Polecane posty

kubamako66    555

Witam mam takie pytanie czy opłaca dawać się siarczan magnezu jeszcze raz bo dawałam go 3 tygodnie temu i czy dawać go jeszcze raz teraz bo będę pryskał bumber 1l na ha i lotus 0,5l na ha czy się opłaca dawać jeszcze raz na pszenice ozimą  ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

ja przedwczoraj dawałem na 500l wody 25kg 7-wodnego siarczanu magnezu 25kg mocznika i 2kg krystanolu zielonego magnez jak najbardziej sie opłaca jak to u nas  mowia magnezu nigdy za wiele ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszanka całkiem niezła moze być

ale ja np wolę strobi plus chlorotalonil plus epoksykonazol

Thug jakie dawki stosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

na T2 możesz polecieć w tańszej wersji gwarant 500 1l + epoksykonazol 0.8l lub droższej Acanto 250 0.5l + epoksykonazol 0.5-0.8l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

jak zachowuje się u was lotus podczas rozpuszczania t.j. po pierwszym kontakcie z wodą , bo u mnie przyjął konsystencję tawotu, zakleił całe sito narobiło się pełno białych zawiesin i ogólnie po każdym zbiorniku wypryskanym na głównym filtrze tłusta maź, mam ochote go zareklamować do adamy bo tani nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Ja w tamtym roku dawałem pod oziminy na T1 Wirtuoza 1l/ha, w tym roku dawalem Duet Star 1l + Mirage 0,8l i powiem, że nie jestem zadowolony z tego zabiegu, raptem po 2 tyg wylazła septorioza i rdza... jeszcze z tydzień i przyspieszę pewnie T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

jak zachowuje się u was lotus podczas rozpuszczania t.j. po pierwszym kontakcie z wodą , bo u mnie przyjął konsystencję tawotu, zakleił całe sito narobiło się pełno białych zawiesin i ogólnie po każdym zbiorniku wypryskanym na głównym filtrze tłusta maź, mam ochote go zareklamować do adamy bo tani nie jest...

 

Widzisz a u mnie znowu to samo się zrobiło po zmieszaniu mirage + duet starr może tawotu nie było ale pełno białych zawiesin . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Koledzy czy to septorioza? Na T1 poszedł Tilt turbo i mondatac po 1l. Czym można by teraz było poratować ta pszenicę?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak zachowuje się u was lotus podczas rozpuszczania t.j. po pierwszym kontakcie z wodą , bo u mnie przyjął konsystencję tawotu, zakleił całe sito narobiło się pełno białych zawiesin i ogólnie po każdym zbiorniku wypryskanym na głównym filtrze tłusta maź, mam ochote go zareklamować do adamy bo tani nie jest...

 

Tak jest zawsze, szczególnie w kontakcie z zimną i twardą wodą. Zawsze przed wlaniem do opryskiwacza rozrabiaj środki w wiaderku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

woda nazwijmy ją "opadowa" więc nie powinna być twarda ale faktycznie musiałbym ją zbadać druga sprawa też zimna jakoś nie była , ze studni na pewno byłaby dużo chłodniejsza, za rok wracam do tiltu+mondatak substancje te same co bumper super+lotus a nie ma problemu z mieszaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Koledzy czy to septorioza? Na T1 poszedł Tilt turbo i mondatac po 1l. Czym można by teraz było poratować ta pszenicę?

 

post-17934-0-41210500-1462695551_thumb.jpg

post-17934-0-33048500-1462695589_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Na moim pszenzycie są podłużne dziurki jak na zdjęciu oraz gdzie nigdzie takie plamki jak na kolejnym. W jednej części pola na słabszym stanowisku jest takie zoltawe jak na ostatnim zdjęciu

Na T1 poszedł duett sttar +Mondatak + siarczan + kristalon zielony
A w piątek poszedł medax top + siarczan i kristalon

post-169317-0-14686300-1462710343_thumb.jpg

post-169317-0-73160000-1462710397_thumb.jpg

post-169317-0-77022200-1462710435_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Takie szkody robią dorosłe osobniki skrzypionki.Zwykly pyretroid wystarczy aby je zwalczyć.Przebarwienia końcówek mogą być wywołane stresem po wykonaniu zabiegu i późniejszym ochłodzeniem

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Te już nie.moga być wywołane stresem po zabiegu.bledy t1 zazwyczaj ujawniają się po zabiegu T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Co polecicie na tą chwilę na pszenicę? Chodzi o zabieg do max 100zł/ha. Na polach widzę sporo mączniaka i na wybranych działkach objawy septoriozy. Myslałem o bumper 1l/ha + lotus 0,4l/ha. wystarczy czy macie inne wypróbowane kombinacje? dodam ze chciałbym wykonać jeszcze jeden zabieg na liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Koledzy T2/T3 w pszenżycie ozimym 140 N 0,5 l Acanto + 0.5 l epoksy będzie okej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

trochę mało epoksykonazolu. Zwiększ do 0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Witam.Koledzy 1.5 tygodnia temu zastosowałem Tern Premium na pszenicę.Wydaje mi się,że temperatura była zbyt niska bo nadal są rdzawe przebarwienia na końcówkach liści.Pomóżcie co mam zrobić.Powtarzać zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jedno z drugim moze nie mieć nic wspólnego. Przebarwienia moga być skutkiem właśnie niskich temperatur a nie choroby


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie który środek powinien najlepiej wypaść na T2 w mieszaninie z epoksykonazolem (Rubric 1l/ha) Acanto czy Menara w dawkach 0,5l/ha ? czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie epoksykonazol + Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj