falcon czy

0.6 duett ultra + 1 gwarant

Co lepiej zadziała, może polecacie coś innego ??

o ile zabieg ma być w tych pieniadzach i nie wyższych to daj gwarant + duet lub zamiast duetu czysty epoksykonazol

 

Witam!

Panowie potrzebuję porady, ponieważ lada dzień będę wykonywał T2 w pszenicy ozimej. Na ten zabieg mam przeznaczony Seguris w dawce 1l/ha, ale obserwując pszenicę, widzę że w jednej z odmian ( Arkadia ) wyszło sporo mączniaka po T1 ( poszło Tilt Turbo 1l + Mondatak 1l ), w drugiej z odmian ( Linus ) pod tym względem jest czysto. Czytałem, że Seguris sam w sobie na mączniaka to nie bardzo i czy mógłbym go wspomóc i w jakiej dawce którymś z takich środków jak: Gwarant, Topsin, czy Propico, ponieważ akurat takie mam w posiadaniu, a jeśli jakiś inny to co byście polecili?

Za wszelkie porady  z góry dziękuję!

Dodam, że zabieg T3 też będzie wykonywany.

żaden z wymienionych na mączniaka wiele nie zdziała. Najlepiej coś w stylu Kendo (0,1 l/ha) lub Lotus (0,3)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A co sie lepiej sprawdzi na maczniaka 0,1 kendu czy 0,1 talius'a?

 

Który srodek lepiej dziala interencyjnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy mieszanina tiltu0.8-1l i atak 0.8 zalatwi plamistosc siatkowatą w jeczmieniu jarym?, czy moze cos innego

rosliny w fazie krzewienia,ale bardzo porazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tilt i atak to plamistość siatkową to raczej słabe rozwiązanie. Chyba lepiej Duett Star 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

A co sie lepiej sprawdzi na maczniaka 0,1 kendu czy 0,1 talius'a?

 

Który srodek lepiej dziala interencyjnie?

Kendo ale lepiej 0,12-0,15l/ha. Interwencyjnie dobry bedzie  też Lotus albo Corbel.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Opryskałem pszenicę ozimą wirtuozem 520ec i cuadro+antywylegacz na usztywnienie źdźbła i po godzinie deszcz. Jak myslicie zmyło oprysk czy będzie dobrze? Chodzi mi przede wszystkim o wirtuoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Chłopaki czy można stosować drugi raz Medaxa jak wcześniej na 1 kolanko też był Medax? i czy takie same dawki jak moddusa są uzasadnione bo gość w sklepie mi mówił że stosują ludzie go tyle samo co moddusa stosował ktoś tak jak to działa w ogóle w tych dawkach medax bo jeśli tak to za 100 zł za 1 l medaxa będzie można zrobić 3 ha a nie za 250 zł za 1 l moddusa.n Czyli 150 zl w kieszeni sami przyznacie że sporo . Ja stosowałem teraz trochę moddusa i medax 1 raz.

Możesz dawać drugi raz medax ale w dawce 0.5-0.6 l .Porównywanie dawek moddus i medaxu mija się z celem.Są to inne substancje i medaxu daje się więcej,ale koszt zabiegu jest podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jakie środki zawierają czysty epoksykonazol ??

Losktos
A może reveller 0.5 + 0.6 epoksykonazol cenowo chyba podobnie jak myślisz zadziła dobrze na t2 ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Do kolegi losktos

Wielkie dzięki za poradę! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Planowałem na T2 w pszenżycie dać to samo co w pszenicy (acanto+epoksykonazol) ale trzeba zejść z kosztów do poziomu około 120zł. Co byście poradzili?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

a Tern Premium da radę  mączniakowi w pszenżycie ? czy za słaby?

W pełnej dawce powinien sobie poradzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Kendo ale lepiej 0,12-0,15l/ha. Interwencyjnie dobry bedzie  też Lotus albo Corbel.

A taliusa w ogole nie polecasz? Ma bardzo dobre wyniki w badaniach hgca na maczniaka. Az 4 gwiazdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

W pełnej dawce powinien sobie poradzić 

Poradzi sobie, fenpropidyna z grupy morfolin działa wyniszczająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25

Witam. Mam problem ze swoją Arkadią na T1 poszło Capalo 1,5l + Moddus 0,35l  23 kwietnia,

ostatnio zauważyłem plamki na pszenicy. Co to może być?

4f6bf30e64f402e3gen.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

post-49816-0-67677300-1463298486_thumb.jpgpost-49816-0-79688700-1463298511_thumb.jpg

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Chłopaki mam pytanie na T2 planuje Acanto ale jak to zmieszać może być Acanto 0,5 plus Rekord 0,5 czy co innego dobrego domieszać do tego bo 1 l Acanto 190 zł i coś domieszać do niego trzeba a mógłby być np Duet Star 05 czy więcej bo tam jest epoksykonazol z tym że pewnie Ultra lepszy ale dużo droższy star coś 105 a ultra 169 czy inn środek do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

walkman12    jeśli te plamki mają żółtą chlorotyczną  obwódkę to jest to  najprawdopodobniej   Brunatna plamistość liści (DTR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Chcę się upewnić czy zabieg gwarant 1l + Safir 0,5l w momencie pojawienia się pierwszych ości w pszenzycie będzie ok?
Dodam że jest w miarę czysto bardziej zależy mi żeby zabezpieczyć go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

A taliusa w ogole nie polecasz? Ma bardzo dobre wyniki w badaniach hgca na maczniaka. Az 4 gwiazdki.

Talius jest bardzo dobry ale zapobiegawczo. Wyniszczająco zdziała niewiele. Widocznego maczniaka zwalczysz fenpropidyna ale zabezpieczenie bedzie słabo albo Kendo które wyniszczy i zabezpieczy na długo. Możesz też dac Talius 0,1l/ha +0,3-0,4l/ha fenpropidyny. tyle ze tu koszty się robią.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

trochę słabo przytulię wzieło. co myślicie o tym żeby do środków na grzyba dodać grodyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj