Polecane posty

pszycha1    8

Czy do falcona mogę dodać mocznik za jednym razem?

 

ja dawałem ale małe ilości ok 5kg na 100L i było ok

ale specjaliści piszą że mocznik powoduję "otwarcie" roślin na grzyba

 

przenica ozima odmiana Memory i Arkadia (przedplon strączkowe) nie robiłem zabiegu T1 bo nie było warunków i czasu dziś byłem na polu presja chorób niska septorioza dużo poniżej progu

łan ciemno zileony ale strasznie nierówny niektóra 2kolanko niektóra dopiero 1, czy można opryskać CCC-0,7l i modus 0,3l, ewentualnie sam CCC -1l i za tydzień modus

prośba o waszą radę, może poczekać do T2 i wtedy skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Co to może być? Pryskane na T1 Duet starr +  prochloraz. 

post-8912-0-53634300-1462476294_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

też mi się tak wydaje, co polecacie na poprawkę ? jeszcze raz Duet 0.9 + prochloraz 0.7 czy dać Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ?? Ten rok to w ogóle jakiś dziwny, wszędzie dużo przypalonych końcówek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

co sądzicie o środku na T2 zamiennik Falcona ok 90zł/ha czy jest jakaś lepsza mieszanka szczególnie chodzi o rdzę i septoriozę

SOKÓŁ 460 EC

Substancje aktywne

 

spiroksamina - (związek z grupy ketoamin) - 250 g w 1 litrze środka,

tebukonazol - (związek z grupy triazoli) - 167 g w 1litrze środka,

triadimenol - (związek grupy triazoli) - 43 g w 1 litrze środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

moim zdaniem było za zimno po zabiegu.Środki zamiast krążyć w roślinie skumulowały się po zabiegu na końcówkach liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

też mi się tak wydaje, co polecacie na poprawkę ? jeszcze raz Duet 0.9 + prochloraz 0.7 czy dać Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ?? Ten rok to w ogóle jakiś dziwny, wszędzie dużo przypalonych końcówek itp

 

chyba ani jedno ani drugie

ewentualnie Duet z piraklostrobiną ale tu muszę się eksperci wypowiedzieć

ja w poprzednim roku poległem na septoriozie zaatakowała po T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ale jakby z zimna to chyba wszystkie liście by tak wyglądały a nie tylko niektóre :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Zadna septerioza, u mnie to samo było T1 duett+prochloraz+moddus+anty 3 dni pogody po zabiegu a pozniej zimno i 5 dni z przymrozkami nocnymi.I liscie identycznie wygladały, 4 dni temu poszło 150kg saletry i wczoraj spadł deszcz i pszenica sie w oczach zmnienia.Koncówki zasychaja a pszenica sie zieleni

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Wydaje mi się że raczej to drugie topsin,intizam, lotus , mi kilka postów wcześniej radzono, że septoriozę zwalczy gwarant jest to (chlorotalonil) koszt ok.45   złotych na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie dużo końcówek było żółtych na starszych liściach, ale teraz po deszczu jest z dnia na dzień coraz lepiej. Prawie co 3 dni byłem w pszenicy z opryskiwaczem, później trochę przymrozków i wyglądało nieciekawie. Także dobrze przeanalizujcie czy to na pewno septorioza bo może być tak jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

zostało mi z tamtego roku też trochę Duetu ultra  i opery max. W dawce 0.4 + 0.4 wzięło by septoriozę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Hej co sadzicie o mieszaninie prochloraz+propikonazol na pszenzyto, mialby to byc T1 bo wczesniej nie dalem rady?? I jeszcze co w miare taniego dorzucic do tebukonazolu na T2 i na tym miala by sie zakonczyc ochrona, nie oczekuje rewelacji ale nie chce przepłacac bo plon jaki obstawiam to 4-5 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Do zabiegu T2 na wykloszone zboze mozna dodawac siarczan magnezu i mikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Wato zrobić t3 w pszenżycie czy raczej dać sobie spokój na t2 poszło duet ultra + orius i dobrze trzyma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Cześć planuje takie T1 siarczan magnezu 7,5 kg, 1 l Yara Zboże ,Medax Top 0,7 l, Antywylegacz 1 l, Bi nowy 0,2 , 0,8 Tilt Turbo 0,7 Mirage , Tytanit 0,2 ,Styk 0,2 . Co wy na to na pszenice i na pszenżyto a potem jade z saletra po oprysku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Panowie na t 1 poszło bumper super 1l+ Lotus 0,5l a na t2 chcę dać menara 0,4l+starami 0,6l ,czy to dobra mieszanina i czy czekać do liścia flagowego może ktoś się wypowie kolega laktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Panowie, co polecacie (ze średniej półki) na T2 w pszenżycie? Na T1 poszło Capalo. W ubiegłym roku stosowałem na T2 Safir+Phoenix. I jeszcze co możecie polecić na T2 w życie i jęczmieniu ozimym (soligor?), będzie to ostatni zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie na t 1 poszło bumper super 1l+ Lotus 0,5l a na t2 chcę dać menara 0,4l+starami 0,6l ,czy to dobra mieszanina i czy czekać do liścia flagowego może ktoś się wypowie kolega laktos

 

mieszanka całkiem  niezła moze być

ale ja np wolę strobi plus chlorotalonil plus epoksykonazol


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie na T1 w pszenicy ozimej zastosowałem Tilt Turbo + mondatak.

Co byście polecili na T2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj